MAN ŽDÍRNICE OBHÁJILA PRVENSTVÍ I V DALŠÍM ROČNÍKU HUNŤÁK CUP 2019 - 11.ročník

20.07.2019

Turnaj v malé kopané v obci Vítězná nedaleko města Dvůr Králové nad Labem, jehož historie se začala psát v roce 2003, kdy se parta místních kluků (Pepa Špůr, Jarda Pácalt, Martin Formánek a Petr Žaba) rozhodla místo účasti na jiných turnajích v okolí uspořádat turnaj doma. Je to docela velká akce, kde mají lidé z obce a nejen z blízkého okolí možnost se potkat, poklábosit, dát si mimo jiné párek a pivko.

Návštěvníci turnaje se od prvopočátku mohou těšit nejen na kvalitní sportovní úroveň, ale stejně tak na bohatý doprovodný program. "Turnaj neděláme jen kvůli fotbalu ..." (Špůr) Prostě fotbal plus zábava rovná se Hunťák Cup.

Po celou dobu turnaje hraje v areálu hudba, která zpříjemní strávený čas. V odpoledních hodinách přijdou vždy na řadu soutěže pro děti a řada dalších zajímavých akcí, včetně skákacího hradu, malování na obličej a hlavně velmi populární házení sladkostí z letadla. Na své si ale vždy přijdou i dospělí, po skončení turnaje totiž nechybí i zábavný program pro ně. Na turnaji vystoupili a předvedli své umění i např. Jan Weber několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle footbagu nebo driblingová legenda Jan Skorkovský. Aktivně jako hráči se turnaje zúčastnili tyto známé osobnosti Martin Tomek prvoligový fotbalový brankář, Lukáš Přibyl český sportovní redaktor a později fotbalový funkcionář, bývalý mládežnický hráč Sokola Vítězná Jaroslav Pavelka hokejový brankář a bývalý mládežnický reprezentant v současnosti hájící barvy extraligového hokejového týmu Mountfield Hradec Králové, Jan Berger bývalý československý fotbalový reprezentant a fotbalový trenér , Václav Koloušek bývalí ligový hráč a český fotbalový reprezentant. Turnaj se hrál nepřetržitě od roku 2003 až do roku 2008, poté byl přerušen z důvodů přestavby areálu, ale problémy s převzetím hřiště, jehož povrch se ne a ne změnit v kvalitní trávník, zamezily v pokračování rozjeté tradice. Organizátoři ale nehodili flintu do žita a za pomocí obce Vítězná a stavební firmy Stavhaus s.r.o. v roce 2012 turnaj obnovili. S obnovou turnaje přišla i nová tradice a tou byla vždy návštěva známé osobnosti z řad bývalých fotbalistů, a tak tento turnaj navštívili v roce 2012 mistr Evropy 1976 a legenda české kopané Antonín Panenka v roce 2013 druhý nejlepší střelec světového šampionátu z roku 1990 v Itálii Tomáš Skuhravý v roce 2014 bývalí prvoligový fotbalista Tomáš Kuchař. Po celou dobu se tyto osobnosti aktivně věnovali divákům. Fotili se s návštěvníky turnaje, rozdali desítky autogramů, provedli slavnostní výkopy finálových utkání a nakonec předali i ceny nejúspěšnějším týmům a jednotlivcům. Po odehrání těchto turnajů v letech 2012 až 2014 se konečný stav zatavil z různých důvodů (pracovní vytížení aj. hlavních organizátorů) na čísle 9 odehraných ročníků turnaje Hunťák cup. Až nakonec po velkém "naléhání" starosty obce Vítězná Petra Hrubého na hlavního organizátora tohoto turnaje Pepíka Špůru, který oslovil původní spoluorganizátory se rozhodli, že tedy opět za velkého přispění obce Vítězná a stavební firmy Stavhaus s.r.o. uskuteční v roce 2018 jubilejní 10 ročník Hunťák cup. Který jako hosté navštívili výše zmiňovaní bývalí hráči Jan Berger a Václav Koloušek.
A na co se účastníci a návštěvníci mohou těšit letos při jedenáctém ročníku dne 20.7.2019 krom sportovních bojů na fotbalovém hřišti, kde nastoupí i tým známých bývalých fotbalových osobností (do dnešního dne není soupiska ještě známa), určitě na spoustu dobré zábavy jak pro děti, tak dospělé, namátkově uvádíme - malování na obličej, skákací hrad, rodeo býk, tombola aj.
Tak určitě neváhejte a přijděte se dobře pobavit a podívat, jaký štítek se jménem vítěze 11.ročníku přibude na podstavec putovního poháru v roce 2019 !!!
Dosavadní vítězové turnaje: 2003 V+J RODOS, 2004 FK MOSTEK, 2005 - 2006 BEDNA 98, 2007 KOUSCI LAUŠMANOVI, 2008 BEDNA 98, 2012 FC DRTIČ, 2013 BANÍK ŽACLÉŘ, 2014 TIMUR A JEHO PARTA, 2018 MANŽDÍRNICE UNITED