MUŽI - KRKONOŠSKÝ DENÍK NAPSAL 42.TÝDEN

25.10.2016 07:39

Zkázu favorizovaných Buků zařídilo Poříčí a outsider z Bohuslavic

Trutnovsko - První dva celky okresního přeboru si ve 12. kole připsaly porážku. Oba jejich výsledky přitom byly velmi překvapivé.

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Lídr z Mladých Buků prohrál v sezoně vůbec poprvé, navíc na domácí půdě. Konkurent v boji o okresní titul zase selhal na hřišti dosud posledního mužstva tabulky. Svěřenci kouče Skučka v Bohuslavicích absolutně prospali první poločas a třígólovou ztrátu po přestávce již nedohnali. Nečekala se ani vysoká porážka Rtyně.

Mladé Buky - Poříčí 1:4 (0:1)

Branky: Ruml - Machalík 2, Killar, Horák. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Domácí trápí rozsáhlá marodka, a tak nebylo divu, že do utkání vstoupili houževnatěji fotbalisté Poříčí. Ti se dostali do vedení ve 39. minutě, kdy nikým nehlídaný Killar uklidil míč hlavou do odkryté branky. Po přestávce lídr tabulky pokračoval v marné hře, a tak se skóre po chybách obrany neustále navyšovalo. Ač šlo o derby, hrálo se bez jakýchkoliv emocí. Jediným světlým okamžikem týmu Mladých Buků byla akce, kterou proměnil Ruml, čím snížil na konečných 1:4.

Bohuslavice - Staré Buky 3:2 (3:0)

Branky: Najman, Škop, D. Mucudis z pen. - Prokop, Maňuch. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 3:6. Diváci: 77. Hodina hry přinesla skvělé představení bohuslavického outsidera, který byl v souboji dvou týmů z opačných pólů tabulky lepším týmem. Po zásluze vedl o tři branky, přesto to bylo ještě pořádné drama. Domácí se stáhli do defenzívy, mysleli si, že velmi nadějný výsledek udrží. Jenže jejich soupeř se dostal do drtivého tlaku a po jasné převaze se náskok v 76. minutě ztenčil na 3:2. Vyrovnat už ale Nagel a spol. soupeři nedovolili, a tak se v souboji strýčka Dimitrose Mucudise se synovcem Nikolasem radoval ten starší.

Vítězná - Rtyně 7:1 (4:1)

Branky: Robek 2, Andrle 2, Kříž, Plch, Kracík - Rudolf z pen. Rozhodčí: Smola. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (Seidl). Diváci: 35. Borci z Vítězné vlétli do zápasu stejně jako před týdnem a už v 9. minutě vedli 2:0. Další tragédie hosty postihla o chvilku později, co byl za faul na Robka vyloučen gólman Seidl a domácí navíc zvýšil náskok. O vítězi tak bylo rozhodnuto, načež "Hunťák" ve zbytku zápasu přidal další čtyři branky.

Mostek - Janské Lázně 3:1 (2:0)

Branky: D. Duchek, Brádle, Hampl - j. Hradecký. Rozhodčí: Matějka. ŽK: 1:3. Diváci: 45. Fotbalistům Mostku se podařilo v domácím prostředí vybojovat třetí vítězství v řadě. Hosté z Janských Lázní byli v utkání fotbalovější, avšak domácí nechali na hřišti všechno, což byl základ jejich výhry. Za třemi body mužstvo trenéra Lebedy postrčil brzkou trefou kapitán Duchek, v závěru první půle zvýšil svým tradičním způsobem (úprk všem) Brádle. Po přestávce hosté tlačili a herní převahu zúročil střídající Hradecký. Pak se ale hostům zranili Bernasinskí (koleno) se Stránským (lýtko) a v devíti tým inkasoval potřetí.

Podhůří - Vrchlabí B 0:6 (0:2)

Branky: Hanuš 3, Zajíc 2 (oba z pen.), Janda. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Domácí "stará garda" doplněná o pár mladíků sehrála s mladým kádrem hostů celkem vyrovnanou partii. Dokázala si vytvořit i brankové příležitosti, ale ve všech selhala. Vrchlabští měli přece jen více ze hry a jejich snaha vyústila ve dva góly už před pauzou. Po ní už se hrálo je o konečnou výši skóre.

Bílá Třemešná B - Strážné 2:6 (2:3)

Branky: B. Hradecký z pen., Schneider - Stejskal 3, Plecháč, Jílek, Srnský. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 4:4. Diváci: 50. Domácí fotbalisté procházejí velkou výsledkovou krizí a potvrdil to i duel proti jinak vcelku oblíbenému soupeři. Sokol do zápasu vstoupil nadějně a už ve 3. minutě (!) vedl o dvě branky. Hosté ale ještě do přestávky skóre otočili a ve druhém poločase omráčeného soka dorazili dalšími třemi ranami. Také oni šli přitom do utkání s vědomím třízápasové série porážek, dokázali se s ní ale vypořádat mnohem lépe.

Kuks - Žacléř 1:5 (1:2)

Branky: J. Všetečka - M. Skála 3, Ondráško, Baše z pen. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 3:1. Diváci: 30. Baník na hřišti nováčka soutěže potvrdil roli favorita a vcelku s přehledem dokráčel k dalším třem bodům. Hosté brzy vedli o dvě branky, ale soupeře vrátil do hry kontaktní gól Jiřího Všetečky. Naděje na zvrat domácím pohasly v 57. minutě, kdy pokutový kop proměnil žacléřský Baše. V úplném závěru ještě hattrick dokonal Martin Skála.

1. Mladé Buky 12 9 2 0 1 39:16 31
2. Staré Buky 12 7 2 0 3 33:16 25
3. Žacléř 12 7 0 2 3 31:12 23
4. Poříčí u Trut. 12 7 1 0 4 34:21 23
5. Vítězná 12 6 1 1 4 31:20 21
6. Vrchlabí B 12 6 0 2 4 41:17 20
7. Rtyně 12 6 0 2 4 32:24 20
8. Janské Lázně 12 5 2 0 5 34:27 19