MUŽI - KRKONOŠSKÝ DENÍK 32.TÝDEN

Vítejte v přeboru! Třígólový Jaroš zdravil Kuks

Trutnovsko - Pět výher o tři branky. Nový ročník nejvyšší okresní soutěže začal bez výraznějšího překvapení. Uspět venku dokázala jen Bílá Třemešná B.

včera 07:38
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Ilustrační fotoAutor: DENÍK/Jiří Sejkora

Shodným výsledkem 3:0 vstoupili do nového ročníku dva největší favorité okresního přeboru. Loni ještě v krajské soutěži působící Žacléř doma zvládl premiéru proti Janským Lázním, Mladé Buky si zase na svém stadionu poradily s týmem Bohuslavic.

Okresní přebor

Žacléř - Janské Lázně 3:0 (1:0)

Fakta - branky: J. Těžký, M. Hradecký, Ondráško. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK 2:2. Diváci: 60. Do sezony po sestupu vstoupil Baník aktivně. Svěřenci nového trenéra Gajdoše a asistentů Knapa a Gala zahájili přípravu už 4. července. Velmi mladý tým po celé utkání hosty jasně přehrával a nezkušenost se projevila především v zakončení. Hráči dokázali zahazovat i nejvyloženější šance, a tak se výhra rodila velmi těžce.

Mladé Buky - Bohuslavice 3:0 (2:0)

Fakta - branky: Michael Štěpánek 2, Hrubeš. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (Vilám). Diváci: 100. Mladobučtí měli celý zápas pod kontrolou a bylo pouze otázkou skóre, jakým rozdílem utkání skončí. Domácí nevyužili minimálně osm tutových šancí, přesto si připsali povinné tři body.

Rtyně-Kuks 4:1 (4:0)

Fakta - branky: Jaroš 3, Zvara - Pišl. Rozhodčí: Žák. ŽK: 4:3. ČK: 1:1 (Rudolf - Coufal). Diváci: 50. V úvodním utkání sezony zavítal nováček soutěže na horký trávník do Rtyně. V první půli přemotivovaní hosté zaplatili nováčkovskou daň a inkasovali čtyřikrát. Katem jejich nadějí byl především hráč utkání Jaroslav Jaroš. Brzy po přestávce se Kuksu podařilo snížit, ale poté se hra rozdrobila pod vlivem zbytečného množství faulů z obou stran a fotbal z trávníku zmizel. Utkání se tak již jen dohrávalo.

Strážné - Podhuří 5:2 (2:2)

Fakta - branky: Stejskal 4, Srnský - Smejkal, Hladík. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 2:2. Diváci: 77. Hned první zápas nového ročníku nabídl atraktivní derby. Branky začaly padat už v prvním poločase, kdy se nejprve domácí dostali do vedení a už v 10. minutě to bylo 2:0. Jiskra se nevzdávala a ještě do přestávky vyrovnala, ve druhé části už však bylo na hřišti jen mužstvo Strážného a krásnými brankami Michala Stejskala rozhodlo první zápas sezony jednoznačně pro sebe.

Vrchlabí B - Poříčí 3:0 (3:0)

Fakta - branky: Janda 2, Pokorný. Rozhodčí: J. Říha. ŽK 3:2. Diváci: 30. Na hlavním hřišti ve Vrchlabí se hosté z Poříčí mohli dostat do vedení už v první minutě. Jenže domácím se podařilo vyhlavičkovat míč z branky a následně sami vstřelili první gól. V dalším průběhu Vrchlabští navýšili stav na poločasových 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Druhá půle probíhala za stálé převahy hráčů z Poříčí, ale vrchlabská rezerva si body už nenechala vzít a zvítězila.

Vítězná - Bílá Třemešná B 0:1 (0:0)

Fakta - branka: D. Wagenknecht. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 3:0. Diváci: vyprodáno. Jediným kolektivem, který v úvodním kole dokázal získat tři body na hřišti soupeře, se stali fotbalisté třemešenské rezervy. Jarní vzájemný duel obou soupeřů přinesl drtivé vítězství Vítězné 11:1, tentokrát ale bylo vše jinak. Hrál se naprosto vyrovnaný fotbal, při němž mnoho šancí k vidění nebylo. Šťastnější nakonec byli hosté, kteří jako jediní dokázali skórovat v 53. minutě. Brejk po dlouhém odkopu gólmana Zlatníka chladnokrevně proměnil Daniel Wagenknecht. Domácí poté zvýšili obrátky, vyrovnat se jim ale nepodařilo.

Mostek - Staré Buky 2:2 (1:1), na penalty 1:3

Fakta - branky: Truhlář, P. Ježek z pen. - Maňuch, Tošovský. Rozhodčí: Kučera. ŽK: 0:4. Diváci: 80. Remízou a penaltovým rozstřelem vstoupili do nové sezony mostečtí a starobučtí fotbalisté. S bodem byli spokojenější domácí, protože remízu zachránili až v 88. minutě gólem z penalty. Pokutový kop proměnil Petr Ježek, jenž se na mostecký trávník vrátil z Bílé Třemešné po patnácti letech. Hostům chybělo šest hráčů, přesto dokázali na brzký gól Truhláře odpovědět trefami Maňucha a Tošovského. V penaltách zaváhal paradoxně pouze domácí Ježek, naopak Tošovský, Záplata i Trunkát byli stoprocentní.

Servis výsledků

Košťálov B - Bozkov B 4:2
Lomnice B - Vysoké 8:1

VOLTE HVĚZDU KOLA

(viz.odkaz na stránce deníku)

Michal Stejskal (Strážné)
Parádně načasoval svoji formu. Hned v úvodním kole nového ročníku totiž nastřílel čtyři branky. Navíc v prestižním derby proti Podhůří!

Jaroslav Jaroš (Rtyně)
Do Rtyně přijel Kuks a díky ostropalbě domácího útočníka už nováček ví, jak chutná okresní přebor. Jaroš si připsal hattrick!

Michael Štěpánek (Mladé Buky)
Na hřišti proti Bohuslavicím vydržel 66 minut, stačilo mu to ale ke dvěma vstřeleným brankám. Vydařený vstup do sezony.

Václav Janda (Vrchlabí B)
Dvěma trefami v prvním poločase uklidnil tento třicátník svůj tým v souboji s týmem Poříčí. Vrchlabská rezerva vyhrála 3:0.

Daniel Wagenknecht (Bílá Třemešná B)
V prvním poločase královédvorského derby plnil roli stopera a jeho tým neinkasoval. Po pauze se přesunul do útoku a v 53. minutě zápas jediným gólem rozhodl.

Martin Těžký (Žacléř)
Pravý obránce Baníku předvedl výborný výkon. Ač neskóroval, výraznou měrou se podílel na vítězství svého mužstva.

Petr Ježek (Mostek)
Návrat jako hrom. Po patnácti letech tenhle matador oblékl mostecký dres a k zisku bodu pomohl nahrávkou na gól a proměněnou penaltou v závěru.

Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/fotbal_region/vitejte-v-preboru-trigolovy-jaros-zdravil-kuks-20160815.html?_fid=f4w9#anketa