MUŽI - KRKONOŠSKÝ DENÍK 33.týden

23.08.2016 10:15

Robek že skončil?

Zapomeňte! Bomber pálí dál

Trutnovsko - Fotbalisté Rtyně se v sobotu večer usadili v čele tabulky nejvyšší okresní soutěže. Společně s nimi mají na svém kontě dvě výhry také borci Mladých Buků a rezervy Vrchlabí.

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.Autor: Deník/ Michael Kalinics

Okresní přebor

Podhůří - Rtyně 2:6 (2:3)

Fakta - branky: Smejkal 2 - Hofman 2, Prouza 2, Jaroš 2. Rozhodčí: Matějka. ŽK:1:1. Diváci: 80. V prvním poločase se oba soupeři snažili hrát útočný fotbal, čemuž také odpovídal poločasový výsledek 2:3. Všech pět gólů padlo po chybách nezabezpečených obran, diváci však nárůst branek kvitovali. Po přestávce hosté přidali a hartecká obrana měla najednou daleko více práce. Zlom přišel po hodině hry, kdy byl po tvrdé srážce v hlavičkovém souboji záchrannou službou odvezen domácí stoper Pařez. Podhůřští se z tohoto momentu nevzpamatovali a od soupeře inkasovali ještě tři branky.

Mostek - Strážné 2:0 (0:0)

Fakta - branky: D. Duchek, Lashchuk. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 3:3. Diváci: 77. Druhý domácí zápas v řadě čekal mostecké fotbalisty v úvodu sezony. Po zachráněné remíze v posledních minutách se Starými Buky tentokrát dokázali zužitkovat výhodu vlastního hřiště proti (ne)oblíbenému Strážnému. V týmu kouče Lebedy se nečekaně objevil ukrajinský snajpr Lashchuk, s nímž se kvůli práci v zahraničí před sezonou příliš nepočítalo. Jeho přítomnost na hřišti byla znát a v úvodní desetiminutovce měl dvě velké šance. Nejprve hlavičkoval těsně vedle a poté se nádherně položil do voleje, který skončil na tyči. V dresu Strážného provětrával mosteckou defenzívu hlavně rychlík Stejskal. Vyrovnané utkání bylo o první brance, kterou po hodině hry vstřelil domácí kapitán Dušan Duchek. Jeho hlavička po rohovém kopu byla sice zblokována, mostecký stoper ale míč na druhý pokus pohotově propálil do sítě. Strážné vrhlo všechny síly do útoku, tlačilo soupeře před šestnáctku. Šance ale přicházely z brejků na druhé straně. V 75. minutě z dálky vystřelil Lashchuk, balón těsně před gólmanem Feslem zaplaval a bylo rozhodnuto.

Janské Lázně - Staré Buky 0:6 (0:4)

Fakta - branky: N. Mucudis 2, Maňuch 2, Týnek, J. Makovský. Rozhodčí: Seidel. ŽK 4:1. Diváci: 60. Domácí nastupovali do utkání s vidinou dobře odehraného a odbojovaného utkání v poháru, ale na svůj výkon navázat nedokázali. Hráli zakřiknutě bez chuti a vytvářeli neskutečné množství chyb, které zkušenější hosté bez milosti trestali. Poločasový stav 0:4 hovořil za vše. Když se dvakrát trefil Nicolas Mucudis a své šance proměnili Týnek i Maňuch, bylo o výsledku rozhodnuto. Odevzdaní domácí se na odpor nezmohli. Zkušený soupeř si po pauze výsledek pohlídal a v závěru ještě přidal dva góly Maňuchem a Makovským.

Poříčí - Bílá Třemešná B 7:0 (4:0)

Fakta - branky: Machalík 2, Janoušek, Tomšík, Ulrych, D. Killar, Z. Doubic. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 1:2. Diváci: 55. Domácí od začátku drželi taktovku ve svých rukách, jelikož chtěli napravit selhání z úvodního kola nového ročníku. Poříčí od úvodních minut drtilo hostující defenzívu a čekání na první gól trvalo jen do 20. minuty. Do poločasu padly ještě další branky. Ani po přestávce se scénář hry nezměnil, a tak bylo jen otázkou "kolik?". Hosté si nakonec do Bílé Třemešné odvezli sedmigólový debakl.

Bohuslavice - Vítězná 1:4 (1:0)

Fakta - branky: Škop - V. Robek 3, Hlavatý z pen. Rozhodčí: J. Říha. ŽK 3:1. Diváci: 55. První poločas přinesl na hřišti Bohuslavic úpornou obranu domácího mužstva, doplněnou občasným útokem. Úspěch sklidila vedením 1:0, přičemž navíc Bohuslavičtí ještě neproměnili pokutový kop! Ve druhém poločase však na domácí straně přišla zranění, nedostatek fyzické kondice a hlavně zvýšený nápor hostujícího mužstva. Ten vedl k převzetí kontroly nad zápasem ze strany Vítězné a vstřelení tří branek a jedné proměněné penalty. Největší zásluhu na jednoznačném a zaslouženém vítězství Vítězné měl navrátilec na hřiště Vítězslav Robek, autor tří branek.

Kuks - Mladé Buky 0:4 (0:2)

Fakta - branky: Štěpánek, Brhel, Liška, Kvíčala. Rozhodčí: Říha. ŽK: 2:4. Diváků: 73. Fotbalisté Kuksu odehráli na své první půdě první zápas v okresním přeboru a nebudou na něj vzpomínat v dobrém. Hned v úvodu je zaskočili aktivní hosté a otevřeli skóre. Na podmáčeném terénu došlo k mnoha osobním soubojům a hra se odehrávala spíše mezi vápny obou týmů. Kuks hrozil spíše ze standardních situací, ale všechny jejich šance bezpečně lapil Engler nebo mu pomohla jeho obrana. Do konce prvního poločasu hosté přidali ještě jednu branku, která pramenila po jejich aktivitě okolo velkého vápna Kuksu. Do druhé půle vstoupil Kuks lépe, držel skvěle obraný blok a byl blízko kontaktní brance, Prokůpek nastřelil břevno. Přicházeli i další šance, ale chyběla přesnost, a tak udeřili hosté. Nejprve zvýšili na tříbrankový rozdíl po sporné ofsajdové situaci a výsledek pojistili ke konci utkání čtvrtým gólem z pokutového kopu, která byla bohužel vymyšlená.

Vrchlabí B - Baník Žacléř 1:0 (1:0)

Fakta - branka: Renner. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 5:6. ČK: 0:1 (Baše). Diváků: 80.

Ve vyrovnaném utkání se mohli dostat do vedení domácí hned po rozehře, když se na hostujícího brankáře řítil sám Renner, ale svůj průnik neproměnil. Prosadil se až ve 25. minutě a rozhodl jedinou brankou celé utkání. Hosté mohli vyrovnat asi 10 minut před koncem, kdy z rozehrání trestného kopu do vápna trefili hlavou pouze tyč.

Autor: Tomáš Otradovský,  Redakce