MUŽI - KRKONOŠSKÝ DENÍK NAPSAL

Bitvu o první příčku rozhodl Radim Kulhánek

Trutnovsko - TRANSPORT Trutnov Okresní přebor mužů pokračoval 18. kolem. Teprve podruhé v sezoně na domácím hřišti prohrál tým TJ Strážné.

dnes 02:13

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.Autor: DENÍK/Martin Daneš

Střídání na čele tabulky, zároveň prohození mužstev na třetí a čtvrté pozici. Osmnácté dějství nejvyšší okresní soutěže rozhodně nenudilo. Hned pět fotbalistů si v něm připsalo po dvou gólech.

Kocbeře - Mladé Buky 1:0 (0:0)

Branka: Kulhánek. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 3:3. Diváci: 70. Utkání o první místo nabídlo boj mezi šestnáctkami, v němž byli v prvním poločase mírně lepší hosté a ve druhém domácí. Ti si po pauze připravili několik šancí, ale prosadili se až po důrazu Radima Kulhánka. Zbytek zápasu byl emotivní, hosté měli v 90. minutě šanci vyrovnat, ale Strasser svůj tým podržel.

Strážné - Bílá Třemešná B 3:4 (3:2)

Branky: Jiřička, Stejskal, Plecháč - M. Wagenknecht z pen., Jaroslav Jákl, Jan Jákl, M. Jákl. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 0:3. Diváci: 120. Uplynulo přibližně pětadvacet minut a stav už byl 3:2 pro domácí. A to ještě hosté neproměnili penaltu. Ani na jedné straně nehrály obrany dobře, a kdyby domácí o poločase vedli 6:2, nikdo by se nedivil. Ale ve druhé části to už byli pouze hosté, kdo střílel branky. Nejprve po rohovém kopu vyrovnali hlavičkou Jana Jákla, a když z jednoho ze svých protiútoků dali vedoucí branku, stačilo jim po zbytek zápasu bránit, aby si odvezli všechny body.

Bohuslavice - Vrchlabí B 1:3 (0:0)

Branky: Zdeněk Vik - Žďárský 2, Kroczek. Rozhodčí: R. Trejbal. ŽK: 2:0. Diváci: 30. V prvním poločase podal dobrý výkon domácí gólman Nagel, a tak branka nepadla. Ve druhé půli se lepší hosté nemohli střelecky prosadit. Když pak po hodině hry prostřelil z úhlu Zdeněk Vik brankáře hostů, Bohuslavice vedly. Domácí ale udrželi vedení jen chvíli, hosté v 70. minutě srovnali a nadále pokračovali v tlaku. V 75. minutě přidali po rychlé akci druhou branku a před koncem zápasu po pěkné akci ještě třetí. Domácí už se nedostali do hry a jejich soupeř vyhrál zaslouženě.

Rtyně v P. - Janské Lázně 1:3 (1:1)

Branky: Lukáš Vlček - Dewat 2, Miloš Dvořák starší. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 3:1. Diváci: 65. Rtyňští se v úvodu utkání dostali do vedení Vlčkem, ale další šance nedokázali proměnit. Naopak hosté po centru a chybě ve 20. minutě vyrovnali. Ani ve druhé půli nenašli domácí zbraň na defenzívu hostů a naopak hned inkasovali druhý gól. Zkušení hosté se poté zatáhli a čekali na chyby. Dílo zkázy pro Rtyni dokonala třetí branka.

Podhůří - Vítězná 0:3 (0:0)

Branky: Krákora, Patrik Černota, V. Robek. Rozhodčí: R. Nývlt. ŽK: 2:3. Diváci: 65. Souboj devátého se sedmým přinesl vyrovnané utkání. V první půlce se musel fotbal přibližně šedesátce diváků, kteří do Harty přišli, líbit. Obě mužstva předváděla dobrý fotbal se spoustou pěkných fotbalových okamžiků. V 60. minutě domácí Emil Zdržálek neproměnil vyloženou příležitost a vzápětí dokázal skórovat hostující Krákora. Poté se stále více začali prosazovat hosté a brankami Černoty a Robka si zaslouženě odvezli všechny body.

Lánov - Mostek 2:4 (2:2)

Branky: Milan Půlpán, Farský - Lashchuk 2, J. Duchek, Krkonoška. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 3:1. Diváci: 70. Na slušném terénu hráli bývalí účastníci I. B třídy v prvním poločase docela pohledný fotbal. Domácí se hned dvakrát ujali vedení, jejich soupeř ale pokaždé srovnal. Deset minut po přestávce hosté vývoj utkání otočili. Poté mohli náskok potvrdit, ale ze tří tutovek se neprosadili. Domácí málem vyrovnali v 80. minutě, ale hosty podržel brankář. Ihned z protiútoku hezkou střelou k tyči pojistil Krkonoška vítězství Mostku.

Staré Buky - Poříčí 4:1 (0:0)

Branky: Nikolas Mucudis 2, Prokop, Kuric - Ulrych. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 2:5. Diváci: 150. Obě mužstva se dobře znají, a tak vstoupila do utkání se zabezpečenou obranou. Hra se odehrávala vesměs okolo středového kruhu, ani jedno mužstvo se v první půli prakticky nedostalo k přímému ohrožení soupeřovi svatyně. Na začátku druhého poločasu sice Sokolíci inkasovali po sporné situaci, ale nerezignovali a nakonec v posledních deseti minutách vývoj utkání otočili ve svůj prospěch a zaslouženě vyhráli.