MUŽI - STARÉ BUKY NAPSALI REFERÁT ZE ZÁPASU S NÁMI

08.04.2016 10:01

Staré Buky - Vítězná 2:6 (0:1)

2.4.2016. První ostrý start jsme si odkopali na umělce v Trutnově s mužstvem Vítězné. Každý byl zvědavý, jak si naše mužstvo povede po zimní přestávce. No a první známka byla, že jsme opět nastoupili do utkání bez klasického hrotového hráče a navíc bez gólmanské jedničky Tomáše Wonky. Současně jsme přivítali v kádru navrátilce Jana Kurice a na lavičce novou posilu Lukáše Nývlta. Start zápasu vyšel hostům skoro na jedničku, hned v úvodní minutě, první útok a nákop za obranu mohl znamenat otevření skóre, ale naštěstí Berky v bráně vytáhl střelu na rohový kop. Poté se hra uklidnila a Bukovští začali pomalu ovládat hru, kdy měli míč častěji na kopačkách. První vážnější šance domácích přišla v 16.min., po rozehraném rohovém kopu Němcem a následném závaru Nikolas Mucudis ve slibné pozici tečoval míč pouze vedle branky hostů. Další šance se domácím naskytla v 22.min. po pěkném průniku Záplaty se k míči dostal Víťa Šošovička, ale jeho střela mířila jen do míst, kde stál brankář hostů. Hosté se k ojedinělé akci před brankou dostali v 23.min., kdy rychlý útok vyřešil včasným zákrokem a spoluprací s brankářem Ivoš Kábrt. Ve 26.min. se hosté presentovali tvrdou střelou z 35 m., která však minula domácí branku. Ve 27.min. na druhé straně zahodili domácí tutovku, když parádní průnik do obrany nezužitkoval Šošovička, kdy sám před brankářem opět jen trefuje místo kde stojí. Jak jsem psal v této fázi hry měli domácí hráči míč více na kopačkách, ale mimo popisovaných situací se nedostali k vážnějšímu ohrožení branky hostů. Naopak se hosté od 30.-té minuty, začali více prosazovat v poli. V 31.min. musel první vážnější akci řešit Kuric s brankářem, což se ještě zdařilo. Ve 33.min. druhou tutovku zahazují hosté, kdy jak jinak, po rychlém průniku střelu ještě Berky stihl vyrazit a dorážka osamoceného hráče končí naštěstí mimo branku domácích. I v dalších minutách snaha domácích končí v polovině hřiště a tak hlavní úder hostů přišel v 39.min., kdy jak jinak rychlý útok vyřešil hostující hráč parádní zpětnou přihrávkou do náběhu druhé vlny, a následná střela k tyči nabíhacího hráče znamenala otevření skóre 0:1.Ve zbytku poločasu se již nic důležitého neudálo a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Do druhé půle Bukovští vystřídali Němečka za Pálinkáše a Záplatu za Nývlta. Aktivnější hru však opět po hvizdu hlavního arbitra předváděli hosté. A hned v 49.min. se měnilo skóre po hrubé chybě Kurice, který odkop od branky nesměřoval na hráče hostů, který následnou přihrávku poslal volnému nabíhajícímu spoluhráči, který již nedal Berkymu šanci a zvýšil na 0:2. Možnou změnu hry hosté rázně odmítali a byli i nadále aktivnější, což se opět potvrdilo po nezdaru v domácí obranné činnosti v 53.min., kdy poslední brzdu hodil Kábrt, ale nedovoleně v pokutovém území, kdy hosté následnou penaltu proměnili a zvýšili na 0:3. První vážnější akce domácích přišla v 57.min., kdy pěkně po levé straně prošel Tošovský a jeho následný centr před branku si hostující hráč srazil za záda vlastního gólmana a tak Bukovští se štěstím snížili na 1:3. Možný obrat se však nekonal, z následného jak jinak, rychlého útoku a centru z levé strany před domácí branku, aktivní hráč hostů mezi obránci tečoval míč, který do protipohybu Berkyho skončil v síti a skóre se tak zvýšilo na 1:4. Zmar možnému zmírnění nepříznivému stavu domácích přišel v 60.min., kdy se nezaviněně zranil David Suk a od té chvíle byli domácí o 10.-ti hráčích. Paradoxně domácí následně hru vyrovnali a snažili se o korigování nepříznivého skóre. V 67.min. se dostal do šance střídající David pálinkáš, po pěkné ulici od Makovského, ale jeho střelu zlikvidoval brankář hostů. Snahu a mírný tlak domácích opět přerušila rychlá a přesná kombinace hostů v 76.min. kdy po centru z pravé strany před brankou tečoval v rozhozené obraně hráč hostů přesně za záda bezmocného Berkyho a zvýšil na 1:5. Vzhledem ke skóre bylo jasné, že hosté již budou bránit zisk 3 bodů a proto se Bukovští drželi na jejich polovině. V 81.min. zaujala na domácí straně hlavička Nývlta po přímáku Kurice, která však šla mimo branku hostů. Odměnou za snahu byla domácím 84.min. kdy po pěkné akci Tošovského a následné nahrávce, přesně k tyči prostřelil brankáře hostů David Pálinkáš a snížil na 2:5. V 85.min. se pěkně napřáhl Tošovský z 35m, ale jeho střela skončila jen na břevnu branky hostů. No a protože deset domácích útočilo, hosté si bez větších problémů v 87.min. došli k poslednímu gólu, po opětovné rychlé akci aktivních útočníků, kdy centr z pravé strany proměnil hostující hráč v gólovou střelu k levé tyči do protipohybu Berkyho. Ve zbytku zápasu se pak již skóre nezměnilo, i když hosté v poslední minutě mohli v situaci 3 na 1 skórovat, ale závěrečná střela šla naštěstí mimo branku.

Závěrem: tvrdá a jasná odveta Vítězné za podzimní prohru, lekce z produktivity a hlavně pohybu, kdy nás od 30.min. prvého poločasu jasně přehrávali. Musím uznat, že zaslouženě zvítězil herně lepší tým, který nám nadělil jednu z největších proher za poslední sezóny. Teď se musíme vzchopit a doma proti Mostku zabrat a navázat na poslední dvě sezóny, kdy jsme doma neprohráli. Máte na to, jen se musíte probrat a zabrat, my tam budeme s Vámi.