https://www.facebook.com/SokolVitezna

ROK 2020 CO SE STIHLO A NESTIHLO

19.02.2021

Bohužel rok 2020 se zapíše do kroniky dost smutně, neboť v Čechách a na celém světě vše komplikuje vir Covid, který ovlivňuje i rok 2021.

Muži v nových dresech od HDG Patriots v České Lípě 2020
Muži v nových dresech od HDG Patriots v České Lípě 2020
Mladší žáci spojené s týmem TJ Dvůr Králové 2020
Starší přípravka 2020
Starší přípravka 2020
Mladší přípravka 2020
Mladší přípravka 2020
Mini přípravka 2020
Mini přípravka 2020

Program na každý rok je téměř stejný, ale jak to vše bylo v roce 2020

Leden je čas odpočinku, což se téměř nic nezměnilo ani neovlivnilo, pouze trenér Jakub Daniel dostal ocenění Josefa Součka od Královéhradeckého krajského fotbalového svazu za práci v týmu s mládeží na 10.jubilejním galavečeru v Hradci Králové.

,,Ocenění si velice vážím, vůbec jsem to nečekal, zásluhu na něm mají všichni kolegové z týmu, jak Petr Ježku, Kamil Pavelku, Vašek Hanušu, tak i Martin Marku a vedení týmu, i rodiče s hráči. Je vidět, že to děláme asi dobře a naši práce s mládeží si váží i ostatní lidé. Těší mě, že jsem se ke všemu mohl potkat na galavečeru s některými mentory, kteří mi za mou kariéru mohli předat své zkušenosti. A také by nic  nebylo bez podpory partnerů a sponzorů. Děkuji, Jakub Daniel"


 V únoru začínají muži s přípravou, letos začala i starší přípravka s Petrem Ježkem v hale ve Vítězné. Mladší přípravka bez přípravy jela na halový turnaj do Hostinného. Někteří naši hráči se zúčastnili halových turnajů za výběr OFS Trutnov (Valča Žabová, Tomáš Ježku a Erik Přiklopil).

Muži většinou odjíždí na soustředění, což se letos ještě povedlo a ke konci února Pavel Hauser naordinoval soustředění na chatě Gábinka v Peci p.S., kde první prověrkou byla přístupová cesta, účast byla velmi slušná, plán trenéra Petra Andrleho a předsedy Jaroslava Kejzara se naplnil snad do posledního puntíku.

Bohužel celoročně řešíme na našem hřišti problém se zaběhnutými ovcemi z nedaleké pastviny, kdy po nich musíme i uklízet sami jejich svinčík.Začátkem března se stihl uskutečnit aspoň Sportovní ples ve Vítězné, kde každý rok pomáháme s přípravou, je tu skvělý program, hodně zábavy a cenná tombola.

Mladší přípravka a mladší žáci se zúčastnili halového turnaj v Jičíně. 

V březnu bohužel přišla stopka ne jen pro fotbal :(


Duben a květen místo rozjeté sezony jsme museli čekat co se bude dít, rozvolnění přišlo až v druhé polovině května. To znamenalo předčasné ukončení sezony 2019/2020.

Proto jsme ani s dětmi nemohli jet na exkurzy do prvoligového týmu Slovan Liberec, kterou jsme měli v plánu.


V polovině května muži provedli brigádu na hřišti, kde se natíralo, uklízelo a na konec i připravovalo na Dvorskou ligu.

Díky zlepšeným podmínkám jsem mohli sehrát zápasy s Mostkem, Kuksem, Libotovem a Kocbeří. To ale ze zápasů mužů bylo vše z jarní části :(

Ještě během zápasů Dvorské ligy mužů, jsme si odskočili do České Lípy, kde náš sponzor domluvil dvoj zápas a nejdříve dopoledne odehrála naše zkušená garda FKS a zvítězila na domácími borci, kteří hráli i ligu. Muži si mohli vyzkoušet zahrát proti Arsenalu Česká Lípa, který hraje divizy, velká zkušenost a ke všemu jsme hráli na jednom hřišti proti Jirkovi Štajnerovi, asi nemusíme říkat kdo to je, kdy si tohle můžeme my kluci z okresního přeboru říct, zajisté výsledek byl ve prospěch domácí.


