MEDIA O NÁS NAPSALA: KRKONOŠSKÝ DENÍK

Na slovíčko s Pavlem Hauserem, trenérem vedoucího celku tabulky okresního přeboru TJ Sokol Vítězná

„Proč by se ve Vítězné nemohla I. B třída zabydlet"

Vzpomínáte? Na jaře běžel již nastavený čas závěrečného utkání sezony mezi Libčí a Vítěznou. V té době vsítil hostující Pohořelý gól, který hostující klub zachránil v okresním přeboru, zatímco domácí poslala těsná porážka 0:1 do III. třídy.

Do nového ročníku ale Sokol Vítězná vstoupil se zcela jinými ambicemi. Záchrana? Kdepak. Oddíl z Královédvorska pro tentokrát čeří postupové vody a s ním i manažerPAVEL HAUSER, jenž se o pár slov podělil s Krkonošským deníkem.

Do jarní části vstoupíte v sobotu z pozice lídra tabulky. Jaké jsou vaše cíle pro druhou polovinu sezony?
Bylo by špatné, kdybychom vzhledem k postavení v tabulce tvrdili, že se nechceme pokusit tuto soutěž vyhrát. Minimálně se chceme umístit do třetího místa.

Vítězná hraje na čele tabulky. Přitom loni jste se zachránili v hodině dvanácté. V čem hledat ten rozdíl?
Z důvodu velkého množství zraněných hráčů jsme loni měli špatný podzim, který jsme odehráli s mladými odchovanci. Ti většinou končili s fotbalem ve starších žácích. Při jejich rozhodnutí pokračovat v hráčské kariéře naskočili do rozjetého vlaku jménem okresní přebor mužů. Tento skok byl pro některé signálem k ukončení kariéry, jiní se chytli a pokračují.

Nynější vedoucí pozice má tedy základy už v loňské jarní části, kde jste se zachraňovali?
Určitě to vše začalo už loni. Přes zimní přestávku se nám podařilo rozšířit naše řady hlavně o hráče, kteří zde již hráli a chtěli pomoct udržet Vítěznou v přeboru, ale i o některé mladé naděje. Do jarní části sezony jsme vstoupili s hlavní myšlenkou udržet se. Brali jsme body hlavně silným soupeřům z čela tabulky, ale zase jsme se trápili se slabšími. Tyto aspekty a mnoho remíz vedly až k udržení soutěže v posledním zápase sezony.

Ve vašem kádru se mísí mladí hráči se zkušenými. Koho považujete za tahouna kolektivu jak na hřišti, tak v kabině?
Největším tahounem a takovou spojkou mezi hráči a realizačním týmem je bezesporu gólman Kuba Daniel. Na jaře nám hodně v kabině i na hřišti pomohl Slovák Lubo Naštický, který si dal nyní rok pauzu.

Jarní bitva o postup pro vás bude stejně těžká jako loňský boj o záchranu. Které duely myslíte, že budou klíčové?
Určitě střetnutí se Starými Buky, které podle mě hrály proti nám na podzim nejlepší fotbal. Dále bude silné Poříčí a již tradiční rival z Kocbeří.

Staré Buky mají stejně bodů, blízko jsou Kunčice, Poříčí... Máte ponětí, který z těchto oddílů se také chce rvát o postup?
Určitě to budou Kunčice, s nimiž jsme letos hráli již dvakrát. Již jsem i zmiňoval Staré Buky.

Když hrála Vítězná v I. B třídě naposledy (2010/2011), měla její účast jepičí život. Myslíte, že je klub tentokrát připravenější?
Realizační tým je schopný zabezpečit vše pro to, aby Sokol Vítězná v I. B třídě odehrál důstojnou nejednu sezonu. Pokud samotní hráči projeví chuť, odhodlanost a přístup k fotbalu a případně se podaří mužstvo posílit, nevidím problém, proč by se I. B třída nemohla ve Vítězné zabydlet. I když v dnešní době je problém poskládat na malé obci kvalitní mančaft. Starší matadoři by si nejraději zahráli v klidu fotbálek v nižší třídě a mladým se dnes sportovat nechce. Je to vidět hlavně i v našem okrese, kde se ruší B mužstva klubů a ostatní mají kolikrát problém poskládat základní jedenáctku

Zdroj:https://m.denik.cz/krkonossky_denik/c/pan-nebes-se-umoudril-okres-tak-ma-zelenou-20150411.html