https://www.facebook.com/SokolVitezna

en-NAŠE MLÁDEŽ ZÁVĚREM SEZONY 2019/2020

11/09/2020

U mládeže bude v nové sezoně pár změn, těmi hlavními je, že bohužel Mini opustí trenéři Martin Marek a Kamil Pavelka, a starší přípravku Peťa Ježku. Naštěstí již máme připravené nové trenéry, pro Mini bude nově Dan Tichovský a pro starší přípravky bude Honza Lukes.

U mladší přípravky zůstává Jakub Daniel a u mladších žáků zůstává Vašek Hanuš. S tím, že letošní ročník měl být doplněn v souklubí s týmem Kocbeře, kde bohužel nedošlo k dostatečnému doplnění týmu, a tak za žáky někdy museli nastupovat hráči i mladší a starší přípravky. Pro novou sezonu jsme se domluvili pro souklubí Vítězná/Dvůr Králové, kde přišlo ze Dvora 7-9 šikovných hráčů. Měli jsme dilema, zda přihlásit rovnou tým do starších žáků, ale tento tým bychom nenaplnili, a tak někteří hráči budou buď nadále pouze trénovat s našimi mladšími žáky, nebo po dohodě budou tito starší žáci zapůjčeni a doplněni do týmu Dvora Králové, nebo kam sám hráč bude chtít. Na další sezonu se nebojíme vyslovit touhy o založení a doplnění týmu starších žáků a přáním je i do budoucna zde vytvořit stabilní základnu dorostu, ale letos se nám to nepovede. Nadále proto hledáme hráče do všech kategorií a do budoucna i do starších žáků a dorostu (zájemci volejte Jakub Daniel 773931303).

Společný závěr sezony 2019/2020 opět proběhl na našem hřišti za podpory samotných rodičů, obce Vítězná, hasičů Vítězná, pekárna Katka z Komárova a pana Žižky z Pilníkova, všem minimálně patří velké poděkování.

Sraz rozlučky byl stanoven na pátek 26.6. od 17,00 h. Přístřešky nám zajistila obec Vítězná, rautový stůl naplnili všichni rodiče svýma dobrotama, o kýty se nám opět skvěle staral Tomáš Žaba, chybějící trika ,,Fandím Sokolu Vítězná" zajistila a nadále zajišťuje Stáňa Žabová, se kterou ještě Petra Hudoková vybrala peníze na pivo, malinovku, víno, právě kýty a jiné další občerstvení...Mezi ustálením, kdy si každý našel ,,fleka" na sezení, nám hasiči z Vítězné udělali pro děti pěnu, ve které se opět řádně většina otužilých vyřádila, bohužel počasí letos ,,jen ušlo, teplo vypadá jinak" :/ Pečivo ke kýtě nám zajistila rodina Tulachových s pekárnou Katka z Komárova. Po pěně šly na první zápas maminky hráčů Mini, v zápase bylo vidět mnoho zákroků maminek za hranicí faulu, které dosti přehlížel i rozhodčí, naštěstí nikdo nebyl zraněn :)) Po zápase mini šly na plac maminky mladší přípravky, zde už byla vidět týmová hra naší mladší přípravky a i přes Petra Mittáka v brance maminek dovedla mladší přípravka zápas k zaslouženému vítězství :) 

Po mladší přípravce hráli již i tatínci s maminkami proti starší přípravce spojené s mladšími žáky, zde si tatínci nemohli nechat nic líbit a museli dokázat, že fotbal ,,umí" :) Ač naši hráči měli mnoho šancí, tak většinou ztroskotali na výborných obráncích, maminkách Moniky Hnykové a Pavly Broumové .-)

Po zápasech mini přípravky jsme mohli díky mamince Esterky Dominice Lukešové a panu Žižkovi z Pilníkova nafouknout dětem malý skákací hrad.

Hezké překvapení jsme měli připravené pro hráče i rodiče, kdy měli na hřiště dorazit hráči hokejového klubu HC RODOS majitele klubu Vasila Teodoridise, bohužel i tito hráči jsou velmi vytíženi, i když nejsou zrovna na ledě, tak se rozhodně neflákají a velmi zodpovědně se připravují na novou sezonu, ve které jim opět všichni budeme držet pěsti a fandit jim. Přesto pan Vasil Teodoridis nenechal děti na holičkách a poslal jim igelitku plnou překvapení .-) DĚKUJEME, VASILE .-)

Mezi čekání si pro trenéry opět připravili překvapení hráči s rodiči, kde věnovali trenérům něco na ,,nervy" a krásnou vzpomínkovou velkou fotografii.

Bohužel, jak již bylo zmíněno, někteří měli s nápisem ,,děkujeme" a někteří ,,vítejte v týmu". Za všechny fotky a i letos za krásnou foto nástěnku musím poděkovat mamince Zuzce Obstové od Kamila Obsta.

