MUŽI ZTRATILI ZBYTEČNĚ TŘÍBRANKOVÉ VEDENÍ S MOSTKEM JIŽ Z 25 MINUTY JEŠTĚ DO POLOČASU, ŽÁCI NESTAČILI NA OBA SOUPEŘE, MINI I MLADŠÍ PŘÍPRAVKY SI PŘIPSALI KAŽDÝ JEDNU VÝHRU

14.06.2021

SOKOL VÍTĚZNÁ vs. FK MOSTEK

4:4 (4:3) pen. 2:3

V sobotu 12.6. naši muži nastoupili ve 3. kole na našem hřišti od 17:00 hodin proti zkušenému Mostku, za které hrají naši bývalý hráči Lukáš Čechovič a Víťa Robek, který ke všemu vyrovnal na 4:4 a tím pomohl Mostku jít do penaltového rozstřelu, ve kterém byli hosté ve finále šťastnější, když všechny šance proměnili a tím si odvezli bod na víc.

Oko diváka se nenudilo, vždyť v zápase padlo 8 branek, některé branky byli spíše šťastnější, některé výstavní.

Začátek zápase rozvíjel pro nás velmi slibně, neboť jsme si vypracovali herní tlak na soupeře a díky tomu jsme vedli do 25. minuty již 3:0. Útočná akce do té doby střídala další, soupeř se s těží vzpamatovával, vypadalo to, že soupeř odjede s debaklem, ale co se po vedení 3:0 začalo dít, nechápe mnoho lidí ještě teď. Mostek hrál v klidu, dal si přesné přihrávky, dostával se ,,na koně" a vypracoval si i šance, několik rohů. Naopak my, jako by jsme skončili, začali jsem dělat šílené chyby, rozehra od branky až po útočníka, přihrávky nepřesné a do zakončené jsme se dostávali sporadicky, to znamenalo, že soupeř naopak potrestal naši ,,potenci", a když jsme začali dělat i hrubky v obsazování, tak přišel zbytečný faul před vápnem, k míči se postavil hostující Špidlen, který to ,,uklidil" přes zeď do pravého horního rohu Danielovi branky, i když Daniel možná měl zvolit druhou ruku a střelu by vytěsnil, ale ,,kdyby nebyli ryby, nebyly rybníky". To běžela 35. minuta a místo, aby jsme se uklidnili a zlepšili vše, tak jsem začali tvořit další a další zbrklé chyby, které darovali průnik soupeři do vápna a snížení na rozdíl jedné branky. Následně zbytečně důraz ve vápně znamenal faul a penaltu, kterou hosté proměnili a srovnali tak ve 44. minutě na 3:3. Naštěstí jsme si ještě vypracovali v poslední minutě šanci, když jsme se dostali do vápna, kde byl sražen náš hráč a Martin Hlavatý tak mohl z penalty přidat klid do šaten v podobě proměněné penalty na 4:3.

V šatně na sebe spoluhráči nevěřícně koukali. Bohužel zápas už do poločasu nedohrál Lukáš Andrle. Tak snad bude brzy v pořádku. Do zápasu jsme se mohli těšit, že dorazili Patrik Černota a Martin Hlavatý a že po zranění to šel zkusit Tomáš Krákora, ale jak řekl po zápase, není to ještě dobré.

Nástup do druhého poločasu byl opět nahoru a dolu, šance na obou stranách, bohužel kromě vysoké trávy jsme soupeřili i s nerovnostmi po krtku ve vápnech. Naše hra stále hledala poslední záchvěvy z 1.-25. minuty, naopak jsme tropili další a další chyby v rozehře a opět darovali vyrovnanějšímu soupeři branku, kterou právě Víťa Robek srovnal na konečných 4:4. Na penalty byli šťastnější hosté, když jsme trefili pouze ranou břevno, sice Danielovi scházeli cm při třetí sérii, ale razantní střela si našla přesto cestu do branky a tak soupeř veze na Mostek ještě bod na víc.

Jinak nováček v týmu který vstřelí branku, to má za láhev do kabiny .-)

Nyní čeká muže předehru ve středu 16.6. od 17,45 hod. v B.Třemešné a poslední zápas bude hrát v sobotu 19.6. od 17,00 hod. doma s Hajnicí.

MLADŠÍ ŽÁCI v sobotu 12.6. přivítali na svém hřišti FC Vrchlabí ročníky 2010 a Baníkem Žacléř.

Vrchlabí prokázalo svou kvalitu, je třeba uznat, že jsme na soupeře nestačili. Přesto musíme říct, že jsme ten lepší zápas sehráli s Vrchlabím, než s Žacléřem.

