KRKONOŠSKÝ DENÍK NAPSAL

21.04.2015 08:57

Staré Buky porazily Poříčí a dál nahánějí lídra

Trutnovsko - Okresní přebor dospělých nabídl o víkendu kompletní program 18. kola. Vedoucí tým tabulky z Vítězné získal v Janských Lázních dva body.

Fotbal - ilustrační foto

Fotbal - ilustrační fotoAutor: DENÍK/Luboš Jeníček

Ani osmnácté kolo nejvyšší okresní soutěže se neobešlo bez překvapujícího výsledku. Zrodil se na hřišti Podhůří, kam přijelo o body bojovat mužstvo z nedalekých Kunčic. Právě zde se potvrdilo otřepané klišé, že v derby favorit nevyhrává. Ač v tabulce mnohem lépe postavení hosté vedli o poločase 0:2, odešli z utkání poraženi. Dvěma góly se na jejich neúspěchu podílel Smejkal.

Pozornost zaujaly i duely dalších kandidátů na postupovou pozici. Vedoucí Vítězná po remíze v Janských Lázních zvládla penaltovou loterii, Staré Buky se jí přesto bodově přiblížily poté, co přehrály nevyzpytatelné Poříčí.

Okresní přebor

Janské Lázně - Vítězná 2:2 (2:1), na penalty 2:3

Branky: Demuth, Brát - Robek 2. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Za krásného jarního počasí pod dohledem sněhových vloček viděli diváci průměrné utkání. Domácí začali lépe a krásnou střelou Demutha se ujali vedení. O pět minut později ale neuhlídali skvělého Robka a bylo srovnáno. Lázeňští byli v první půli aktivnějším týmem. Před poločasem zahrávali roh a míč nasměroval do sítě Brát. Po pauze hosté přidali a byl z toho poločas jasně hovořící pro ně. Ježek ani Andrle nedokázali skórovat, ujala se až dorážka Robka v 73. minutě. Domácí také měli několik příležitostí, ale šance Hradeckého ani centr Dvořáka st. do klubka hráčů před brankou již změnu nepřinesly. Hosté měli těsně před koncem utkání stoprocentní šanci po střele Robka, ale spolehlivý Bernasinski míč za záda nepustil. V penaltové loterii byli hosté úspěšnější a odvezli si bod navíc.

Staré Buky - Poříčí u Trutnova 3:0 (0:0)

Branky: Týnek, Pálinkáš, Trunkát. Rozhodčí: J. Říha. ŽK: 4:1. Diváci: 70.

Ve Starých Bukách se odehrálo derby, v němž se hosté opírali o zajištěnou obranu, proti které se domácí po celý první poločas nedokázali prosadit, i když měli jasně navrch. Ve druhém dějství však vytrvalý tlak domácích prolomil Aleš Týnek, a od té doby to byl už jednoznačný zápas. Přes snahu hostů výsledek zvrátit, zůstaly zasloužené tři body ve Starých Bukách, po parádních akcích a přesných trefách Pálinkáše a Trunkáta. Jednoznačná a zasloužená výhra.

Podhůří - Kunčice nad Labem 4:2 (0:2)

Branky: Smejkal 2, David Zdržálek, Hladík - David Jeřábek, Gaszi. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Již v první minutě, po chybné rozehrávce, začali hosté svůj poločasový koncert. Po půlhodině přidali další branku a nespočet vyložených šancí neproměnili. Do poločasového hvizdu existovalo jen jedno mužstvo, výrazně rychlejší a fotbalovější hosté. Druhé dějství bylo už herně vyrovnanější, co ale hosté neproměnili, to se skutečně často nevídá. Domácí měli tentokrát více fotbalového štěstí a své šance zúročili více než skvěle.

Kocbeře - Mostek 4:2 (3:0)

Branky: Šmíd, T. Groh, Krejcar, Hulík - Laschuk 2. Rozhodčí: Mahrla. ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (Bena). Diváci: 40.

Zápas nevalné úrovně rozhodl větší důraz domácích v pokutovém území. Vcelku pohodové vedení 3:0 změnila v drama Benova nedisciplinovanost a bojující Mostek se dostal na dostřel. Alespoň posledních deset minut domácí zvládli s přehledem a připsali si další tři body. Utkání poznamenalo zranění brankáře hostů, jemuž přejí domácí i spoluhráči brzké uzdravení.

Bohuslavice - Vrchlabí B 2:5 (0:1)

Branky: Kozák 2 (1 z pen.) - Pavel Kraus 4, Zarebski. Rozhodčí: Seidel. Hráno bez karet. Diváci: 20.

Jasné a zasloužené vítězství hostů, kteří měli vývoj utkání od počátku pod kontrolou. Domácím se v závěru podařilo snížit, když Vrchlabští hráli kvůli zranění v devíti. Čtyřmi góly se blýskl útočník Pavel Kraus.

Lánov - Strážné 0:1 (0:1)

Branka: Králík. Rozhodčí: Doubic. ŽK: 2:2. Diváci: 70.

V Lánově se v jediném nedělním utkání překvapení nezrodilo. Tabulkově lépe postavení hosté šli v první půli do vedení gólem Králíka a jelikož se ve druhém poločase diváci další branky nedočkali, zůstal výsledek nezměněn.
Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/fotbal_region/stare-buky-porazily-porici-a-dal-nahaneji-lidra-20150420.html