MUŽI MAJÍ PRVNÍ ZÁPAS NOVÉ SEZONY ZA SEBOU

11.08.2019

V prvním zápase nové sezony 2019/2020 jsme v sobotu 10.8. od 17h. doma přivítali v malém derby nedalekou Hajnici.

Počasí neodpovídalo letnímu, ale asi lepší, že pršelo a nebylo takové vedro.

Oba celky se mohli těšit z početně obsazené střídačky.

O poločase ne jen, že bylo opět slosování vstupenek o zajímavé ceny a po celou dobu si každý mohl dát něco dobrého v klubovně, ale s radostí jsme mohli popřát panu Otakaru Bednáři k jeho úžasným 90 narozeninám! A on nás mohl potěšit jeho opětovnou přítomností.

Předseda Jaroslav Kejzar: V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, hosté byli nebezpečnější ale i přesto se domácí v poslední minutě dostali do vedení. Ve druhém poločase se domácí zlepšili a zaslouženě si došli pro vítězství.

S nedalekou Hajnicí se vždy tyto zápasy považují za malé derby.

Do zápasu se nám ještě podařili udělat všechny přestupy, které jsme chtěli:

Příchody:

Jirásko Stanislav ročník 1993 přichází k nám na post brankáře z Pilníkova.

Kutík Milan ročník 1972 přichází k nám ze Svobody n.Ú.

Pitrman Milan ročník 1989 začal nově hrát.

Szamko Jan ročník 1995 přichází k nám ze Žlunic.

Szamko Tomáš ročník 1997 přichází k nám z Nemýčevse.

(VÍTEJTE KLUCI U NÁS, AŤ SE VÁM S NÁMI DAŘÍ .-)

Odchody:

Vladek Vojtěch ročník 1995 odešel do SK Jičín, který hraje KP.

Sabeur Balghouthi ročník 1985 odešel do Strážného.

Kareš Tomáš ročník 1984 čeká už jen na schválení odchodu do Dvora Králové.

(Po zranění a z jiných důležitých důvodů se nemohli zatím zapojit do nové sezony Erik Pivoňka, Tomáš Krákora, Svaťa Robek, Milan Pitrman, Standa Jirásko a Szamko Tomáš, tak snad brzy kluci mezi námi .-)

Zápas začal za deštivého počasí, s malou převahou ložených šancí hostů z Hajnice, ale díky Karlu Kissovi v brance s obranou a nepřesností hostů jsme neobdrželi branku, zajisté i my jsme měli několik slibných šancí, naštěstí se ujala aspoň jedna a to ke všemu v poslední minutě prvního poločasu se trefil Lukáš Andrle, po pěkné akci kde mu to připravil Martin Plch.

Do druhého poločasu jsme tak šli ve výhodnějším postavení, když jsme vedli 1:0. Trenér Andrle hned o poločase vystřídal tři hráče.

Druhý poločas jsme už pomalu přejímali míč více na své kopačky a hrozili před soupeřovou brankou, po pěkném průníku se opřel do střeli s novými kopačkami právě střídající Jakub Holouš, někde v blízkosti středového kruhu a k údivu všech poslal míč krásně vzduchem na zadní tyč, kde nestačil ani gólman hostí a tak jsem šli do vedení 2:0.

Pak se naše hra trochu uklidnila a tak dostal šanci hostující Pilař, který prošel středem hřiště až před velké vápno, kde se pak opřel do střeli, kterou bohužel ne jen že Karel Kiss v těžké pozici vyrazil k tyči do branky, ale při dopadu si ke všemu poranil ruku, hosté tak snížili zas na rozdíl jedné branky a Kissa v brance musel střídat Daniel.

Hosté při chuti vyrovnali hru, dostávali se blíže k naši brance, ale v té nejloženější hostujícího Pejchu ještě Daniel špičko nohy vyrazil.

Naštěstí osm minut po obdržené brance se opět prosadil Lukáš Andrle, který zpečetil výsledek na konečných 3:1 a na úvod si připisujeme první 3.body.

Do zápasu nemohl naskočit zraněný Milan Pitrman, který nás aspoň přišel podpořit v hledišti.

Nyní čeká muže trénink v úterý od 18:00 hodin a v sobotu 17.8. zajíždí do Dolní Branné, kde se utkáme se Strážným, kam zažádal kvůli práci na podzim přestoupit Saber Balghouthi.

I za tak neletního počasí si na dnešní zápas našlo cestu hodně diváků a určitě se nenudili, všem děkujeme a budeme se těšit na vaši podporu v dalším domácím zápase, kde 24.8. od 17:00 hodin přivítáme v dalším derby zkušené Kocbeře, které k nám spadli z 1.B. třídy, určitě nás čeká zajímavý zápas, tak snad i to počasí bude dobré .-)

Sokol Vítězná - Spartak Hajnice

3:1 (1:0)
Branky: Andrle Lukáš 2x, Holouš Jakub - Pilař Vláďa
Rozhodčí: Seidel M.

Sestava Vítězné:

Kiss K. (69" Daniel J.), Vrbata R., Tichovský D. (46" Kobrýn J.), Szamko J., Kňourek F. (46" Holouš J.), Hlavatý M., Veber M. (46" Špůr J.), Černota P., Kříž V. (77" Vrbata D.), Andrle L., Plch M., na střídačce zůstali připraveni matadoři: Pácalt J. a Kutík M.