en-DNES DERBY V KOCBEŘI

10/05/2020

Dnes jsem měli zajíždět na další Královedvorské derby na půdu lídra tabulky. V těchto zápasech je vždy jedno jaké je postavení v tabulce a oko diváka se baví, pač oba soupeři jsou schopni se vybičovat do velkých výkonů.

Tak si aspoň připomeneme předešel dva zápasy, kde od sebe dělí i přes 3 roky dobu.

24.8.2020

Sokol Vítězná - TJ Jiskra Kocbeře 3:2 (1:1)

Branky: Andrle 2, Hlavatý - Krejsa, Kilevník (pen.). Rozhodčí: Gereg. ŽK: 4:2. Diváků: 88.

V Králevodvorském derby se hrál v prvním poločase bojovný zápas, hrálo se nahoru dolů ale s minimem vyložených šancí, domácí se dostali do vedení po rohovém kopu Hlavatým. Hosté ale střelou Krejsy asi z 35-ti metrů, kdy nachytal domácího gólmana v nedbalkách vyrovnali na 1-1. Ve druhém poločase se hosté z pokutového kopu, který proměnil Kilevník, dostali do vedení 1-2 . Domácí ale nesložili zbraně a v 83 min se jim Andrlem podařilo vyrovnat na 2:2, ale to ještě nebylo vše - stejný hráč v 89 min domácím vystřelil svým druhým gólem vítězství 3:2. Za nesmírnou snahu si domácí vítězství zasloužili.

Ve Vítězné se nám dlouhodobě nedaří, soupeř nás přehrává v těchto zápasech důrazem a chutí zlomit utkání ve svůj prospěch. Bohužel jsme se z předchozích nezdarů nepoučili a odešli naprosto zbytečně poraženi 3:2. Nic nám nebylo platné ani vedení 2:1, které platilo ještě v 83. minutě zápasu. Musíme se příště hodně zlepšit.
Branky: 39. Hlavatý, 83. a 89. Andrle - 45. Krejsa, 53. Kilevník z pen
Rozhodčí: Gereg - Dorotíík
ŽK: 3:2
Diváků: 90
Sokol Vítězná: Daniel - Tichovský, Hlavatý, Szamko, Robek (73. D. Vrbata) - Špůr (82. Veber), Holouš, Kříž (58. Kobrýn), R. Vrbata - Andrle (91. Pitrman), Černota
TJ Jiskra Kocbeře: Votoček - Picha, Krejsa, Hanuš, Mohet - Hulík, Kilevník, Brutovský, Šolc (82. Pojezdný) - Šmíd, Nožka
Na derby do Vítězné jsme přijeli po dvou vítězstvích na začátku sezony v poněkud pozměněné sestavě. Někteří neodrazili z osobních důvodů (dovolená), někteří z pracovních (služba) a někteří z nepochopitelných důvodů...
Začátek zápasu byl opatrný z obou stran. Domácí se prosazovali zejména rychlými brejky, které činili naší pozměněné obraně velké problémy. My jsme se snažili přehrát domácí především kombinační hrou. Díky té jsme si vypracovali i několik přímých kopů z velmi zajímavých vzdáleností, bohužel však bez kýženého efektu, kdy samotná exekuce znemožnila další zakončení. V 38. minutě jsme doslova darovali domácím rohový kop. Po jeho rozehrání míč skončil v zámezí, ale rozhodčí ukázal, že se bude znovu rozehrávat rohový kop. Po něm již domácí udeřili, kdy po nedůrazně odhlavičkovaném rohovém kopu se k míči dostal volný Hlavatý a otevřel vcelku pohodlně skóre. Zbytek poločasu nepřinesl ve hře nic nového až do 45. minuty, kdy nový kapitán Filip Krejsa napřáhl z velké vzdálenosti a trefil parádně poločasové vyrovnání.
Obraz hry na začátku druhého poločasu zůstal stejný. My jsme kombinovali, domácí se spoléhali na brejky. Po jedné z mnoha individuálních akcí Kilevník vybojoval jasný pokutový kop, který sám s přehledem proměnil. Nadále pokračoval poté spíše vyrovnaný boj než pohledný fotbal. Okolo 70. minuty však začala změna. Domácí začali bojovat, vyhrávat osobní souboje a zatlačili nás před pokutové území a začali si vypracovávat gólové příležitosti. Kdy nás častokrát podržel perfektním zákrokem Honza Votoček. Naši začali odkopávat, zbavovat se míčů, čímž se dostávali pod soustavný tlak. Z ojedinělého brejku se dostal Šmíd do jasné pozice, zcela sám v pokutovém území mohl míč pouze uklidit do branky, ale nezvládl to a vůbec domácí svatyni netrefil. Mohlo být hotovo, ale nebylo. Domácí se dostávali do šancí čím dál častěji a z jedné takové se jim podařilo vyrovnat. Když už jsme začali přemýšlet o tom, kdo bude zahrávat penalty, došlo na hranici šestnáctky ke střetu Krejsa - Andrle, po kterém Filip skončil na zemi bez míče a Andrle s míčem u nohy. No, a protože si uměl s danou situací poradit, odjíždíme z Vítězné se zbytečnou prohrou, ostatně už jako po několikáté.

