MUŽI - KRKONOŠSKÝ DENÍK - 38.TÝDEN

Mladé i Staré shodně 2:0 a teď už rivaly z Buků čeká vzájemná řež

Trutnovsko - Střed tabulky okresního přeboru je nebývale vyrovnaný. Tři týmy se pyšní ziskem dvanácti bodů, další čtveřice je na deseti. Poslední jsou Bohuslavice.

Ilustrační foto

Ilustrační fotoFoto: Pavel Slavíček

Do slušného trháku odskočili v sobotu fotbalisté Mladých a Starých Buků. Dva velcí kandidáti na okresní titul si v atraktivních duelech poradili se svými pronásledovateli, když vyhráli stejným výsledkem 2:0.

Nyní čeká oba celky vzájemná bitva a její výsledek hodně napoví o tom, kdo se stane podzimním mistrem.

Mladé Buky - Žacléř 2:0 (0:0)

Branky: Ruml, Špička. Rozhodčí: Lebeda. Hráno bez karet: Diváci: 130. Ani ve druhém vzájemném zářijovém utkání finalisté okresního poháru divákům nepředvedli nijak oslnivý souboj. Dlouho se zdálo, že duel skončí dokonce bezbrankovou remízou. Až přišla 84. minuta. V té se domácím povedla kombinace tria Hrubeš, Tryzna, Kahoun a zakončující Ruml poslal svůj tým do vedení. Hosté vrhli všechny síly do útoku, při poslední standardce je v šestnáctce posílil i brankář Volhejn. Vyrovnání ale nepřišlo, naopak z brejku upravil na konečných 2:0 Špička.

Rtyně - Staré Buky 0:2 (0:2)

Branky: N. Mucudis, Prokop. Rozh.: F. Pilný. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (Rudolf). Diváci: 90. V ideálním počasí si soupeři v první půli vypracovali několik příležitostí. Zatímco Baníku všechny zpacifikoval gólman Pelc, na hostující straně se v rozmezí od 27. do 34. minuty dokázali prosadit Nikolas Mucudis s Janem Prokopem. Druhá půle již jasně patřila favoritovi, v dalších gólech mu ale zabránil brankář Seidel.

Strážné - Poříčí 1:3 (1:3)

Branky: Grégr - Machalík 2, K. Potoček. Rozhodčí: P. Prokop. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Zajímavý zápas se hrál v Dolní Branné, kam zavítalo Poříčí. Hosté šli do vedení trefou šestnáctiletého Kryštofa Potočka, soupeř ale ve 38. minutě vyrovnal o takřka 26 let starším Grégrem. Remízou ale poločas neskončil. Dvěma brankami do šatny totiž zvrátil stav na stranu Poříčí Vítězslav Machalík a po přestávce už další góly nepadaly. Hosté se díky vítězství vyšvihli již na třetí příčku tabulky!

Vítězná - Vrchlabí B 3:4 (0:2)

Branky: Hlavatý 2 (obě z pen.), Ulrych - Žďárský 2, Pokorný, Mejsnar. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Vyrovnaný duel se dal čekat také ve Vítězné, kam přijela o body bojovat rezerva Vrchlabí. Ta měla do zápasu skvělý nástup a ve 13. minutě vedla již o dvě branky. Na 0:3 zvýšil krátce po pauze Mejsnar a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže nebylo. Domácí se nevzdali a v rozmezí od 65. do 75. minuty třikrát skórovali. V tomto rozmezí se trefil ale také hostující Žďárský, když zvyšoval na 1:4. Právě jeho gól byl nakonec tím rozdílovým.

Bílá Třemešná B - Janské Lázně 1:4 (1:1)

Branky: Jar. Jákl - Plocha 3, Stránský. Rozhodčí: Žerovnický. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Souboj tabulkových sousedů přinesl vyrovnaný první poločas. Hosté šli trefou Stránského brzy do vedení, pak ale otěže hry převzala rezerva Bílé Třemešné a z několika příležitostí dokázal srovnat gólem do šatny Jaroslav Jákl. Druhá půle již patřila Janským Lázním a především jednomu hráči. Lukáš Plocha totiž zopakoval svůj střelecký koncert z minulého kola a po hattricku do sítě Vítězné přidal i v tomto duelu tři branky.

Bohuslavice - Mostek 1:3 (0:3)

Branky: D. Mucudis z pen. - T. Hampl 3. Rozhodčí: Seidel. ŽK 3:3. Diváků: 30. Vývoj utkání ovlivnil rychlý gól hostů, který padl ve 20. vteřině utkání! První poločas byl pod kontrolou hostů, kdy na jejich konto rychle přibyly další branky. Ve druhé půli byli domácí vyrovnaným soupeřem, ale tříbrankovou ztrátu se jim nepodařilo dorovnat. Pouze proměněnou penaltou se povedlo zmírnit výsledek.

Kuks - Podhůří 2:1 (1:1)

Branky: Balghouthi, Pišl z pen. - Hospodka. Rozhodčí: J. Matějka. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (Pišl). Diváci: 50. Duel celků z dolních pater tabulky vyzněl pro nováčka, který se ale nadřel.

1. Mladé Buky 7 6 1 0 0 23:6 20
2. Staré Buky 7 5 2 0 0 20:7 19
3. Poříčí u Tr. 7 4 0 0 3 22:15 12
4. Strážné 7 4 0 0 3 16:14 12
5. Vrchlabí B 7 3 1 1 2 14:13 12
6. Rtyně 7 3 0 1 3 19:13 10
7. Vítězná 7 3 0 1 3 17:13 10
8. Žacléř 7 3 0 1 3 12:6 10