Mini ,,A"
Mini ,,A"
Mini ,,B"
Mini ,,B"

Bohužel soutěže dětí vůbec nebyli a tak jsem mohli s radostí ještě uspořádat turnaje na našem hřišti, STAVHAUS CUP 2020 jak pro MINI 3+0, tak pro mladší přípravky 4+1, starší přípravky 5+1, ale nedokázali jsem naplnit turnaj pro mladší žáky 7+1 a tím se dětí mohly rozloučit se sezonou 2019/2020. Turnaje se nám i přes malou nepřízeň počasí podařili. Za úspěch bereme to, že jsme všechny tři turnaje naplnili a hlavně dorazili týmy i z větší dálky a jiných okresů, Některé týmy tu byly již po druhé.

Starší přípravka ,,A"
Starší přípravka ,,A"
Starší přípravka ,,B"
Starší přípravka ,,B"
Mladší přípravka ,,A"
Mladší přípravka ,,A"
Mladší přípravka ,,B"
Mladší přípravka ,,B"

A tak červen jsme zakončili tradiční letní rozlučkou na hřišti, kde jsme se bohužel rozloučili s trenéry Petrem Ježkem, Kamilem Pavelkou a Martinem Markem, ale zase jsme mohli přivítat mezi námi nové tváře trenéry Honzu Lukese a Dana Tichovského. Užili si léto v červenci a věřili, že bude lépe. Někteří hráči stihli různé turnaje i brankářský kemp na Mostku.

Mini přípravka 2020
Mini přípravka 2020
Mladší přípravka 2020
Mladší přípravka 2020
Starší přípravka s mladšíma žáky 2020
Starší přípravka s mladšíma žáky 2020

V druhé polovině srpna jsme začali přípravu na novou sezonu 2020/2021 a muži již měli ostrý start ve Volanově, kde jsme mohli popřát ,,dědovi" Pavlu Hausrovi k narození vnučky Julinky.

Starší přípravka a mladší žáci sehráli přátelské utkání v Horním Maršově s týmem Akademie Praha, pro tuto novou sezonu 2020/2021 jsme museli pro malý počet hráčů z Kocbeře spojit tým s TJ Dvůr Králové, kde k nám přišlo 8 hráčů. Trenéra Vaška Hanuše čekala nová výzva, týmu věřil stejně jako rodiče, což se prokázalo i později.

Starší přípravka začala sezonu 2020/2021 výhrou v Kocbeři a mladší přípravka výhrou v Trutnově. 


V září jsme se zúčastnili akce ,,Den spolků" ve Dvoře na umělce, kde jsme prezentovali náš tým. Starší přípravka a mladší žáci letos také poprvé okusili celorepublikový turnaj Ondrášovka v Semilech a Lomnici n.P. zatím co přípravka měla slušnou účast a šanci vyhrát i vice zápasů, tak žáci bohužel jeli na turnaj v 8 statečných, takže bez střídání. Na oba turnaje jsme objednali autobusy, bohužel termíny byli v týdnu a tak i moc rodičů nemohlo jet. Byla to pro nás všechny velká zkušenost. 

Starší přípravka
Starší přípravka
Mladší žáci
Mladší žáci

Během roku 2020 jsme mohli a museli opět investovat do nových pomůcek, získat nové sady dresů, nové branky pro MINI, sítě na velké brány a jiné. A to díky hlavně sponzorským penězům od našich partnerů a sponzorů. Což nebylo jednoduché a laciné.

V říjnu přišla i první cenná výhra žáků v Kunčicích díky své pílí a trpělivosti. S radostí jsme mohli přivítat i nové tváře do týmů, hlavně MINI přípravka se nám začíná pěkně rozrůstat.

