KRÁTKY REFERÁT ZE ZÁPASU S VRCHLABÍM

28.04.2015

,,Vyhrálo Vrchlabí zaslouženě?". ANO.

Na tento zápas se mi bude vzpomínat špatně, ne kvůli bojovnosti obou týmů, ale řízení zápasu rozhodčí Novotný z OFS Jičín delegovaný dle dohody předsedů panem Pilným a Šotkem nebylo adekvátní.

Nechápající nominace rozhodčího z jiné OFS mě vede k údivu, kdo je platí a zda se to vyplatí, na kolik to přišlo FAČR nebo domácí tým, vždyť vzdálenost od Jičína do Dolní Branné je téměř stejná jako z Trutnova ne-li dál, kvůli objížďkám.

Budeme ticho a nikdo o ničem neví.

Jen si přečte každý jak podle vrchlabského referátu se hrál svižný zápas, ale už v něm je mýlka, kde první gól jsme si dali sami a ne hráč Vrchlabí. V první poločase hlavní sudí neuznal 2 průniky našich hráčů do vápna pro údajný ,,ofside", následně faul ve vápně na samostatně unikajícího Vohnouta rozhodčí komentoval:

,,Měl si spadnout, pak bych ti to pískl".

Tak jak se vlastně posuzuje faul?! Až když hráč leží v bolesti nebo rozhodčí chrání všechny před ublížením na zdraví, aby jsme mohli jít v pondělí do práce. Považuji ten to výrok za velké ovlivnění zápasu a ne jen to. Bohužel hororového vystoupení toho to rozhodčího, kdy na stranu Vrchlabí odpískal i snad samostatný pád Vrchlabského hráče, tak na naši stranu byla píšťalka němá. A to hlavně po minimálně 2 jistých faulech, ke kterým se rozhodčí otočil mlčíc zády, a když za stavu 2:0 nám už povolil kopat po faulu na velkém vápně, tak zeď stála viditelných 6m od stojícího míče, ale hádejte se s rozhodčím a přestřelte zeď z velkého vápna když ji máte blíže a tím vám snižuje střelecký úhel z takové blízkosti. A když třeba byl odpískán faul a už se tahala karta z kapsičky, tak z nejasných důvodů se po chvilce přemýšlení karta vrátila zpět do kapsičky, že by důvod, že ten týž hráč již měl žlutou kartičku nafasovanou.

,,Škoda, že není soutěž v Tipáči, třeba já osobně, bych si tipnul výherce té to soboty Staré Buky s Vrchlabím, ostrá 1."

Konec brečení, jak to někteří říkají, ale když se odvolat na výroky jednání rozhodčího nedá a jeho počin není nikde psán, nevidím důvod napsat to trochu z jiného pohledu.

Vrchlabí vyhrálo zaslouženě to žádná!

Ale kdo ví, jak by to bylo, kdyby dohrávali dle mého názoru oprávněně v 9nebo10 lidech a byla uznána penalta nebo průnik do vápna či posunutá zeď na správnou vzdálenost.

,,Ale to je kdyby". Musíme bojovat dál a nic nevzdávat!!!

FC Vrchlabí vs. Sokol Vítězná

2:0 (1:0)

Branky: Hawell, Renner

ŽK:2:2

Rozhodčí: Novotný Petr, Klein Matěj a Šnajdr Michal (OFS JIČÍN)

FC Vrchlabí: Skořepa, Hanuš, Hawel, Janda, Kraus O.(Kolář) ,Pleva, Renner, Sommer, Vejnar, Vondráček, Zarebski

Sokol Vítězná: Daniel, Čechovič P., Pacák O., Poloprudský, Čechovič L. (80" Ježek P.), Včeliš (45" Robek Vr.), Hlavatý, Vohnout, Černota P., Šourek P.(45" Andrle L.), Rebek Ví.

Realizační tým: Hauser, Kejzar, Černota J., Andrle P.

Pácalt: stále po zranění

Marel: ?

Ježek T.: ?

Vojtíšek: rodinné důvody

Jelikož převážná fakta jsou zmíněná výše, tak jen stručně.
Domácí Vrchlabí, vyhrálo po zásluze, oni dali góly my ne.

Zápas byl nahoru dolu, početné divácké kulise se musel líbit, při přispění hudby od kolotočů a krásného počasí. První gól padl z rohu po hlavičkovém souboji náš hráč nechtěně odražený míč tečoval do protisměru pohybu Daniela. Druhý gól jsme obdrželi v druhé půli po ztrátě míče při souboji se třemi důraznými protihráči, když se k
míči dopral Renner a načapal Daniela na holičkách a umístěnou střelou na zadní tyč dal na 2:0.

Cestu za udržením na prvním místě jsme si zkomplikovali a na tento týden nás vystřídal na prvním místě Staré Buky, když využili našeho zaváhání v Jánských Lázní, kde stojí určitě také za to si přečíst něco z toho to zápasu.

Je třeba myslet dopředu pozitivně, věřit a nemyslet na minulost, a že fotbal hrajeme s respektem, vždyť již
dříve někdo pravil, že ,,pravda vždy zvítězí".

Pivo zůstane stejně hořké a klobása stejně chutná.

Tak nezapomeňte v sobotu přijít nás podpořit poprvé na domácím hřišti od 17:00h s Bohuslavicema.

Třeba nás vrátí ten to zápas do čela.Ještě není konec, aby jsme skládali své zbraně a bez boje se nedáme!


Více zde: https://sokol-vitezna4.webnode.cz/news/kratky-referat-ze-zapasu-s-vrchlabim/