MUŽI - KRKONOŠSKÝ DENÍK NAPSAL O ZÁPASE S LÁNOVEM

18.04.2016 07:24

Hattrick Jana Kurice obral Mladé Buky o bod

Trutnovsko - Fotbalisté Vítězné vytvořili střelecký rekord sezony, Lánovu nasázeli rovný tucet branek.

Ilustrační foto

Ilustrační fotoAutor: DENÍK/Jiří Sejkora

Sedmnáct kol za sebou má Transport Trutnov Okresní přebor mužů a jak vidno, drama se bude ještě hodně dlouho odehrávat jak na čele tabulky, tak mezi týmy, které bojují o záchranu. A právě souboje na obou pólech tabulky nabídl třetí dubnový víkend. Věřte nebo ne, v sedmi soubojích padlo úctyhodných 46 branek!

Okresní přebor

Mladé Buky - Staré Buky 4:4 (3:0), na penalty 3:2

Fakta - branky: Marcel Štěpánek 2, Kvíčala, Liška - Kuric 3, Tošovský. Rozhodčí: Skrbek. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Za aprílového počasí se odehrálo utkání, které mělo dvě zcela rozdílné části. V prvním poločase domácí soupeře ve všech směrech jednoznačně přehrávali a zaslouženě se dostali do vedení o tři branky. Ve druhé půli ale jakoby lídr tabulky zaspal a během třiceti minut třikrát inkasoval. V závěru se ještě prosadil výborně hrající Marcel Štěpánek, který znovu strhl vedení na stranu domácích, ale z následné standardní situace hosté opět lacino vyrovnali. Šlo se na penalty. Ty pro domácí rozhodl v poslední sérii Špička. Obrovskou poklonu zaslouží rozhodčí, kteří s velkým přehledem zvládli malé derby.

Mostek - Kocbeře 2:2 (2:2), na penalty 4:5

Fakta - branky: Polák, Lashchuk - Šmíd, Albín. Rozhodčí: F. Pilný. ŽK: 5:2. Diváci: 50. Podle tabulkového postavení by za normálních okolností byl favorit utkání jasný. Kocbeře však přijely na Mostek bez šesti hráčů, a tak domácí pokukovali po vítězství. Jenže už ve 3. minutě nezachytili hostující brejk po levé straně, na jehož konci se technickou střelou prosadil Šmíd. Mosteckým se pak podařilo výsledek otočit, ale ještě předtím vykopával domácí Truhlář míč z brankové čáry. Na 1:1 vyrovnal Polák, do vedení Mostek poslal Lashchuk z penalty, která se kopala po faulu Stránského na Bogáně. Ze standardky udeřili i hosté, to když se míč odrazil k Albínovi, a ten uklidil míč k tyči. Ve druhé půli se hra odvíjela převážně mezi šestnáctkami, šancí si hráči moc nevypracovali. A tak došlo na penaltový rozstřel. Po úvodních třech sériích se bitva zúžila na souboj Lashchuk - Novák a lépe z ní vyšel hostující středopolař.

Vítězná - Lánov 12:3 (8:2)

Fakta - branky: V. Robek 3, Andrle 2, Poloprudský 2, Tichovský, Vojtíšek, Krákora, Daniel z pen., Pacák z pen. - Teichman 3. Rozhodčí: Lebeda. Hráno bez karet. Diváci: 50. Jednoznačný zápas pro Vítěznou, která si s chutí zastřílela. V prvním poločase to byla kanonáda jako hrom, vždyť už ve 12. minutě vedli domácí 3:0. Hosté zanedlouho snížili, ale Vítězná hned na to přidala čtvrtou branku. Lánov pak ještě jednou korigoval, ale do konce poločasu už stříleli branky pouze domácí. Poločasové skóre uzavřel ve 40. minutě domácí brankář, který z penalty stanovil skóre na průběžných 8:2. Ve druhém poločase domácí přidali z mnoha šancí další čtyři branky a v pohodě si dokráčeli pro tři body.

Janské Lázně - Podhůří 2:2 (2:1), na penalty 4:5

Fakta - branky: Hromádko, Dewat - Smejkal, E. Zdržálek. Rozhodčí: J. Říha. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (Mlejnek). Diváci: 30. Skóre otevřeli ve 14. minutě hosté, když Smejkal obstřelil obránce i překvapeného Bernasinského. Domácí pak převzali otěže zápasu do svých rukou, byli aktivnější a odměnou jim bylo vyrovnání z kopačky Hromádka, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ve 31. minutě Bernasinski bravurně zlikvidoval šanci Smejkala. V samém závěru poločasu házeli domácí aut, který Dewat prodloužil až do sítě. V poločasové přestávce se udála nevídaná věc, když byl po protestech vůči sudímu vyloučen hostující Mlejnek. Přesto Podhůří dokázalo vyrovnat. Do otevřené obrany vlétl rychlonohý Smejkal, před brankou nahrál volnému E. Zdržálkovi, a ten bez problémů skóroval. Domácí mohli jít znovu do vedení v 65. minutě, kdy se pískala penalta, Demuth ale obrat ve skóre odmítl, Hospodka mu pokutový kop chytil. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté a odvezli si tak rozdílový bod.

Vrchlabí B - Rtyně v Podkrk. 4:0 (1:0)

Fakta - branky: Renner, Jan Zajíc z pen., Vondráček, Fajfr. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 2:2. Diváci: 49. V prvním poločase se hrál průměrný fotbal. Domácí dokázali překonat gólmana až ve 40. minutě, čímž i stanovili poločasový účet. V 50. minutě pak přidali z pokutového kopu druhou branku. Vítězství Vrchlabští potvrdili ke konci utkání, když se jim podařilo ještě dvakrát skórovat.

Poříčí u Tr. - Strážné 2:0 (0:0)

Falta - branky: M. Pilný, Dominik Killar. Rozhodčí: Beránek. ŽK: 3:3. Diváci: 50. Utkání se vyvíjelo jinak, než by divák při pohledu na tabulku předpokládal. Třetí celek soutěže začal opatrně. Ze zahuštěné obrany se pokoušel vyrážet do rychlých protiútoků, ale taktika zklamala. Naopak domácí se nebáli hrát dopředu. Dobře kombinovali a ve druhé půli se dočkali zasloužené odměny, když po centru do vápna hlavou skóroval Marek Pilný. Ani za tohoto výsledku se hosté nezvedli a ve chvíli, kdy už všichni cítili konec, zavěsil nejmladší hráč na hřišti, střídající dorostenec Dominik Killar.

Bílá Třemešná B - Bohuslavice 9:0 (3:0)

Fakta - banky: Martin Jákl 4, Jaroslav Jákl 3, Jan Jákl, T. Otradovský. Rozhodčí: Žák. ŽK: 0:1. Diváci: 55. V pěkné kulise, kterou zápasu vytvořili fanoušci obou mužstev, se hrálo utkání dvou kolektivů z dolní části tabulky. Hosté nastoupili pouze v devíti mužích, čímž vlastně dali předem najevo, jakým směrem se bude souboj odvíjet. Překonat obrannou hradbu trvalo domácím takřka půl hodiny. Pak ale rozjela střelecký koncert rodina Jáklových. Za přispění spoluhráčů se čtyřikrát trefil nejlepší střelec týmu Martin, hattricku dosáhl jeho bratr Jaroslav a jednu trefu si připsal další rodinný příslušník Jan. Poslední gól utkání zapsal nově přezdívaný "bratranec" Otradovský.