MUŽI - 1.PŘÁTELÁK S DOLNÍ KALNOU

První přátelák na jaře 2018 jsme sehráli v Nové Pace na tamním umělém trávníku v neděli 4/2 od 14:00 hod. s týmem FK Dolní Kalná (účastník 1.B.třídy 8.místo)

2:0 (1:0)

Na zápase se omluvilo několik opor našeho týmu, ale i přes jejich absenci jsme nepředvedli až tak špatný výkon hned na úvod sezóny.

Naopak soupeř přijel s hodně širokou hráčskou sestavou.

Na začátku než jsme se rozkoukali, tak si Kalná vytvořila jasnou územní převahu, která trvala zhruba prvních 30.minut, pak jsme hru vyrovnali a vytvořili si zhruba 6. až 7. tutových šancí.

Oba týmy tvořili akce, které se snažili dostat až do ,,kuchyně", místo toho aby se někdo do toho opřel a jednou to prostě vystřelil.

Zatím co my jsme byli před golmanem Podstatou asi 6x a ve všech případech zakončení zůstalo němé, tak soupeř z pár úprků za obranu se dostal až před Daniela, kterého z několika šancí z blízka bohužel dvakrát prostřelili. První brnaku dali v první poločase a druhou už asi v 93.min. která celý zápas ukončila.

Sestava: Daniel - Čechovič, Tichovský D., Pivoňka, Hlavatý, Krákora, Plch, Kracík, Kobrýn, Robek S., Belgouthi, Špůr

Omluveni: Robek V., Kňourek, Vrbata R. a D., Ulrych, Kareš, Kejzar, Mencl

SOKOL VÍTĚZNÁ slovy trenéra Andrleho:

,,Myslím si, že trenér Navrátil to popsal z cela výstižně, není co dodat. My musíme hlavně na sobě dál víc pracovat, jestli chceme dokázat hrát vysší patra fobalové soutěže, hlavně tréninková morálka musí být daleko lepší, jinak to ,,neuběháme".

DOLNÍ KALNÁ slovy trenéra Navrátila:

S Vítěznou jsme se protrápili k vítězství 2:0 !

FK Dolní Kalná - Sokol Vítězná    2 : 0  ( 1: 0 )

branka: Koudelka, D.Najman

rozhodčí: T.Navrátil st.

diváků: 20

sestava: Podstata-V.Bartoš, J.Navrátil, Tauchman, J.Jiřička-M.Najman, T,.Navrátil, Koudelka, Hampl-V.Kodytek, Gazsi. Po 30. minutách průběžně střídali: Jak.Smetana, A.Kodytek, D.Najman, D.Ježek, To.Drinka

V dalším přípravném utkání jsme na novopacké umělce hostili druhý celek OP Trutnovska Sokol Vítězná, který se netají postupovými ambicemi a chutí hrát v příští sezoně 1.B třídu.

V prvním poločase jsme byli povětšinou lepším týmem, ale na naší straně bylo velmi mnoho nepřesností a tudíž zkažených dobře rozehraných kombinací.

Přihrávky velmi často nenacházely adresáta, spoustu míčů jsme jen odevzdali soupeři. Přesto se nám podařilo jít do vedení , když se po pěkné uličce prosadil ze samostatného úniku nový hráč Karel Koudelka.

Ještě do poločasu jsme mohli vedení navýšit, po faulu na Ondru Gazsiho jsme kopali penaltu, tu ale sám faulovaný poslal metr vedle tyče. Soupeř zahrozil z několika brejků, ale střelecky se naštěsí neprosadil.

Ve druhém poločase snad nepřesností, bohužel na obou stranách, ještě přibylo, více ze hry však měli již hráči Vítězné.

Byla to opravdu kopaná a balon létal spíše vzduchem, kombinací po zemi bylo minimum.

Soupeři se vyrovnat naštěstí nepodařilo, když zahodili dobré čtyři tisíciprocentní tutovky, ve kterých je skvěle vychytal golman Jirka Podstata.

Naše obranná hra byla ležérní, nedůsledná a místy nezodpovědná a laxní a je jen velkým štěstím, že jsme díky tomu neodešli poraženi.

Na svoji střeleckou impotenci doplatili hráči Vítězné v poslední minutě, když je po perfektní přihrávce za obranu potrestal Dominik Najman.

Vyhráli jsme, ale herně to žádná sláva nebyla, věřme, že po ustálení sestavy půjde náš výkon stále nahoru.

Většině hráčů chybí nejen kondice, ale zejména cit na míči a práce ním.

TN st.

zdroj: https://www.fkdolnikalna.cz/products/s-viteznou-jsme-se-protrapili-k-vitezstvi-1-0/