V NEDĚLI ČERVNOVÝ POHÁR UŽ OKUSILA I MLADŠÍ PŘÍPRAVKA, KTERÁ VEZE TAKÉ 3.BODY A MUŽI HRÁLI S HAJNICÍ V ÚPICI

31.05.2021

V neděli již konečně za pěkného počasí zajížděla nejdříve od 14,00 hodin k zápasům mladší přípravka do Hostinného,

kde se utkala jak s domácími, tak s Malýma Svatoňovicemi. Jako i u jiných kategoriích byla znát zápasová pauza, přesto přivezli 3.body za jednu výhru do Vítězné. Trenér Dan Tichovský mohl vyzkoušet i dva hráče z Mini přípravky a dva novicové v týmu. S Hostinným jsme prohráli díky chybám, které jsou zbytečné a musíme se z nich poučit, ale také jsme mnoho šancí neproměnili, bohužel špatně bráníme hráče a vznikal na hřišti nekontrolovatelný chaoz.

Muži od 15,00 hodin hráli v azylu v Úpici s Hajnicí.

Jak je známo, tento zápas vždy je malým derby, i přesto že se oba týmy dobře znají a jsou mezi nimi přátelé, tak na hřišti si nikdo nic nedaruje, proto v zápase bylo vidět mnoho tvrdých soubojů, někdy i se zraněním, proto všem i hráčům přejeme brzké vyléčení. I zde byla znát herní pauza. Přesto pozitivum a negativum? Pozitivní je, že se scházíme 2x týdně na tréninky ve slušném počtu, a na zápasy nás bylo 15. Do zápasu jsem mohli vyzkoušet Dana Jaklového ze Dvora a Romana Chleboráda v brance z Jilemnice a Jacka. Všichni se prokazují velmi dobře. Těší nás návrat Erika Pivoňky, ale stejně jak on tak všichni v týmu po zápase si musí přiznat, že fyzička šla dolu a bude třeba na sobě více pracovat. Bohužel chvilku asi nebudeme moc počítat s Fildou Kňourkem a nejspíš to byl poslední zápas s námi aspoň pro letos se Svaťou Robkem, který žádá kvůli bydlení a práci u Rychnova o přestup do Vamberku, což je pochopitelné, když by měl dojíždět více jak 20km. Proto Svatiku, děkujeme za vše .-) Bohužel k zápasu neodcestovalo mnoho opor, jako je Martinové Plch ,,Čambus" a Hlavatý, Míra Vebru, Jarda Pácaltu, Milan Kutík, Vláďa Křížu, zraněný Dan Tichovský a Patrik Žák, a čekáme zda se připojí Šimon a Dan Doležalovi a jiní. Znamená to jedno, základna se rozrůstá, ale i zde je vidět, když jsou zranění, pracovní směny, tak je jen dobře, že je širší kádr, také je to zdravé pro konkurenci a tím by si každý hráč měl uvědomit, že nemá ,,základ" nikdo jistý a měl by na sobě pracovat. Jen slabomyslní a líní to vzdají .-) Myslíme si, že se nám tu tvoří dobrá parta, která táhne za jeden provaz, fotbal je baví i mimo něj. Jsme rádi, že můžeme aspoň nyní hrát červnový pohár OFS, dá se říct, že to jsou vše malé derby, neboť soupeři jsou Hajnice, Bílá Třemešná a Mostek. Tuto sobotu 5.6. přivítáme od 17,00 hodin na našem hřišti tým Bílé Třemešné, který byl v čele tabulky nedohrané sezony 2020/2021, ale i na ně nejspíš dolehla pauza, neboť hned na úvod to schytali na Mostku. My jsme museli zajíždět v neděli do Úpice, kde má azyl Hajnice, proto že jim konečně rovnají hřiště. Začátek byl z naši strany aktivnější, ale do poločasu se hra vyrovnala, šance byli dá se říct na obou stranách, jen my jsem si vypracovali několik slibnějších šancí, které neskončili gólem a tak poločas skončil 0:0. Zápas se střídal hokejově. Do druhé půle jsme naskočili v duchu konce první půle, několikrát se blýskl zákroky v brance Roman Chleborád, který bohužel ještě s křečemi zůstal na roh v brance, ze kterého nám soupeř dal úvodní branku. Ale obdržená branka jak je známo nás spíš nabudila a naše tempo se zas trochu zvedlo a my si vytvořil několik šancí, pokud nás nedovoleně nezastavil i soupeř. Naštěstí důraz Pepy Špůra, který byl hladový po gólu a doslova dotlačil míč i s hráčem do branky a srovnal skóre na 1:1. Pak jsem si vypracovali ještě pár šancí, ale ty zůstali do konce zápasu němé. Soupeř měl asi jednu velkou šanci, kdy Poláček se dostal před naši branku a pod tlakem v zakončení naštěstí trefil pouze Daniela, od kterého se míč odrazil na roh. To znamenalo, že jsem šli na penalty. které jak je ,,zvykem" jsme nevyhráli. Soupeř proměnil všechny a my v páté sérii už ne. A tak v Úpici Hajnici zůstali 2.body a my vezeme do Vítězné 1.bod.