Bohužel, přišla opět stopka kvůli stoupající se nákaze covidem. A tak poslední zápasy Mini trenéra Dana Tichovského mohla s malou radostí zakončit podzim výhrami v Třemešné, mladší přípravka si připsala jednu výhru doma na Mladými Buky s trenérem Danielem, starší přípravka Honzy Lukese bohužel nezvládla doma zápasy se Svobodou, mladší žáci Vaška Hanuše si připsali jednu výhru nad Úpicí/Trutnov B a muži si připsali další vysokou prohru na našem hřišti se Rtyní.


Za normálních podmínek by jsme hráli až do listopadu, bohužel jsme se maximálně mohli zúčastnit semináře trenérů online, a kvůli omezením jsme mohli výjimečně za přísných podmínek uspořádat tréninky aspoň v prosinci venku na umělce, ale letos bez podzimní rozlučky 2020. Mladší a starší přípravky sehráli aspoň ve Dvoře na umělce přátelák s Úpicí. Normálně by jsme měli rozlučku poslední sobotu v listopadu a pak si užívali volný prosinec 2020 a zas leden 2021. Bohužel  to bylo vše, tedy až ještě na nutnou nemalou investici z vlastních peněz do likvidace krtka, který nám zničil ne jen hrací plochu. Zde se na jaře obáváme, že se škůdce ještě vrátí a budeme nemalé peníze investovat, zatím co jsem měli v plánu tyto peníze použít na nákup tř. bund pro děti :(


Nyní je rok 2021, bohužel ani tento rok nezačal dobře, i když je plán  na leden měsícem volna, tak pociťujeme obavy co nás čeká. V únoru měli jet muži na soustředění a sehrát 2 přáteláky, bohužel situace to nedovolí, a tak muži mají individuální přípravu, tedy jen ti co opravdu něco chtějí dělat. Jarní část seozony 2020/2021 měla začít dříve, aby se dohrály zápasy z podzimu, což v únoru asi nebude.  Dětem jsme kvůli neuskutečněné podzimní rozlučce věnovali kalendář na rok 2021 s foto koláží, bohužel se kvalita moc nepovedla a ke kalendáři každý hráč dostal ještě nálepku s logem našeho týmu. 

Díky stálému opatření se také odkládá valná hromada VV OFS Trutnov, kde jsou ve hře dvě skupiny, první je doposud řídící ,,tým" Marka Pilného a nyní ve druhé skupině kandiduje po dlouhé době proti kandidát ,,tým" Jirky Skučka", který stejně jako mnozí pociťují, že by se měl fotbal očistit a změnit od pomluv a špíny, která nám všem nedělá hezkou reklamu, jak mezi fanoušky, tak rodiči dětí, kteří sledují media a vidí, že v posledních letech se na fotbal dívá skrz prsty díky nekalým akcím v nejvyšších sférách. Proto náš tým Sokol Vítězná je pro, aby se něco změnilo, aby tváře dřívějšího fotbalu, které mohli mít spolupodíl na nynějším stavu, aby je nahradili nové tváře, jak se říká ,,změna je život", proto by nový lidé měli dostat šanci a je jen na nich jak to dopadne, záleží hodně i na tom jak to cítí ostatní týmy.

Bohužel ke všemu přichází i smutné zprávy z jiných týmů v našem okrese a díky nemocem nás opouští ne jen soupeři a známí, ale i přátelé. Všem upřímnou soustrast i celé rodině a mnoho sil :(

Děti dobrovolně cvičí již od února aspoň online každé pondělí bez míče a ve středu s míčem s trenérem Kubou Danielem.

