KRKONOŠSKÝ DENÍK O NÁS NAPSAL

27.04.2015 11:37

Výměna stráží: do čela přeboru jdou Staré Buky

Trutnovsko - Okresní přebor dospělých nabídl o víkendu kompletní program 19. kola. Vrchlabská rezerva výhrou nad Vítěznou zamotala boj o postup.

Fotbal - ilustrační foto

Fotbal - ilustrační fotoAutor: DENÍK/Luboš Jeníček

Že fotbalisty Vítězné nic nezastaví? Ale kde že. Podzimní mistr už nemá na růžích ustláno. V bitvě dvou konkurentů na postup do I. B třídy jej zaskočila vrchlabská rezerva, která se tak skvělými jarními výsledky výrazně přiblížila nejvyšší metě. Jejího vítězství 2:0 navíc využil kolektiv ze Starých Buků, který se výhrou 3:2 v Janských Lázních vyšvihl do čela tabulky.

Okresní přebor

Vrchlabí B - Vítězná 2:0 (1:0)

Branky: Hawel, Renner. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:2. Diváci: 110. V souboji dvou celků lačnících po postupu bylo k vidění utkání velmi dobré úrovně. Domácí v něm byli produktivnější v proměňování brankových příležitostí. Šance se střídaly během celého zápasu, ale hosté se prosadit nedokázali i díky dobrým zásahům domácího gólmana. Důležité tři body tak zůstaly doma.

Janské Lázně - Staré Buky 2:3 (1:2)

Branky: Michal Dvořák, Romančák - Němeček z pen., Makovský, Brutovský. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:2. Diváci: 80. V utkání byli o krůček fotbalovější hosté, ale domácí jim nic nedarovali. Janské Lázně šly do vedení po krásné střele Michala Dvořáka z přímého kopu, po odpískaném faulu ve vápně ale srovnal z penalty Němeček. Před pauzou se potvrdilo známé pravidlo nedáš - dostaneš. Po šanci Hradeckého obrátil vývoj duelu Makovský. Krátce po změně stran se pěkně trefil Brutovský a zdálo se být rozhodnuto. Romančák ještě dalekonosnou střelou snížil, hosté znervózněli, taktickou hrou však již další změnu nedovolili.

Poříčí - Rtyně 0:2 (0:1)

Branky: Prouza, J. Pich. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Fotbalově nepříliš pohledné, avšak na šance vyrovnané utkání dvou sousedů z tabulky. Bohužel pro domácí, šance proměňovali pouze hosté, a tak si zaslouženě odvezli tři body.

Kunčice n. L. - Strážné 3:1 (2:1)

Branky: J. Jeřábek 2, J. Míč - J. Jiřička. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 2:1. Diváci: 55. V prvním poločase se hrál fotbal slušné úrovně se šancemi na obou stranách. Za stavu 1:0 neproměnili hosté penaltu. Na začátku druhého poločasu zvýšil vedení domácích na rozdíl dvou branek Jeřábek a utkání se jenom dohrávalo.

Bohuslavice - Lánov 4:2 (1:2)

Branky: Vilám 2 (1 z pen.), Mucudis, Efler - Schliegsbier, Šafařík. Rozhodčí: Šiling. ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (Vališka). Diváci: 15. Zápas dvou celků ze dna tabulky byl vyrovnaný. Domácí se ujali vedení, ale hosté do poločasu skóre otočili. Ve druhé půli se Lánovští dožadovali penalty a po jejím neodpískání se začalo na hřišti žlutit. Po následném odpískání pokutového kopu pro domácí padla i karta červená. V závěru Bohuslavičtí v početní převaze výsledek ještě pojistili.

Mostek - Podhůří 2:2 (2:0), na penalty 1:2

Branky: Brádle, D. Duchek - Smejkal, Přívratský. Rozhodčí: Trejbal. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Fotbalisté Mostku po třech porážkách chtěli na jaře konečně vyhrát a za třemi body vykročili dobře. Ve 25. minutě vedli 2:0 po zakončení Brádleho ve vápně a hlavičce Duchka. Pár dalších šancí ale neproměnili, za což je ve druhém poločase stihl trest. Hosté, kteří těžili ze standardních situací, snížili na začátku druhé půle, kdy se z přímáku ze strany hřiště trefil Smejkal. Dvě minuty před koncem, po dalším centru, vznikla v domácí šestnáctce trma, vrma a Přívratský poslal zápas do penalt, jež pak hosté zvládli lépe.