MUŽI-SPLNILI REPARÁT Z PRVNÍHO ZÁPASU, ALE SEZÓNA JE TEPRVE PŘED NÁMA

Rozhodčí: Prokop.

ŽK: 1:1.

Diváků: 40.

V prvním domácím jarním utkání jsme přivítali mužstvo J.Lázní a jak už to tak bývá s tímto soupeřem, tak i tentokrát jsme odehráli bojovné utkání. O vítězství jsme rozhodli ve druhém poločase  díky lepší kondici a větší chuti hrát. Soupeř bez možnosti střídání nám fyzicky nestačil a tak první jarní 3 body zůstaly doma.

Pokud chtějí domácí fotbalisté v tabulce dál nahánět rivala z Vrchlabí, nemohou si již dovolit žádné bodové ztráty. Proti Janským Lázních se ale na vítězství nadřeli. Hosté dorazili jen se základním počtem hráčů, zato s matadorem Radovanem Hromádkem. Na gól se čekalo až do 53. minuty, v níž se prosadil kanonýr Robek. Vítěznou pojistku favoritovi zajistil Andrle.

zdroj: https://krkonossky.denik.cz/fotbal_region/zmar-bohuslavic-naskok-2-0-nestacil-ani-na-jeden-bod-20180409.html

Utkání na horké půdě favorita na postup, přineslo vyrovnaný první poločas, kdy se na přírodním terénu oba týmy hledaly. Domácí měli dvě tutovky, které bravůrně pochytal Bernasinskí, ale nedokázali se dostat do stálého tlaku. Hosté hráli v hodně slepené sestavě, bez střídajících hráčů, ale domácím odolávali s chutí a úspěšně. Vyráželi do ojedinělých brejků, ale jejich střely mířily mimo branku. V úvodu druhého poločasu, po drobné chybě ve středu pole, prošel do zakončení Robek a otevřel tak skóre. Domácí tým vstřelený gól zklidnil a získali herní převahu. Hosté museli otevřít hru a snažili se vyrovnat. To se jim i přes několik šancí nepodařilo. Byli to nakonec domácí, kteří druhým gólem pojistili vedení a rozhodli zápas.

zdroj: https://sk.lazenskypohar.cz/

Druhý jarní zápas jsme se poprvé představili našim fanouškům doma.
 Za slunečného, ale větrného počasí jsme přivítali mužstvo Janských Lázní.
Trávník by sice ještě potřeboval 2 týdny rekonvalescence po zimě, ale naši správci se snažili a nakonec hrací plocha byla dobrá.
S tímto soupeřem tradičně hrajeme bojovná a remízová utkání, a tak i tentokrát jsme připravovali náš tým na nakopávané míče za obranu a utkání plné osobních soubojů s urostlými zadáky soupeře.
Trenér měl opět příjemné starosti s výběrem sestavy, a to zejména do předních řad, protože účast byla hojná.
Naopak obrana hrála poprvé pod taktovkou stopera Fiana, který zastoupil pracujícího kapitána Lukáše Čechoviče a vedl si dobře.
Už při nástupu na hřiště bylo vidět, že výškově prohráváme 2:6, kdy naše mužstvo vypadalo spíše jako tým žáků proti týmu chlapů.
Věděli jsme, že jen kombinační hrou po zemi a po stranách jsme schopni se dostat za obranu hostů.

Už ve 4. minutě jsme kopali roh, po kterém vznikl závar před brankářem hostí, který míč nakonec lapil. V 9. minutě měl velkou šanci Víťa Robek, kdy šel sám na brankáře, ale ...
V 19. minutě jsme poprvé předvedli to, co jsme si řekli v kabině ... 6 kvalitních přihrávek po zemi v řadě a škoda jen, že ta finální přihrávka už nevyšla.
Ve 22. minutě jsme zaznamenali první střelecký pokus z naší strany a to, když Čambus polechtal (a nikoliv vyprášil) rukavice hostujícího gólmana.
Od 30. minuty do poločasu jsme 6x vystřelili, ale 6x mimo zařízení.
Soupeř měl šance jen při rohových kopech a zejména ty z 21. a 43. minuty nám daly hodně zabrat.
Ve 43. minutě si připsal snad jediný pořádný zákrok náš gólman Vilda.
Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji a bylo vidět, že soupeři ubývají síly, navíc neměl k dispozici hráče na střídání.
Častěji jsme se začali dostávat na dostřel branky soupeře a hned ve 47. minutě měl dobrou příležitost Čambus, kdy ale z trestného kopu zamířil někam k nebesům.
V 51. minutě se představil, tak jak ho známe, Lukáš Andrle a svým průnikem a sólem zatopil pořádně hostující obraně, leč ve finální fázi překopl i branku.
To v 54. minutě si vše vynahradil, když naservíroval gól Víťovi Robkovi – 1:0!
V 63. minutě opět Andrlík směřoval na branku hostí a byl faulován, následný trestný kop poslal Víťa „Cíca“ Robek těsně nad.
V 67. minutě krásně centroval z křídla Čmaňa, ale bohužel naše útočná tykadla neměla šanci v souboji s beky hostů.
V 72. minutě si naši střelci role otočili, a tak Cíca vrátil nahrávku Andrlíkovi a ten navýšil na 2:0.
Do konce zápasu se spíše již bojovalo, naši kluci tlačili soupeře, ale již jsme zásadně neohrozili zařízení soupeře.

Do hry se dostali také tři náhradníci a mohlo i pět, ale to by se musel umět náš Kuba ustrojit, však to znáte, baví nás prostě vždy a všude ...

Snad jen po druhém hrubém faulu na unikajícího Andrlíka mohl dostat hráč hostí č. 7 druhou žlutou a tím tedy červenou a dřívější odchod do kabin, ale nestalo se.
Jinak i přes zápas plný soubojů se hrálo korektní utkání, a tak jsme si po posledním hvizdu rozhodčího Prokopa připsali důležité 3 body.
Oproti utkání před 14 dny jsme byli lepší v agresivitě, pohybu i produktivitě, je ale potřeba dále na sobě pracovat, zejména zbytečné kličkování a pozdní rozehrávky nás bolí po kotnících a holeních, zbytečně tím také dáváme šance soupeři.
No a pak to nejpodstatnější ...  nenadávat si za pokažené věci, ale mluvit mezi sebou na hřišti, naše komunikace stále připomíná tým mimů.

Poděkování patří skvělým fanouškům za podporu, bylo opět vyprodáno! Děkujeme!!!

K dalšímu utkání jedeme příští neděli do Hajnice, tak pojeďte s námi!