ZÁPAS SE SÁM NEMŮŽE VYHRÁT, PRO VÝHRU SE MUSÍ VÍCE BOJOVAT A NE JEN POSLEDNÍCH 10 MINUT

23.08.2021

Již před odjezdem jsme doufali, že navážeme na zápas ze soboty proti Podhůří, kdy jsme měli větší hlad po výhře. Soupeř ze Strážného byl k poražení, ale soupeř hrál daleko klidněji, nemusel ani moc běhat, stačili mu dva rychlejší kroky a přesná přihrávka, tím se vždy dostali až před naši branku.

Drama, které se odehrálo na hřišti, bylo chvilku záživné a chvilku chudé na dojmy. V prvním poločase jsme si vypracovali tak čtyři gólové šance. Dvě z nich měli krásné směr, neboť letěli do horních rohů domácí svatyně, ale razance byla malá a tak jej vždy domácí brankář stihl v ,,poklidu" vytěsnit. Další šli do náruče brankář nebo v jeho blízkosti.

Běží 14.minuta a soupeř se raduje z úvodní branky, to nás sice více nabudilo, ale stále málo. K tomu bylo konečně i hezky a to nedělalo některým dobře a někteří zas z našich hráčů nastoupili ne v ideálním stavu, když stále ,,doléčují" zranění z Kuksu. K zápasu nás odjelo nyní se třemi na střídání.

No vraťme se k zápasu, běží 32.min. a Andrle se dostává za tři hráče, už si to mastí sám na branku, šance vyrovnat, ale soupeře hráč sahá ,,po ruční brzdě", nemohlo nic jiného nastat než hrát proti deseti. Pro nás to znamenalo jen dobře každý obsadit a přečíslit, nedovolit tak tvořit hru soupeři, ale náš pohyb byl na dále druhý. Proto jsme se do konce prvního poločasu nedočkali vyrovnaní a kontaktní branky.

Do druhého poločasu jsme nastoupili o něco lépe, ale stále náš pohyb byl ten druhý, zatím co soupeř hrál ,,v klidu" a přesnými přihrávky, tak my jsem kazili každou druhou a tím se dostávali pod tlak, který vyústil v brejk domácích a Hlavatý také sahá po ,,ruční brzdě", nemohlo nic jiného čekat než jít také do deseti. Bohužel soupeř oproti nám proměňuje svou šanci v 60. min. a zvyšuje tak na rozdíl dvou branek.

Museli jsem oživit hru, a tak na plac šel Filip Kňourku místo ,,starosty" Ondřeje Hlušičky. Bohužel, naše šance byli němé, naopak soupeř v 70.minutě zvýšil již na rozdíl 3 branek.

20.minut na zlom, asi nikdo nechtěl věřit, že by se mohlo něco takového stát. My ale nesložili zbraně, naopak konečně po pěkné akci našeho útočného dua jsme vsítili konečně branku, když to krásně vybojoval a namazal Lukáš Andrle na podnos Dankovi Jáklovi v 82. min. Euforie, hned daleko větší chuť dát další branku a nic nevzdat, zvýšený výkon, bohužel již nemohl pomoc Tomáš Dušánku, který si sáhl na dno svých sil, toho střídá do pole náhradní brankář Jakub Daniel, který hned po dvou minutách pasíruje míč z první na Standu Jiráska, ten to zatáhne za obranu, k míči se dostává sám Lukáš Andrle, bum prásk, a je to tam, Lukáš snižuje na rozdíl jedné branky, to už běží 87.min., my na koni, chceme vyrovnat, šance jsou, soupeř znervózněl, zdržuje co se dá, každou rozehru, rozhodčí za to nastavuje další 2.minuty, poslední šance, v levém rohu soupeře míč v zámezí, ,,údajně" dotekem soupeře, ten se ale nechová ,,fair play" a nepřiznává se, místo rohu, opět zdržení a šance ve vyrovnání v vniveč.

Soupeř dá se říct zaslouženě vyhrál, hrál jednoduše do 75.minuty, udělal pár rychlých kroků od nás, tím se uvolnil a dal si hlavně přesnou přihrávku do nohy. my reagovali pozdě a hlavně jsme začali ,,hrát" až po 75.minutě, což je pozdě.

TJ Strážné - Sokol Vítězná 3:2 (1:0)

Branky: Najman, Kouřil, Janoch - Andrle, Jákl.

Rozhodčí: Bittman. ŽK: 0:5. ČK: 1:1 (Plecháč - Hlavatý). Diváků: 70.

Chleborád - Krákora, Hlušička (62" Kňourek), Szamko, Jirásko, Špůr, Tomášek, Hlavatý, Dušánek (85" Daniel), Andrle, Jákl D.

V prvním poločase bylo mužstvo Strážného lepším týmem a také se ujalo vedení v 15 min. Ale v 32.min. šlo Strážné po faulu do deseti po červené kartě. Přesto první poločas skončil 1:0. Ve druhé půli v 59.min. dostal za stejný přestupek hráč hostí také červenou kartu. Domácí poté zabojovali a 2 góly zvýšili na 3:0. Ke konci utkání domácím začali ubývat síly a hosté 2 góly snížili na 3:2. Přesto zasloužené vítězství domácích.

Blbé je, že nevíme s kým v sobotu 28.8. od 14,00 hodin nastoupíme, když čítáme marodku, jiné omluvenky a do toho nyní vyloučeného Martina. Uvidíme na koho se budeme moc spolehnout.