Po zdárných zápasech jsme čekali na západ sluníčka a šero, aby naše děti mohly projít a zvládnout stezku odvahy, kterou připravili rodiče Palendalovi s Markétou Masopustovou.

A kdyby trenér Daniel nezapomněl na špekáčky, tak si děti ještě opekly něco na ohni. Škoda jen, že se nemohli zúčastnit této poslední akce sezony 2019/2020 všichni hráči a rodiče a užít si to společně s námi. Ještě jednou všem patří velké poděkování.


Závěrečné hodnocení klubu, vedoucí týmu Pavel Hauser, předseda Jaroslav Kejzar a vedoucí mládeže Jakub Daniel

Pavel Hauser

Čekáme na vyjádření...

Jaroslav Kejzar

Čekáme na vyjádření... 

Jakub Daniel

Jak již bylo zmíněno, museli jsme se pro další sezonu rozloučit s trenéry Petrem Ježkem, Kamilem Pavelkou a Martinem Markem, kteří zde odvedli velký kus práce s dětmi, neboť všichni i zaznamenali velké úspěchy v umístěních a děti dobře připravovali na trénincích a na zápasy, jak po technické tak fyzické stránce. Velmi mě to mrzí, že nás opouští takové velké opory našeho týmu, které si již vytvořily pouto mezi hráči. Dalším šokem pro tým byla pauza kvůli ,,koronaviru". To neudělalo dobře nikomu, a tak jsme pro rodiče v tak nelehké době raději zrušili příspěvky pro děti a hráče A týmu pro jarní část (kdo již hradil, tak se mu to přesune do podzimní části). A také i po fyzické a technické stránce, bohužel většina dětí co fyzicky a technicky posbírala v únoru a březnu, tak jako bychom nic nedělali a naše práce šla vniveč. Škoda. 

Ale nezoufejme, musíme věřit a doufat v lepší zítřky a dál na sobě pracovat, naštěstí se nám podařilo doplnit trenérské posty také kvalitními trenéry neboť Honza Lukes má jak hráčské, tak trenérské zkušenosti a Dan Tichovský je na tom podobně. Fyzičku a techniku jsme začali doplňovat ještě v květnu a červnu, kvůli zrušené sezoně jsme alespoň sehráli krásné turnaje Stavhaus cup (nebýt jen deštivého počasí) a přáteláky, což mě velmi těší. V únoru jsme stihli turnaje v Jičíně, bohužel ne už plánované soustředění. Nyní si dáme pauzu, muži začnou již začátkem srpna a děti až v druhé polovině srpna. Vše upřesníme později po schůzkách trenérů. Předběžné rozlosování již je známo pro nový ročník 2020/2021, ale domníváme se, že se bude ještě měnit, určitě sehrajeme přáteláky a možná nějaké turnaje než začnou mistráky. Tým nám roste a to nám dělá obrovskou radost, bohužel i malé vrásky, které věříme, že za podpory sponzorů zvládneme, neboť máme v plánu nakoupit další věci a doplnit věci těm, co ještě nemají. 

Pro novou sezonu neměníme příspěvky, za každý půl rok vybíráme 500 Kč (takže na rok 1000 Kč) do klubu. 

Musím se ještě jednou osobně pochlubit úspěchem v letošním roce, kde nejen díky nominaci a za vaší velké podpory v Deníku jsem hlasováním zvítězil v anketě osobností Královéhradeckého kraje, ale tím i postoupil až do celorepublikového kola a hlavně více prezentoval náš tým. Co mě opravdu těší je, že jsem pak dostal ocenění Josefa Součka od Královéhradeckého fotbalového svazu, kde vidí, jak se snažíme všichni pracovat s mládeží v našem týmu. Toto ocenění bych nedostal bez spolupráce všech trenérů a hlavně v tak velké ,,konkurenci". Proto všem patří minimálně velké poděkování. A jsem velice rád, že jsem se setkal na galavečeru i s mnohými vzory mé hráčské i momentální trenérské kariéry, byl to velký nezapomenutelný zážitek.

3.9. jsme se přihlásili do akce ,,DEN SPOLKŮ" konané ve Dvoře Králové, kde se pod hlavičkou MAS Královedvorska představí různé spolky, kroužky a týmy. 

My budeme reprezentovat a předvádět náš kroužek a tým, najdete nás na umělce u JUTY 03 na nábřeží Jiřího Wolkera naproti mostu proti ,,Palubě" od 15,00 hodin, kde budeme mít připravené různé soutěže pro všechny. Představíme vám jak herní, tak tréninkovou jednotku, do které se může zapojit každý .-)

Kromě soutěže a podobné akce máme v plánu nadále spolupracovat se ZŠ Podharť, kde se chceme ještě více společně zapojit do pohybu, zde využíváme hlavně hezké tělocvičny.

