MUŽI - KRKONOŠSKÝ DENÍK, DEJTE HLAS NAŠEMU VÍŤOVI V ANKETĚ DOLE POD ČLÁNKEM V ODKAZU .-)

Bratrský souboj vyzněl pro Jaroslava Dvořáka

Trutnovsko /HLASUJTE/ - TRANSPORT Trutnov Okresní přebor mužů nabídl o víkendu již 22. kolo. Jaroslav Dvořák v něm lapil penaltu bráchovi.

dnes 07:31

Ilustrační foto

Ilustrační fotoAutor: archiv

Tak tohle bylo hodně zajímavé dějství! Šlágr kola se hrál ve Vítězné, kde nejlepší tým jara přehrál lídra tabulky z Mladých Buků výsledkem 3:1. Kdo jiný mohl být hrdinou utkání než nejlepší střelec soutěže Vítězslav Robek.

Další dva góly posunuly jeho statistiky na číslo 25 a věřte, že tenhle za rok čtyřicetiletý borec už má v hlavě třicítku. Hodně zajímavé souboje nabídl i boj o únik z barážové dvanácté pozice. Finiš slibuje drama.

Vítězná - Mladé Buky 3:1 (2:0)

Fakta - branky: V. Robek 2, Andrle - Klossovski. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 3:5. Diváci: 120. Rychlé a běhavé utkání předních týmů tabulky skončilo vítězstvím domácích, kteří si vytvořili více gólových šancí. Hosty rozesmutněl už v 7. minutě Víťa Robek. V prvním poločase byli mírně lepší domácí a zaslouženě šli do dvoubrankového vedení ve 44. minutě, kdy skóroval Andrle. Do druhého dějství lídr nastoupil s větším elánem a vytvořil si několik šancí. Jednu z nich v 52. minutě Klossovski využil a snížil na rozdíl branky. Poté se hrál vyrovnaný fotbal. V 69. minutě skóroval opět Robek. Jarní neporazitelnost Sokolíků trvá.

Kocbeře - Bohuslavice 7:0 (3:0)

Fakta - branky: Šmíd 3, Hrneček, Chytráček, Hulík, Kulhánek. Rozhodčí: Žák. ŽK: 0:1. Diváci: 20. Poslední tým tabulky dorazil v osmi a tím byl ráz zápasu jasně daný. Od úvodních minut diváci sledovali trvalé obléhání hostující branky, ale dlouho bez gólového vyjádření. Nakonec střelecký účet otevřel nejlepší kanonýr Jiskry Zbyněk Šmíd a domácí se uklidnili. Ve druhém poločase byla jejich převaha ještě markantnější, když krom branek ještě několikrát nastřelili brankovou konstrukci. Spravedlivé je ale uvést, že i hosté měli dvě vyložené šance.

Staré Buky - Strážné 0:3 (0:0)

Fakta - branky: Koldovský, Jiřička, Srnský. Rozhodčí: Mahrla. Hráno bez karet. Diváci: 110. Domácí si po sérii parádních výsledků zřejmě mysleli, že jim výhra spadne do kapsy. Ale tak se nestalo. Naopak. To, co proti sousedovi v tabulce předváděli, bylo na ručník. Svěřenci kouče Skučka vůbec nevěděli, co mají hrát a tím pádem Strážné zvítězilo o tři branky. Takhle se fotbal hrát nedá, už kvůli věrným starobuckým divákům.

Rtyně - Mostek 2:2 (2:1), na penalty 3:1

Fakta - branky: Jaroš, Čepelka - Lashchuk 2. Rozhodčí: J. Říha. ŽK: 2:3. Diváci: 55. Domácí tým byl v úvodu lepším celkem, měl převahu a šel zaslouženě do vedení Jarošem po perfektní přihrávce od Hoffmana. Hosté však zanedlouho vyrovnali z trestného kopu Lashchukem, jenž byl rozdílovým hráčem na hřišti. Přesto šli Rtyňští do vedení ještě před odchodem do kabin. Hned v úvodní minutě druhé půle vytáhl hostující brankář střelu Hoffmana na tyč, ale následně Lashchuk vyškolil na levé straně u postraní čáry dva nedůsledné obránce domácích, vnikl do šestnáctky a střelou na vzdálenější tyč skóre utkání srovnal. V penaltovém rozstřelu paradoxně přestřelil nejlepší hráč utkání Lashchuk, a jelikož domácí proměnili vše, brali o bod víc.

Podhůří - Bílá Třemešná B 2:2 (0:1), na penalty 3:4

Fakta - branky: D. Zdržálek 2 (1 z penalty) - Jaroslav Jákl, T. Otradovský z penalty. Rozhodčí: Lebeda. ŽK:1:0. Diváci: 70. V utkání mužstev ohrožených baráží byli domácí aktivnější a po většinu prvního poločasu měli míč častěji na kopačkách. Svoji převahu však nedokázali vyjádřit vstřelenými brankami, a tak se vedení ujali hosté. Kdyby první poločas skončil výsledkem 5:5, nikdo by se nemohl divit. Šancí bylo totiž na obou stranách přehršel. Ve druhé půlce pokračoval tlak Podhůří a v 74. minutě David Zdržákek hlavou vyrovnal. Hosté sice dál zlobili z brejků, ale v 85. minutě po faulu v šestnáctce proměnil D. Zdržálek penaltu - 2:1. Netaktickou hrou však Hartečtí umožnili soupeři v poslední minutě zaútočit a následovala penalta po zákroku na Dana Wagenknechta, z níž Otradovský vyrovnal. V rozstřelu ze značky pokutového kopu byli šikovnější hosté a z Harty si odvezli cenné dva body.

Janské Lázně - Poříčí 0:1 (0:1)

Fakta - branka: Horák z penalty. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 4:3. Diváci: 80. V utkání nevalné úrovně nejvíce vynikal nestor Jaroslav Dvořák v brance hostů. Nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům a co víc, chytil i pokutový kop svému bratrovi v dresu domácích. Závěrečný tlak Janských Lázní přinesl už jen tyč nastřelenou Doležalem.

Lánov - Vrchlabí B 1:1 (0:0), na penalty 4:3

Fakta - branky: Souček - Kroczek. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 1:4. Diváci: 50. Štika jarní části se zasekla ve chvíli, kdy to nikdo nečekal. Domácí podali výkon jara. Zodpovědně bránili a soupeř si v první půli nedokázal vypracovat žádnou gólovku. Po přestávce hosté jednu tutovku zahodili, na opačné straně se v jasné šanci neprosadil ani Lánov. Nato se po hezké akci Vrchlabští ujali vedení, ale předposlední tým tabulky se nevzdal a po standardní situaci Souček hlavou vyrovnal. V závěru podržel domácí dobře chytající Teichman a penaltový rozstřel rozhodl ve čtvrté sérii Půlpán. Bod navíc tak zůstal v Lánově a nutno dodat, že překvapení je zasloužené, jelikož domácí makali a

odměnou jim byly dva body.

Aktuální tabulka

1. Mladé Buky   22  13 3 2 4 70:30  47
2. Kocbeře   22  13 3 0 6  50:29  45
3. Vrchlabí B   22  12 1 4 5  54:26  42