MUŽI - ZKUŠENĚ HRAJÍCÍ STRÁŽNÉ URVALO U NÁS BOD, PŘES TO JSME PRVNÍ!

SOUPEŘ NÁS PŘEKVAPIL

Hrál velmi šikovně, co šlo zdržoval, neboť přijel v 11, hrozil z protiútoků, nutno říct že bod urval se štěstím a jen díky neproměněným naším šancím, soupeř neodjel poražen rozdílem postavení v tabulce.

První gól dal soupeř, když po standardce kopnuté do vápna v závaru před naši brankou se k hlavičce dostal z rohu malého vápna soupeř a sám asi ani dnes neví, jak dostal míč na zadní tyč.

Naše nasazení bylo vlažné, opět jsme nastoupili studení jak čumák.

Stopér soupeře si všechny míče v klidu sbíral, co se odrazili nebo letělo vzduchem, tak měl soupeř na noze.

Pozdě jsme přistupovali k hráčům a málo předvídali.

Přesto jsme měli v první poločase tak 7 šancí a z toho 4 ložené.

Soupeř udeřil po druhé ještě do poločasu, když za velkým vápnem vystřelili neslanou nemastnou střelu, kterou cestou někdo tečoval a k údivu všech skončila v brance.

Obě obdržené branky byly tak smolné, že Vilda neměl šanci a nás více znervóznily.

Naštěstí jedna z šancí na konec našla cestu do sítě soupeře ještě do poločasu, když parádní střelou uklidil míč Lukáš Andrle.

Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji, vytvořili si několik dalších ložených šancí, ale ne a ne je proměnit.

Takže do 69" to bylo na šance asi 15:3.

Naštěstí když jsme přitvrdili a zvýšili rychlost hry, tak soupeř pomalu odpadal, a škoda, že to přišlo až v 70" kdy z ,,trmy vrmy" srovnal Krákora na 2:2.

Vše jsme vložili do útoku, nic nenasvědčovalo, že by nás soupeř měl nějak ohrozit, ale jak se říká, nedáš, dostaneš.

Když Martin Plch dostal míč za obranu od Andrleho, ale na těžkém terénu jej stihl blokovat ještě obránce, a z následné rozehry se dostal míč od soupeře až na zapomenuté dva hráče na pravé obraně, kteří neměli moc problém opět zvýšit náskok.

Bohužel šance ještě Patrika Černoty, který nejdříve se bruslařsky srovnal na blátivém terénu, ale do střeli se opřel ,,hokejkou" tak razantně, že ,,puk" končí nad brankou, ani hlavička Dana Tichovského netrefuje branku.

Naštěstí v 80" nastupuje Kříž, který z pracovních důvodů nastupuje jak to jen jde, k němu se ,,za pět minut dvanáct" dostává míč a sám ani neví jak trefil míč, že končí pod ,,klackem" soupeře, 3:3.

Následně gólman hostí neudržel nervy na uzdě, když Víťa Robek bere rychle míč, aby soupeř nemohl opět zdržovat, ale brankář hostí byl proti a judistickým chvatem Víťu klátí na zem, což naštěstí vidí pomezní Pojezdný, a gólman hostí zaslouženě vidí ČK.

O zdržování soupeře během hry by jsme mohli psát nesčetně, možná by jsme napočítali i 10.minut, ale kdo by to nedělal, rozhodčí nastavil 5.minut.

My se ještě snažili otočit výsledek, ale to se nám nepovedlo a tak zápas končí 3:3 a na šance asi 20:5.

Na závěr tedy šli penalty, Tichovský posílá slaboučkou střelu a ,,náhradní" gólman chytá, Vilda také chytá!

V druhé sérii, Jirka Kobrýn zavěšuje, Vilda vystihuje směr, ale jen škrtá konečky prstů míč, který končí v brance.

V třetí sérii, Víťa také neposílá zrovna razantní ránu na branku a gólman hostí chytá, ale Vilda také chytá!

Na závěr vše pojistil sám Vilda, když se s ničím ,,nepáral" a proměnil penaltu!

Tak aspoň 2.body, ale je to škoda, proměnit první dvě šance v prvním poločase, tak by se nikdo nedivili, že vedeme my a jistě by výsledek byl o něčem jiným, ale naše nasazení v úvodu zápasu bylo v tempu soupeře, až postupem času hlavně asi nejvíc běhající Andrle zavelel ke zvýšení obrátek, bohužel dnešní výkon byl jak na houpačce, možná by to chtělo opět zajít na trénink ve čtvrtek.