Koncem listopadu opět proběhne společná rozlučka pro děti mini, mladší a starších přípravek, která proběhne v hale ve Vítězné a žáci letos asi půjdou na bowling :)

V roce 2021 koncem února a začátkem března bychom rádi vyrazili ,,opět a konečně" na soustředění na Boudu Moravu v Dolním Dvoře a během roku máme v plánu opět uspořádat turnaje pro všechny naše kategorie, ne-li i pro muže. Pokud se nám to podaří, plánujeme kempy pro hráče. Když ne letos, tak určitě příští rok, jak zimní, tak letní.

No, plány jsou velké, snem je mít plnou mládežnickou základnu a tu zdokonalovat, ale to je stále kus trpělivosti a práce, kterou věřím, že společně zvládneme.

Děkuji závěrem všem za podporu, jak sponzorům, partnerům, rodičům, hráčům a všem, kdo nám důvěřují a podporují nás, bez vás by to nešlo.

Přeji všem krásné léto s báječnými zážitky a brzy na viděnou na hřišti, snad nás ,,korona" nechá sportovat a otužovat naše zdraví a budeme mít společně radost z fotbalu i dětí a naší práce .-)


A když to vezmeme jednotlivě,...


Mini trenéři Kamil Pavelka, Martin Marek a Dan Tichovský

Kamil Pavelka

čekáme na vyjádření...Martin Marek

čekáme na vyjádření...


Dan Tichovský

V první řadě, těm co mě neznají, bych se chtěl představit. Někteří mě znají ze hřiště, pokud sledují muže ve Vítězné. Hrají ve Vítězné 5 let, do které jsem přestoupil ze Dvora Králové. Tam jsem působil od starších žáků, až do 20 let. Prošel jsem si mužské kategorie, od B.třídy až po divizi. Před rokem jsem se stal okresním fotbalovým rozhodčím. Letos na jaře, když byl u mě na návštěvě Jakub Daniel (švagr), tak mi říkal, že shání trenéra do mini přípravky, no a nakonec jsem se mu nabídl, že bych to zkusil a předal své vlastní zkušenosti. Určitě s těmi nejmenšími to není nic jednoduchého a vyžaduje to obzvlášť více úsilí a trpělivosti, aby se malé děti naučili ty nejzákladnější věci, ať už jsou to nějaká základní fotbalová pravidla, základy kopací techniky, pochopení kolektivní hry a podobně... Jsem moc rád, že mi ze začátku pomáhali bývalí trenéři (Kamil s Martinem) a já se mohl trochu otrkat. Tím bych jim chtěl poděkovat. Vyzkoušel jsem si kluky na našem turnaji Stavhaus CUP, který už jsem hodnotil. Jinak už se těším na novou sezonu, která si myslím, že nebude vůbec lehká. Musíme si uvědomit, že fotbal je zábava. Ale jsem rád, že účast na trénincích je výborná. Pravidelně chodí kolem 10 děti, snažíme se všichni, aby to děti hlavně bavilo. Určitě chci děti naučit hlavně základy a že fotbal je zábava. Důležité je, aby to ty děti bavilo, těším se i na spolupráci s rodiči, která je ve Vítězné velmi dobrá.


Mladší přípravka trenér Jakub Daniel

Když budu hodnotit, jak jsme začali zase pilně jaro přípravou v hale a na umělce, kde vždy byla velmi slušná účast na trénincích, tak mě snad jen mrzí ta ,,koronova pauza" :/ To co jsme s dětmi posbírali jak technicky, tak fyzicky, tak děti hlavně strašně fyzicky ztratily :(

Na jaře jsme stihli ještě halový turnaj v Jičíně, o kterém věřím, že jsme určitě mohli zvládnout i lépe. Pak mě mrzí, že jsme neodjeli na společné 2. zimní soustředění, opět kvůli ,,koroně" :/

Po odmlce jsme se hned koncem května zapojili znova do přípravy, bohužel již bez možnosti dohrát soutěž, a tak jsme aspoň pro ty naše děti uspořádali ve spolupráci s firmou Stavhaus Pavla Hausera turnaje, které si ve finále snad všichni užili i přes nic moc počasí.

A opět jsme mohli uspořádat ve spolupráci s rodiči za mě hezkou rozlučku, i když zas to počasí nám tolik nepřálo. Závěrem jsme ještě sehráli přátelské utkání ve Dvoře, kde jsme mohli udělat skoro 4 čtyřky, první čtyřka začala velmi dobře, neb měla asi 4 až 6 gólových šancí, které jsme měli bohužel řešit lépe, ale to je zkušenost, kterou musíme ještě posbírat.

