PRVNÍ ZÁPAS MUŽŮ V NOVÉ SEZONĚ 2020/2021 DOPADL...

17.08.2020

dobře, když vezmeme konečně to, že jsme mohli si jít společně zahrát po ,,koronavirové" pauze. Novou sezonu jsme začali v nedalekém Volanově na hezky připraveném hřišti, nebýt malé ,,spršky".
Počasí bylo čistě fotbalové, naštěstí nebylo vedro, kterého jsme se báli více.
Na první zápas, jak je zvykem, se nás sešlo hodně, když vezmeme, že jsme měli jeden přípravný zápas a dva tréninky, kde z těchto tří akci nás bylo průměrně 10.

Bohužel je fakt, že jsme soupeře po celé utkání přehrávali na šance, ale i on ,,zlobil".

Hned od začátku jsme se snažili dostat do hry, to znamenalo pár chyb v rozehře a nepřesnosti přihrávek, z toho jsme se dostávali sami zbytečně pod tlak, když těchto chyb málem využil domácí soupeř. Naštěstí i on neměl dobře seřízené ,,mušky" a buď zakončil nepřesně nebo jej vychytal Daniel. Asi největší šance měli na nohou oba naši útočníci, nebudeme sčítat :) pak mohl hlavou uklidit i Vláďa Kříž, kdyby nebyl stažen obráncem a tím se nemohl dostatečně odrazit do hlavičky, plus několik nemastných střel a standartek. Největší šanci ve standartce měl Martin Plch, kdy z pravé strany ostrá střela na mokru se prodrala až ke gólmanovi, bohužel ten jej vychytal. Soupeř hlavně hrozil z jejich pravé strany a rohů, kdy se je snažil zahrávat na přední tyč. Naštěstí bez gólového efektu a tak poločas zůstal bez branek.

Do druhého poločasu jsme museli střídat Vláďu Kříže, který měl místo nártu tenisový ne-li větší míček :/ do pole se tak dostal mladý štírek David Vrbata, který se po sléze odvděčil vedoucím gólem. Druhý poločas jsme začali od kabin, za naši brankou byl krásný domácí ,,fanklub", který svůj mančaft podporoval co to šlo, hlavně při penaltách, kdy se snažili rozptýlit jak střelce tak brankáře svými vnady :)

Opět začal náš nápor a scénář, jak zahodit ,,tutové" šance. Když už jsme asi 4x skoro slavili, že vstřelíme branku, tak záhadným způsobem to dopadlo jinak. Při pěkných akcí, kdy jsme se kombinačně dostali až před branku, tak někdy přišla zbytečná přihrávka na víc, která vše zmařila. Je to vše o trénincích a zápasech, čím více budeme hrát a trénovat, tím lépe se nám bude toto dařit, jak zakončení, tak rozehra a přihrávky. Naštěstí jedna z mnoha těchto kombinačních akcí našla na konci pohotového Davida Vrbatu, který s přehledem zakončil a konečně nás dostal do vedení, to už běžela 75 minuta a vypadalo to, že navýšíme skóre, ale spíše přišla facka. Když z nejasných důvodů soupeř se dostal na ,,koně" a nás ke konci zápasu dostal pod tlak. Místo, aby naše hra se zahustila, zavřela, držel se míč na noze a míče lítali co nejdále třeba do zahrady, tak soupeř měl standartku za standartkou, roh za rohem a mi se nedokázali dostat od naši branky, čímž ve finále došlo k vyrovnání a to již na světelné tabuli svítil čas 89 minuty. Ano, to znamenalo konec utkání a remíza, následně dle pravidel se kopaly penalty. Ve kterých někteří bravurně se nemýlili, ale pár jich to poslali i do brankové konstrukce nebo hodně nad branku a jelikož Daniel chytil jen jednu penaltu a my nedali dvě, tak se v sedmé sérii rozhodlo, že i přes náš tlak po celý zápas a velké šance vezeme domů na začátek pouze jediný bod.

No, nezoufejme, je to škoda, která mrzí celý tým, ale je to začátek sezony, ba naopak si můžeme říci, že jsme předvedli týmový snaživý výkon, být aspoň 50% proměněných šancí, tak jsme vezli domů vysokou výhru. Jojo, fotbal je prostě o gólech a taktice. Snad nám naopak tyto šance vyjdou ve druhém zápase nové sezony, kde na našem hřišti v Huntířově přivítáme tým Bíle Třemešné, který přenechal své místo v B.třídě Kocbeři. Takže nás určitě nečeká žádný jednoduchý zápas, ale nám se prostě proti lepším týmům hraje lépe, tak snad to bude i proti Třemce. Proto vás zveme v sobotu 22.8. od 17,00 hodin. Občerstvení zajištěno. Tak neseďte doma a přijďte nás podpořit v prvním domácím zápase nové sezony.

Sestava: Daniel - Vrbata R., Hlavatý, Tichovský, Szamko J. - Špůr, Holouš (80" Černota P.), Kříž (46" Vrbata D.), Krákora - Plch, Andrle L.

Připraveni na střídačce: Jirásko, Voňka, Kutík

Realizační tým: Andrle P., Hauser, Kejzar

FK Sokol Volanov - Sokol Vítězná 1:1 (0:0) penalty 7:6

Branky: Přívratský - Vrbata.D. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 2:3. Diváků: 77.

V prvním utkání nové sezóny do Volanova zavítal soupeř z Vítězné, který celý první poločas diktoval tempo hry. Jen díky nemohoucnosti hostujících střelců hostů a výborně chytajícímu brankáři domácích zůstalo skóre vyrovnané. Druhý poločas se odehrával na velice podmáčeném terénu, na kterém se uměli lépe pohybovat hosté, kteří si vytvořili spoustu šancí. Proměnit se jim podařila až ta z 80 minuty, kdy pohotově zakončoval na protější tyč Vrbata. Domácí jako polití živou vodou vrhli všechny síly do útoku a v 88 minutě se jim podařilo vyrovnat šikovností Honzy Přívratského. Na penalty byli šťastnější domácí.

zdroj: https://www.ofstrutnov.com/clanky/vysledky-utkani-15-16-8-2020