FK Nová Paka vs. Sokol Vítězná

23.03.2015

V sobotu jsme zavítali na další přátelák do Nové Paky. Opět se nám sešlo spousty omluvenek - Čechovič L., Poloprudský, Šourek, Pohořelý, Vojtíšek, Nguen, Včeliš, Vladeka, Naštický. Měli jsme problém dát do kupy 11 lidí. Jako jedenáctý byl Černota Jan.

Sestava: Daniel - Ježek, Pacák, Pácalt, Čechovič P. - Černota P., Vohnout, Robek, Černota J. - Andrle, Hlavatý.

Již při rozcvičování si nešlo nevšimnot soupeřova mládí. Snad ani jeden hráč nešel věkem nad 25. Dalším negativem alespoň pro nás byla umělá trává tzv. 3 generace, jak o ní píší ná stránkách FK Nové Paky. Povrch byl velmi tvrdý a lehké, přefouklé balóny na něm skákaly jak na betonu.

První půle se nesla ve znamení velkých nepřesností z obou stran. Navrch měl mladý běhavý tým domácích. Při nedůrazu v naší obraně se cca ve 20 minutě dostali do vedení střelou z vápna. Hra pokračovala ve stejném tempu a zanedlouho se po zmatku v naší obraně a možná chybou Daniela dostávají domácí do vedení 2:0. Do druhé půle jsme nastoupili jako vyměněný. Kombinační hrou jsme ovládali střed hřiště a domácí se přes již lépe hrající obranu k naší brance nedostávali. Asi v 65 minutě Pacák nachází dlouhýn pasem Andrleho, který po obehrání domácího obránce a golmana, snižuje do prázdné brány na 2:1. V 75 minutě byl opět vybídnut pasem rychlonohý Andrle, který tentokrát nahrává Vohnoutovi. Ten již měl lehkou práci a srovnává skóre na 2:2. V 89 minutě měl ještě na kopačkách 100% šanci Černota P., ale ze dvou metrů netrefuje prázdnou bránu. Konec zápasu 2:2.

SOUPEŘ Z NOVÉ PAKY NAPSAL O ZÁPASE

V předposledním přípravném utkání přijel na UMT v Nové Pace vedoucí tým okr. přeboru trutnovska Sokol Vítězná.

Od samotného začátku utkání se hrálo důrazně, zejména hráči hostí hráli poměrně tvrdě. Prvních dvacet minut utkání se hrálo mezi šestnáctkami bez větších příležitostí na jedné či druhé straně. Ve 22. minutě se poprvé měnilo skóre. Do rychlého protiútoku se rozeběhl Wojcik a svoji příležitost proměnil 1:0. Lepší hru předváděli domácí, míč měli více pod kontrolou, ale celkem dobře fungující obrana hostí domácí do šancí nepouštěla. Ve 40 minutě ovšem hostující hráči nechali ve vápně zcela osamoceného R. Malého a ten podruhé překonal brankaře Vítězné 2:0.

Ve druhém poločase se hra více vedla hostujícímu týmu. Změnou rozestavení začal přehrávat domácí zálohu a tím se dostával do větších příležitostí. Dva rychlé protiútoky se podařilo hostujícímu týmu proměnit a tak v 70. minutě bylo srovnáno na 2:2. Posledních dvacet minut utkání se domácí snažili zápas rozhodnout ve svůj prospěch, ale nebezpeční z brejkových situací byli hosté. Do konce utkání již branka nepadla a tak utkání skončilo asi spravedlivou remizou.

1.FK Nová Paka - Sokol Vítězná 2:2 (2:0)

B: Wojcik, Malý R.

Sestava: Chabada - Lenfeld, Knapp, Skořepa, Ulrich - Malý R., Krejčí, Brádle, Bláha - Wojcik, Honců
Střídli: Bouchner, Sochor, Dlabola