Jak se říká, ,,nedáš, dostaneš", a proto, že my jsme opravdu do té doby neproměnili šance a Dvůr téměř hned druhou, tak se naše hra ,,sesypala" místo toho, abychom v naší hře dál pokračovali aktivněji, tak to mělo opačný efekt a začali jsme vymýšlet zbrklé akce, kdy přišly zbytečné ztráty míče a následně nechuť ke hře. Další čtyřky se snažily velmi statečně, ale také víme, kde a na čem více zapracovat. Z každého zápasu se musíme poučit a jít dále .-)

Teď si dáme pauzu a začneme v druhé polovině srpna s tréninky, možná sehrajeme nějaké přáteláky (kdo by chtěl, ozvěte se :), nebo podle situace třeba uspořádáme letní soustředění .-)

Přeji si jediné, aby ,,korona" už nikoho nijak nezatěžovala, všem krásné prázdniny, pevné zdravíčko, klid a pohodu, na podzim si pořádně zamakáme, a naučíme se nové věci a vyhrajeme pár zápasů .-)


Starší přípravka trenéři Petr Ježek a Jan Lukes

Petr Ježek

čekáme na vyjádření...

Jan Lukes

Ahoj všichni rodiče, děti a přátelé kopané ve Vítězné. Asi jste si všimli, že vaše děti začal s Kubou trénovat někdo nový. Tímto bych se vám chtěl představit. Jmenuji se Jan Lukes a pocházím z Chocně, kde jsem také začínal svůj fotbalový život. Hrál jsem fotbal aktivně od 5 let, postupně jsem zkusil od divize níže všechny soutěže, ale nejvíce mých úspěchů, mohu říci, bylo v Krajském přeboru na Pardubicku za tým Dobříkov. Během své hráčské kariéry jsem i úspěšně trénoval starší élevy v Chocni po dobu 2 let. No a jak jsem se dostal k vám? Kamarád Kuba dal výzvu na Facebooku a já neváhal a rozhodl jsem se pomoci, neboť vím, že trénování a hlavně dětí je velká dřina. Člověk to musí mít hlavně rád. Je pravdou zelený pažit mi jako hráči trochu chybí, tak jsem se rozhodl aspoň trénovat a skloubit trénování a můj druhý velký koníček a zálibu, to je pískání fotbalu jako rozhodčí. Kde působím v krajských soutěžích. Po skončení chytání jsem přešel na tuto lidmi oblíbenou roli, a tak se budu muset snažit skloubit pískání a zápasy dětí, tak, aby to vše klapalo, jak má. Bydlím ve Dvoře dva roky a jsem tu moc spokojený, já i má rodina. A to je moc důležité. Ještě nevím, jakou kategorii dostanu na starost, ale už se moc těším. Věřte mi, že se budu moc snažit, aby to vaše děti bavilo, ale jak všichni víme, fotbal někdy není jen zábava. Chci tím říct, že někdy budou tréninky zaměřené na fyzičku, rychlost, obratnost. Jindy zase formou her a zábavy. To k fotbalu patří již od mala. Musí to mít ,,hlavu i patu". Na trénování se již moc těším, také doufám, že se budeme zlepšovat, že si všichni sedneme lidsky a bude vše fungovat, jak má. Závěrem vám přeji krásné prožití letních prázdnin a dovolených, již brzy opět na hřišti na viděnou, trenér Honza .-)


Mladší žáci trenér Václav Hanuš

Kunčice nad Labem - Vítězná 0:9 

K jedinému přátelskému zápasu jara u příležitosti oslav založení klubu si nás pozval oblíbený soupeř z Kunčic a opět nezklamal, přátelská atmosféra na hřišti i kolem něj dodala utkání hranému na 3x20 minut pohodové klima. V tomto zápase jsme byli o chloupek fotbalovější a hlavně jsme většinu šancí proměnili, za to soupeři se to nevedlo. V bráně si nulu obhájil vynikající Štěpán, který zlikvidoval několik šancí soupeře, a proto skóre narostlo do takového rozdílu. I když bylo velké vedro, děti a hlavně rodiče ke všemu měli za sebou páteční program, viděli jsme určitě spoustu pěkných akcí a velký příslib do příští sezóny. 

Jarní část sezony, která se skládala vlastně jen z pár tréninku v zimě, na kterých nebyla účast nijak valná. Turnaje v Jičíně s chabým výkonem a z pár tréninků po karanténě, na kterých byla účast naopak vynikají, vidím asi bídně, jelikož děti ztratily půl roku fotbalového života. Ale to se stává, od srpna budeme pracovat na tom, abychom všechno dohnali. Příští sezona přinese zase něco nového a to bude souklubí se Dvorem v naší kategorii. Už teď se ukazuje, že to bude velice zajímavá sezona. 


DĚKUJEME