ŽÁCI A KOMBINOVANÁ SESTAVA STARŠÍ PŘÍPRAVKY S PÁR HRÁČŮ MLADŠÍ, SEHRÁLI PRVNÍ PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS S FOTBALOVOU AKADEMIÍ PRAHA V HORNÍM MARŠOVĚ

20.08.2020

Žáci a kombinovaný tým starší přípravky s mladší ve středu 19.8. sehráli svůj první přátelský zápas v Horním Maršově s týmem Fotbalové Akademie Praha, který je zde na soustředění s ročníky 2010/2009/2008.

Od začátku jsme věděli, že nás nečeká ,,procházka růžovými sady".

Soupeř z Prahy, který hraje Pražskou krajskou soutěž 1.B třídy zde měl na soustředění tolik dětí kategorie mladších žáků ročníku 2010,2009 a 2008, že mohl udělat dva týmy a tak jsme po dohodě udělali také dva týmy.

První tým hrál s našimi mladšími žáky ročníku 2009,2008 trenéra Vaška Hanuše na celou polovinu hřiště 7+1 na 4.poločasy.

Hned první poločas ukázal, že nás nečeká nic lehkého a i přes velkou snahu všech jsme podlehli vysoko, druhý poločas už byl lepší, třetí a čtvrtý poločas jsme již zkombinovali naše hráče s jejich. Výsledek rozhodně dnes nebyl to nejdůležitější. Faktem je, že jsme vyzvali opravdu silného soupeře, který nám ukázal, kde a na čem ještě musíme pracovat a hráči si snad vezmou z toho jen to nejrozumnější a to, že musí na sobě stále hodně pracovat a i přidávat si, aby se dostali do ještě lepších výkonů.

Faktem je, že nám chybělo asi 5 opor, které k nám přišli ze Dvora do společného týmu Vítězná/Dvůr, čas dovolených bohužel neovlivníme. Snad na dalších přátelák ve středu 26.8. od 17,30 hod. v Miletíně proti FC Vrchlabí si najde více hráčů čas a hlavně především na tréninky, než nám začne mistrovská soutěž v neděli 30.8. kde náš tým jede na první utkání nové sezony 2020/2021 do Kunčic.

Druhý tým hrál s naši starší přípravkou doplněnou hráči z mladší přípravky ročníky 2013,2012 a 2011 trenéra Jakuba Daniela na velikosti hřiště pro starší přípravky 5+1 také na 4.poločasy.

Začátek se nám docela povedl, se silným soupeřem jsme hráli ,,vyrovnanou partii", než jsme dostali gól. Dnes musíme vyzdvihnout dobře chytajícího brankáře Alexe Daniela, který sice za celé čtyři poločasy dostal mnoho branek, ale hlavně jich mnoho pochytal.

I naše hra chvilkami měla hlavu a patu, když jsme nechtěli s tak silným soupeřem soutěžit v rychlosti a přihráli si, narazili si, tak jsme se vypracovali několika brankám, a to ani nejde spočítat, kolikrát jsme nastřelili brankovou konstrukci, nebo mimo a nebo nás vychytal brankář Akademie. Do zápasu jsme mohli udělat dvě pětky. Ze začátku jsme kombinovali všechny na různých postech a s jinými spoluhráči, pak jsme střídali celé pětky. Když vezmu první pětku, která se snažila kombinovat a hrát, tak jim bylo vše vráceno šancí i brankou. Ale i zde jsme dělil mnoho chyb v rozehře, obsazování, přihrávkách, málo jsme využívali kombinování narážeček se spoluhráčem, místo toho jsme buď volili kličku na víc, špatnou přihrávku nebo jsme chtěli soupeřit s tak zdatným soupeřem. Ale opět, když jsme kombinovali dobře, dostali jsme se až do zakončení, zde musíme, ale zas připomenout, že jsme někdy volili zbrklé zakončení z velké dálky, což bylo bez efektu. Každý gól, který jsme vsítili začal vždy z pěkných akcí nebo velkého osobního vybičování svého výkonu daného hráče. Bohužel proti tak zdatnému soupeři to nešlo i přes velkou snahu provádět po všechny poločasy až do konce. Přesto musím tyto hráče velmi pochválit, je jen na nich zda si vezmou tito hráči ponaučení, jak přistupovat k takovým to soupeřům. Každopádně víme na čem pracovat a bohužel musím konstatovat, že daná situace s ,,koronou" u mnohých hráčů naši mládeže hodně ztratila fyzičku, takže i tu budeme muset hodně dohnat.

Druhá pětka složena převážně z hráčů mladší přípravky se při kombinaci s první pětkou snažila najít své místo, když už hráli sami, tak to bylo spíše o tom je upozorňovat neustále o tom, aby si hlídali své posty, hráče, lépe volili přihrávku a rozehru, přesto jejich snažení musím také velmi pochválit a vyzdvihnout, neboť hlavně jejich bojovnost s tak zdatným soupeřem bez bojácnosti se velmi oceňuje. Jen zde musí hlavně sami hráči zapracovat na své pozornosti a poctivosti k přístupu.

U všech hráčů přijde s poctivými přístupy na trénincích i mimo něj a maximálním nasazením do zápasů určitě pak i ,,sklizeň ovace", ale před námi všemi je ještě kus práce a pokory .-)