Jen poctivé tréninky a práce ve svém volném čase může každého hráče někam posunout. ,,Bohužel komu není rady, tomu není pomoci"

Nyní čeká žáky tréninky opět v pondělí a středa od 17,30 do 19,00 hod. a zápas v sobotu 19.6. od 9,30 hod. v Rudníku.

STARŠÍ PŘÍPRAVKA v neděli 13.6. hrála dvojzápas v Bílé Třemešné

Díky dvěma výhrám vezou všechny body do Vítězné. První zápas byl spíše o poznání taktiky soupeře a druhý už jsme věděli, co máme čekat. Soupeři jsme celkem nastříleli 17. branek.

V brance si to v první zápase vyzkoušel opět Lukáš Lehký, který i přes pár nešťastných branek spousty šancí vychytal, druhý zápas chytal Alex Daniel. Svou šikovnost a sebedůvěru ukázal Ondra Čubič, když v za oba zápasy dal 9.branek a dodržel pokynů. Hattrick zaznamenal v první zápase Alex Daniel a mezi střelce se zapsal Jára Žižku, který dal i branku v druhém zápase a na druhý hattrick sahal v brance i Alex, gól si připsal i Vilda Šulcu.

Za předvedenou hru si celý tým zaslouží pochvalu, snažili jsme se tvořit, přihrávat. bojovali jsem jak lvi až do konce.

Nyní čeká starší přípravku malá změna programu, vzhledem k tomu, že hráli v neděli a ve středu nemůže trenér Daniel, tak se tento týden udělají tréninky v úterý a čtvrtek od 17,30 do 19,00 hod.

V sobotu 19.6. od 9,00 hodin je čeká na domácím hřišti zápas opět s Krajsou přípravkou a ročníky o rok staršími ze Dvora. Což trochu ztrácí ten smysl, nabudit děti do fotbalu po tak dlouhé pauze, koho tyto zápasy nabudí, tým z kraje, který si přijede vyzkoušet co potřebuje...toto rozlosování považujeme za totálně za nešťastné, pokud chceme motivovat všechny týmy a hráče. Na otázku, proč jsme to neřešili před rozlosováním, tak nikdo netušil, že to bude mít takový negativní dopad. Výsledek se ukázal již v prvních zápasech, kdy naše nekompletní přípravka se snažila s jedním střídajícím odolat Krajskému Dvoru ,,B" a Trutnovu ,,A".

No co, výsledek celé akce si povíme na konci. My aspoň můžeme překvapit, ale nemusíme, kdežto soupeř musí. My máme aspoň zkušenost pro příště i přes prosbu na svaz, ale nenastoupení k utkání může také být postižen pokutou, a hlavně my chceme hrát. Tak nám držte pěstičky, někdy i tak těžké zápasy nám mohou naopak něco dát pozitivního, tak tomu věřme.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA hrála v neděli 13.6. od 13,00 hodin ve Vítězné

nejprve se utkala s mladší přípravkou Dvora, v zápase bylo vidět mnoho individuálních akcí a šikovnost některých hráčů, byla radost se dívat. Začátek zápasu nám vyšel, když jsme brzy vedli 2:0 díky aktivnímu napadání a chuti dát branku. Pak jsme ještě do poločasu přidali několik branek, ale bohužel se dnes nedařilo a dělali jsme vzadu zbytečné chyby, které vedli k otočení zápasu ve prospěch soupeře, přesto musíme všechny pochválit za nasazení, dodržení pokynů a chuti bojovat, škoda. Mezi střelce se zapsal novic v týmu Filip Říha.

Na druhý zápas jsme museli počkat hodinku, když hrál ještě Dvůr s Kalnou 14:3

Po té jsme hráli i my s Dolní Kalnou, nebojácný soupeř ale na nás nyní také neměl, když se hlavně trefil 4x Kamil Pavelku a v obou zápasech dal po 2 brankách Matěj Kozár. Bohužel v tomto zápase jsem dělali už více chyb a nepozornosti, přesto si připisujeme jednu výhru.

Nyní stejně jako starší přípravka má tréninky výjimečně v úterý 15.6. a ve čtvrtek 17.6. od 17,30 do 19,00 hod. Pak mají zápas v neděli 20.6. od 9,00 hodin v Úpici, sraz v Úpici do 8,15 hod.

MINI PŘÍPRAVKA hrála v neděli 13.6. v Hostinném

V prvním zápase se radovala z výhry nad domácími, ale pak přišla prohra s Úpicí.

Nyní je výjimečně čeká také trénink v úterý 15.6. od 17,30 do 19,00 hod. a pak mají zápas v B.Třemešné ve čtvrtek 17.6. od 17,10 hod. se Dvorem a od 17,50 hod. s domácí B.Třemešnou, sraz v Třemešné do 16,30 hod.