Krkonošský deník: Naštického hattrick udržel Vítěznou na dostřel

25.05.2015

Trutnovsko - Okresní přebor dospělých pokračoval kompletním programem 23. kola. Lídr tabulky si vyšlápl na outsidera z Lánova a nadělil mu sedm branek.

Před týdnem se rodák ze slovenských Topoľčan v O2 aréně činil coby dobrovolník na světovém šampionátu v hokeji, nyní už ale zase střílí góly za Vítěznou. Ľubomír Naštický v sobotu ostře pálil v souboji tamního celku se Rtyní a domácím hattrickem uchoval byť jen malou naději na titul okresního přeborníka.

Živo ale bylo i v dalších duelech 23. kola. Reportáže z nich nabízíme v tradičním pondělním ohlédnutí.

OP 16. kolo

Janské Lázně - Vrchlabí B 0:2 (0:1)

Branky: Vejnar, Hanuš. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:2. Diváci: 30. V téměř podzimním počasí na těžkém rozmoklém terénu začali domácí dvěma gólovými šancemi, které ale nevyužili. Byli to naopak hosté, kdo šel po úvodním tlaku domácí jedenáctky do vedení brankou Vejnara, který zužitkoval krásný centr za domácí obranu. Pak již hosté nabrali dech i pohodu a začali diktovat tempo zápasu. Druhý poločas nepřinesl změnu obrazu hry. Krátce po přestávce si hosté pojistili vedení druhým gólem a pak už hráli, co potřebovali.

OP 23. kolo

Staré Buky - Lánov 7:2 (3:0)

Branky: Prokop 2, Pálinkáš 2 (1 z pen.), Brutovský, Špička, Němeček - Šafařík, Schmidt. Rozhodčí: Mahrla. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Hosté z Lánova nastoupili do utkání odevzdaně a podle toho také vypadal první poločas. Šlo o festival krásných branek. Skóre otevřel po pěkné akci a zakončení z první Prokop, poté se z pětadvaceti metrů trefil přesně k tyči Brutovský. Bylo jen otázkou času, kdy dobře hrající domácí přidají další branky, neboť se hrálo převážně na půlce Lánova. Poločasový účet uzavřel nádhernou střelou do horního rohu branky z třiceti metrů Špička. Do druhé půle nastoupili domácí opět s velkou chutí, ale vedení 5:0 je na pár minut uspokojilo, čehož hosté využili ke snížení na 5:2. Domácí pak ale zabrali a konečné skóre hovoří jasně. Staré Buky vyhrály devátý zápas v řadě a nadále vedou tabulku přeboru.

Vítězná - Rtyně 3:0 (2:0)

Branky: Naštický 3. Rozhodčí: Kučera (OFS Jičín). ŽK: 2:3. Diváci: 40. Domácí do zápasu nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy a v úvodu to bylo na hřišti znát. Vcelku vyrovnané utkání se zlomilo ve 38. minutě, kdy hostům chytil domácí Daniel pokutový kop, naopak ve 43. a 44. minutě potrestal soupeře dvěma góly Naštický. A to ještě ve 45. minutě znovu Naštickému nebyla uznána branka pro údajný ofsajd. Ve druhém dějství si mírně lepší domácí vytvořili několik šancí, ale oba gólmani drželi své týmy. Až patnáct minut před koncem svoji třetí brankou Naštický upravil na konečných 3:0.

Bohuslavice - Kocbeře 1:4 (0:1)

Branky: Mucudis - Hulík, Šmíd, Blažek, Stránský. Rozhodčí: Jiří Říha st. ŽK: 3:2. Diváci: 10. Hosté si v tréninkovém tempu došli pro tři body. Domácí ohrozili hostujícího brankáře až v závěru zápasu.

Janské Lázně - Strážné 2:2 (1:1), na penalty 2:3

Branky: Michal Sapár, Hradecký - Grégr, Jiřička. Rozhodčí: Doubic. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Vyrovnané utkání o jistotu pro domácí a klid středu tabulky pro hosty přinesl řadu chyb a nepřesností na obou stranách. V úvodu nevyužil šanci domácí Brát, ale vše napravil Sapár střelou bez přípravy, kterou zastavila až síť branky hostů a domácí vedli. Hosté však také nenápadnou ranou kontrovali a srovnali na 1:1. Po změně stran rozehráli domácí rohový kop a skvělý centr hlavou přesně umístil do sítě Hradecký. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 60. minutě nenápadně odcentroval hostující Jiřička a míč k překvapení všech zapadl do sítě. Remízový stav vydržel i v 71. minutě, kdy domácí Demuth neproměnil pokutový kop. V penaltové loterii byli úspěšnější hosté a odvezli si bonusový bod.

Poříčí u Trut. - Kunčice n. L. 2:2 (1:1), na penalty 2:3

Branky: Tomšík, Chaloupka - Švec, Kracík. Rozhodčí: Fikejz. Diváci: 50. Vyrovnaný a z obou stran kvalitní výkon viděli diváci v Poříčí. Hosté byli od začátku utkání aktivnější a dostávali domácí pod tlak. Odměnou jim, po dvou neproměněných šancích, byl v 15. minutě gól Švece. Poté se hra vyrovnala a domácí Tomšík s pomocí hostujícího obránce vyrovnal na poločasových 1:1. Ve druhém poločase se hrálo stylem nahoru dolů s množstvím šancí na obou stranách. I když domácí po rychlé kombinaci a gólu Chaloupky vedli 2:1, tak je konečná remíza spravedlivá. V penaltovém rozstřelu si pak bonusový, leč přesto cenný druhý bod vybojovali hosté.

Vrchlabí B - Podhůří 3:0 (2:0)

Branky: Hawel, Renner, Zarebski. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:2. Diváků: 120. První poločas byl ze strany domácích fotbalově pohledný a podařilo se využít šance v 7. a 29. minutě. Druhý poločas byl zásluhou zlepšeného výkonu hostujícího mužstva vyrovnaný. Rozhodnutí a klid přinesla branka na 3:0 z kopačky Ondry Zarebského
Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/fotbal_region/nastickeho-hattrick-udrzel-viteznou-na-dostrel-20150525.html