9.4.2016

Kocbeře - Vítězná 1:1 (0:0), na penalty 2:0. Branky: Novák z pen. - Robek. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:3. Diváků: 50. Tradiční derby přineslo na těžkém terénu bojovný fotbal s minimem šancí. Hosté byli ze začátku lepším týmem a několikrát musel domácí podržet brankář Strasser. Postupem času se hra vyrovnala, ale obrany byly lepší útoků a příležitostí bylo k vidění pomálu. Ve druhém dějství to byl opět boj. Domácí poslal do vedení Lukáš Novák z penalty, když využil zákroku brankáře Daniela na Kulhánka. Hosté v závěru tlačili, ale na šanci si museli počkat do 86. minuty, kdy Robek zaslouženě vyrovnal. V rozstřelu ze značky pokutového kopu dominoval Pavel Strasser a tak důležitý bonusový bod zůstal v Kocbeřích.

První jarní zápas na našem hřišti a hned derby. Na těžkém terénu jsme viděli utkání plné osobních soubojů. Do vedení šla Jiskra po brance Lukáše Nováka z penalty, hosté vyrovnali krátce před koncem po přesně hlavičce Robka. V následujících penaltách se lépe dařilo domácím a bonusový bod zůstal doma. V sobotu cestujeme k těžkému utkání na Mostek.
TJ Jiskra Kocbeře - Sokol Vítězná 1:1 (0:0) pen: 2:0
Tradiční derby bylo bojovné a plné osobních soubojů. Naopak brankových šancí promoklí a promrzlí diváci mnoho neviděli. Tempo a nasazení však převyšovaly běžné utkání okresního přeboru. Nakonec byli domácí šťastnější a především díky výkonu svého brankáře slaví zisk dvou bodů.
Jiskra mohla konečně počítat s početnějším kádrem. Na soupisku tak mohli být uvedeny poslední posily ze Sparty Úpice Bohouš Kafka a Zbynďa Finger. Začátek byl v režii hostů. Prakticky hned po rozehrání trefil Vojtíšek břevno a po rohovém kopu hlavičkoval z dobré pozice Andrle. Domácí působili poněkud zbrkle, většina akci končila chybnou finální nahrávkou. Úvodní nápor Sokola zakončil střelou z dobré pozice Černota, ale Strasser se vyznamenal. Po dvaceti minutách jsme hru vyrovnali, ale až na nadějný průnik Šmída a nepřesnou střelu Hulíka jsme nebezpeční nebyli. Hosté již také šanci neměli, ale byli velmi nebezpeční ze standardních situací. Na postupně zhoršujícím se terénu trochu začala váznout kombinace a osobních soubojů přibývalo. Poločas tedy skončil bez branek, ke skórování měl ale blíže soupeř.
Druhé dějství pokračovalo tak, jak to první skončilo. Hosté byli fotbalovější, domácí zase důraznější. Obrany byly však lepší útočných kolegů a tak za největší ohrožení branek můžeme označit střelbu ze střední vzdálenosti. Bylo jasné, že utkání moc branek nenabídne. V 72. minutě přišel důležitý okamžik. Novák poslal pas za obranu, který se snažil doběhnout Kulhánek. To samé napadlo brankáře Daniela a došlo ke střetu, který rozhodčí posoudili jako penaltový. Hosté se hodně zlobili, ale faktem je, že ke kontaktu hráčů jednoznačně došlo. Novák si postavil míč na penaltový puntík a s přehledem poslal jiskru do vedení. Tento okamžik ještě zvýšil emoční ráz derby. Dal se očekávat nápor hostů, ale naše obrana pracovala velice dobře a dlouho žádnou šanci nepřipustila. Co prošlo na branku, pochytal jistý Strasser. V 86. minutě se Vítězná zaslouženě dočkala vyrovnání. Opakovaný centr uklidil do naší sítě kanonýr Robek. Zbytek zápasu se jen dohrával, oba týmy byly s remízou spokojené.
Penaltový rozstřel ovládl Pavel Strasser, který chytil penaltu Černotovi i Vladekovi. Naopak naši střelci Šmíd se Stránským byli úspěšní a tak na naše konto přibyl bonusový bod.
Branky: 72. Novák z penalty - 86. Robek
Rozhodčí: Seidel - Petrů, Petr
ŽK: 2:3
Diváků: 50
TJ Jiskra Kocbeře: Strasser ? Hanuš, Stránský, Béna, Mohet - Finger, Hulík, Novák, Jarolím (46. Albín) - Kulhánek (84. Gogolák), Šmíd
Sokol Vítězná: Daniel - Čechovič (70. Ježek), Pacák, Poloprudský, Tichovský - Černota, Vladeka, Vojtíšek, Krákora - Andrle, Robek
Jiří Štěpař, trenér: K utkání jsme přistoupili úplně jinak než minulý týden. Vsadili jsme na velkou bojovnost a důraz. Dva body jsou cenné, Vítězná bude brát i dalším konkurentům z čela tabulky. Samozřejmě nelze nevidět fotbalové nedostatky, kterých bylo i tentokrát dost, ale aspoň z hlediska přístupu a nasazení jsme spokojeni. Příště musíme být rozhodně aktivnější a nebezpečnější v útoku, tam toho bylo velice málo.