MUŽI - JAK TO VIDĚL TRENÉR ANDRLE

ANDRLE PETR

Chtěl bych v pár řádcích shrnout podzimní část sezóny.

Nebudu hodnotit každého hráče zvlášť, neboť jsem většinou každému osobně řekl, co si myslím.

Kopaná je kolektivní sport, takže hodnotím mužstvo.

Pozitivum vidím v tom, že se na hřiště dostali všichni hráči kádru - někdo více a někdo méně.

Ti, kdo nenastupovali v základní sestavě, šli na plac většinou v druhém poločase. Nutno říct, že tihle hráči se na to nevykašlali a makali, jako by na hřišti byli od začátku.

Dále mě potěšilo to, že i když se nedařilo, tak jsme body přetlačili na naši stranu a nenechali je soupeři. Od toho se taky odvíjí postavení v tabulce.

Jestli vyhrajeme odložený zápas s Volanovem, budeme mít stejně bodů jako první Vrchlabí, se kterým jsme prohráli náš jediný zápas.

Škoda jen, že se tam neproměnily naše šance. Nemuseli jsme odjíždět bez bodu.

A tím se dostávám k tomu klíčovému.

Slabinu vidím právě v neproměněných šancích, kterých jsme měli v některých zápasech dost a dost.

Místo, abychom soupeře dorazili a v klidu zápas dohráli, klepali jsme se o výsledek skoro až do konce zápasu.

Na druhou stranu jsem byl mile překvapen, že i starší matadoři zapadli do kolektivu - jak na hřišti, tak i mimo něj, i když to právě na place někdy skřípalo.

Naštěstí, a to mě těší, se i přes rozepře vždy zápas dohrál a zachránil.

Zároveň bych chtěl vyzdvihnout dobrou tréninkovou morálku, neboť tolik hráčů, co přišlo na trénink v prvních dvou měsících, neviděl jsem za celé jaro.

Ale abych nepsal jen samá pozitiva, musím si taky postěžovat.

Osobně se mi nelíbí naše rozcvičení před zápasem.

Ono vzít balon, vyběhnout na hřiště a hned do něj třískat (bez správného rozcvičení) je špatně.

Když jim řeknu, ať se hýbají a oni oponují, že už rozhýbaní jsou, vím, že to není pravda.

Ona udeří první minuta zápasu a my se do 30. minuty probíráme, než začneme hrát, tak to prostě v pořádku není. Neříkám, že to tak dělají všichni, ale bohužel většina.

Někdy taky chybí komunikace v zápase. Pokud se ohlédnu zpět, někdy mi to připadalo jako němohra. Neslyšel jsem „záda“, „mám ho“, „přebírám“. Vázla komunikace mezi zálohou a útokem, nebo obranou.

Ale na tom ještě budeme muset zapracovat.

Tak to je ode mne vše.

Přeji vám všem příjemné prožití svátků vánočních, pevné zdraví a mnoho sil do zimní přípravy a jarní části sezóny.

P.A.