https://www.facebook.com/SokolVitezna

NÁBOROVÝ DEN VE VÍTĚZNÉ I PŘES MALÉ OBAVY DOPADL SKVĚLE

22.06.2021

Letos jsem konečně poprvé za posledních 6. let uspořádali náborovou akci pro chlapce i dívky do našeho týmu za podpory FAČR Můj první gól.

I přes uvolnění opatření jsme měli strach podobnou akci v této době provést, ale děti jsou každé pondělí ve školách testováni.

Tak už jen čas, kdy hlavně děti budou mít možnost si to přijít vyzkoušet, a tak nás napadlo proč nepozvat školy a školky. A proto že pár dní do konce školního roku, a k nám do týmu dojíždí děti z celého okolí ( Dvůr, Žirče, Ch.Hradiště, Kocbeře, Nemojov, Pilníkov, ...) tak jsem zaslali pozvánku i na školy a školky do těchto obcí. Věřili jsme, že když to dáme od 10,00 hodin, tak děti to mohou pojmout formou výletu. Odpověď bohužel žádná. S potěšením se nám ozvala naše školka a škola ve Vítězné.

Díky podpoře GTM Aleše Zahálky, předsedy Jaroslava Kejzara a trenéra Mini Dana Tichovského si přes vše udělali čas a volno, připravili 5 stanovišť s různými cvičeními.

Trochu s obavy jsme čekali na příchod dětí z Vítězné, ale když jsme je v dáli slyšeli, tak se naše obavy rozplynuli i počasí nám vyšlo.

Dorazilo 50 dětí z MŠ a ZŠ Vítězná, což nám udělalo velkou radost a ve finále jsme rádi, že dorazil i tento počet dětí.

Na začátek jsem učitelky a děti seznámili s programem, dále jsme díky Honzovi Černotovi mohli nabídnout dětem zdarma pití a pár sušenek po celou dobu akce. Děkujeme Honzo.

Na začátek jsem se rozdělili na 5. skupin po deseti, takže si každý obsadil jedno stanoviště a mohli jsem si ,,hrát", po určitém čas se každý vystřídal na každém stanovišti.

Asi při druhé vyměně nás navštívila manželka našeho starosty Petra hrubého Naďa Hrubá, která donesla všem nanuky, přišli velmi vhod. Děkujeme Naďo.

Po té disciplíny pokračovali a čas utíkal, dětem se blížil čas oběda, nebýt jeho tak jsme ještě ještě tak dvě hodiny si ,,hráli" na hřišti. Ale každý snad stihl všechny stanoviště, někdo chtěl i některé si zopakovat. 

Na závěr jsme děti požádali na závěrečný nástup, kde jsme jim předali sušenku, letáček a náramek ,,můj první gól" na památku, které nám přivezl GTM trenér Aleše Zahálka od Honzy Míla. Oběma děkujeme. No a pak jsem mohli obohaceni o úsměvy dětí z radosti jim popřát šťastnou cestu domů. Po skončení nás čekal ještě malý úklid a hodnocení.

Hodnotíme tuto akci za úspěšnou, neboť, dětí přišlo dostatek a všichni se bavily. To bylo jedno z hlavních úkolů pro nás. S potěšením můžeme říct, že ještě ten den přišel jeden chlapec na odpolední trénink přípravek, který byl již pak už na dalším ve středu, další nám pak volali a psali. Ve středu přišel další chlapec trénovat s žáky a vypadá to, že ho to tak bavilo, že přijde i příště. 

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným, které jsme jmenoval a hlavně učitelkám MŠ a ZŠ Vítězná. Všem přejeme krásné prázdniny a snad brzy zas na viděnou na hřišti .-)