,,Šílená doba, ale nemohu se dívat na to, že děti nemohou sportovat, a tak jsem se vydal moderní cestou této doby, zkouším děti udržet v pohybu online, sice si za kamerou připadám jako ,,šašek", ale ten strach více převládá chuť jim i takto pomoc. Dokonalé to není, obzvláště ve středu, kdy se snažím vysvětlit techniku s míčem, ale na živo je na živo. Jakub Daniel"

Čekáme, co bude v březnu, zda muži budou moc dohrát soutěž a děti začít trénovat, zatím opět nemůžeme více plánovat, ani soustředění pro děti s rodiči letos v březnu asi nebude, ale snad i letos budeme moc uspořádat turnaje STAVHAUS CUP 2021 v červnu/červenci pro všechny naše kategorii na našem hřišti.

Do konce března je třeba, aby každý registrovaný hráč a člen týmu Sokola Vítězná měl uhrazený členský příspěvek FAČR, který jako každý rok činí 100 Kč/hráče od 5 do 18 let a 200 Kč/hráč od 18 let. Variabilní symbol uveďte své rodné číslo celé bez lomítka a zašlete tak na číslo účtu: 1601216012/0600 a do zprávy příjemce uveďte jméno pro lepší vyhledání platby.

Co se týče příspěvků hráčů do týmu Sokola Vítězná, tak se budou odvíjet podle dění a programu, stanoveno je celkem 1000 Kč/rok za hráče, jako předešlé roky ( 500 Kč jaro do 30.4.2021 / 500 Kč podzim do 30.9.20201). Lze hradit již teď na číslo účtu: 1301223309/0800 a variabilní číslo uveďte své celé rodné číslo bez lomítka a do poznámky pro příjemce napište své jméno pro lepší vyhledání platby.


Chtěli jsem získat dotace na rekonstrukce a renovace, které by se nám vrátili v 70% z investice, ale museli by jsme na začátek sehnat investora. V plánu jsem měl výstavbu nové umělky a rekonstrukce staré, udělat zpevněnou cestu a parkování k hřišti, popř. přistavě i kabiny kvůli rozrůstající se fotbalové rodině, také chceme osvětlení hrací plochy. A tak zatím se budeme snažit aspoň udělat to osvětlení z vlastních zdrojů, aby jsem mohli trénovat i v době, kdy brzy zapadá sluníčko a nemluvě, že nás čeká boj s krtkem, každý rok se investuje nemalé peníze do trávníku a techniky, chtěli by jsem také zábradlí okolo hrací plochy, které by pak mohlo zamezit přístupu zvěři z okolí na hrací plochu. Budeme muset nakoupit nové míče, už teď čekáme, že nám náš partner nějaké pořídí, to se pochlubíme později, a nyní sháníme sponzora na bundy, čepice a mikiny dětem...nezbývá než doufat a věřit v lepší zítřky, že děti i přes pauzy neztratí chuť sportovat a hrát fotbal a stejně tak podpora jejich rodičů. Snažíme se dělat našim hráčům a fanouškům takové zázemí, aby se jim u nás líbilo a bylo kvalitní.

Snažíme se, aby se děti bavily fotbalem a sportovaly .-)
Snažíme se, aby se děti bavily fotbalem a sportovaly .-)

Vy ještě nemáte naši samolepku s našim logem za 10 Kč (10,5x7,4cm)
Vy ještě nemáte naši samolepku s našim logem za 10 Kč (10,5x7,4cm)
Týmový kalendář A3 na šířku nástěnný  Sokol Vítězná na rok 2021 za 100 Kč (už jen několik kusů)
Týmový kalendář A3 na šířku nástěnný Sokol Vítězná na rok 2021 za 100 Kč (už jen několik kusů)
Když si koupíte náš hrníček za 100 Kč, tak vám ne jen z něj bude chutnat, ale také tím přispějete do našeho týmu na další věci, které chceme do týmu pořídit
Když si koupíte náš hrníček za 100 Kč, tak vám ne jen z něj bude chutnat, ale také tím přispějete do našeho týmu na další věci, které chceme do týmu pořídit

DĚKUJEME ZA PODPORU VŠEM, PARTNERŮM A SPONZORŮM, I TĚM CO NEJSOU VIDĚT, FANOUŠKŮM I RODIČŮM, HRÁČŮM A VEDENÍ