Možná nám svazovali nohy pocity, že můžeme být první i terén není zrovna teď u nás nejlepší, ale když trochu zvýšíme obrátky a jsme více ,,agresivnější" v soubojích a poctivě makáme, tak přichází toužené ,,ovace".

No, a díky tomu, že Trutnov C doma porazil Vrchlabí B, tak jsme se na skóre dostali na první místo, škoda jen, že k tomu nebyl bod na víc.

Nyní nás právě čeká Vrchlabí B v přímém souboji o první místo, tak jsme zvědavi, kolik raději hráčů A týmu na nás soupeř postaví, každopádně se opět do Vrchlabí těšíme, pač se soupeřem, který umí hrát se nám hraje lépe.

Takže v sobotu budeme muset ze sebe vydat vše a být drzí, předvídavý a fotbalově ,,agresivní".

Sokol Vítězná - TJ Strážné

3:3 (1:2) pen.2:1.

Branky: Andrle, Krákora, Kříž - Zárybnický, Pfeifer, Jílek.

Rozhodčí: Šolc.

ŽK: 2:4.

ČK: 0:1 (Gottstein).

Diváků: 52.

Utkání mělo podle papírových předpokladů jasného favorita, ale první poločas ukázal jiný obrázek.

Hosté byli bojovnější, agresivnější a po zásluze získali vedení 0:2.

Domácí naštěstí stihli na konci poločasu snížit na 1:2.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s větší chutí a rychle vyrovnali na 2:2.

Bohužel pro domácí hosté využili individuální chyby domácích a získali opět brzy vedení na svou stranu.

Poté následoval neustálý tlak domácích a pravidelné "minutové" rozehrávky a herecké vložky hostujícího týmu.

Domácí těsně před koncem vyrovnali, což neunesl brankář hostů, který neudržel nervy a ve stylu bojových umění sundal V.Robka na zem, za což obdržel červenou kartu.

Domácí již přesilovku nevyužili a získali bod navíc až v penaltovém rozstřelu.

STRÁŽNÉ

Těžký terén a velmi těžký soupeř nás čekal v sobotu ve Vítězné.

O tom ,že by se po vítězství nad Hartou naše personální situace nějak stabilizovala,  se mluvit určitě nedá i sem ,na hřiště druhého mužstva tabulky jsme jeli v jedenácti, ale jak říká klasik: fotbal se v 11 hraje.

A tak jen velmi odpovědný výkon všech našich hráčů a možná trocha štěstí nás držely celý zápas na třech bodech.

Hned první vážnější závar před domácí brankou zakončil velice šikovnou hlavičkou V.Zárybnický a k překvapení domácích jsme vedli 1:0.

Půl hodiny se hrál celkem vyrovnaný zápas , i když domácí přece jenom několika standardkami více ohrožovali naši bránu.

Pak přišla 32.minuta a P.Pfeifer propálil vše co stálo v cestě. 0:2.

Vypadalo to slibně ,ale na tak malém hřišti jsme věděli, že není zdaleka hotovo.

Zvláště když v poslední minutě prvního poločasu dal domácí Andrle z 20metrů kontaktní gól 1:2.

Do druhé půle díky této brance nastoupili domácí s velkou chutí s výsledkem něco udělat a po velkém tlaku skutečně v 70.minutě Krákorou srovnali.

Ale my jsme už po pěti minutách šli znovu do vedení, když se parádně trefil T.Jílek 2:3.

Začaly docházet síly, nemohli jsme střídat a tlak na naší branku se zvyšoval.

Bránili jsme statečně neustále nakopávané míče do našeho vápna, kde skvělí Čurda se Sokolem odvraceli vše až do 85.minuty, kdy smolně míč propadl k osamocenému Křížovi a ten ranou pod břevno srovnal na 3:3.

Škoda ,ale asi spravedlivě.

A pokutové kopy? Ostuda střelců, ze čtyř jen jedna branka. Ale bod z venku od teď už vedoucího celku soutěže je úspěch.

KROKONOŠSKÝ DENÍK

Trutnovský Chvalina dokonal obrat sezony

Trutnovsko - Vrchlabí B a Vítězná nezvládly generálky na šlágr podzimu. Už v sobotu se utkají ve vzájemné bitvě.

Víkendové jubilejní 10. dějství nejvyšší okresní soutěže přineslo možná zatím nejatraktivnější zápasovou přehlídku.

Návštěva kola se sešla při prestižním derby mezi Rtyní a Malými Svatoňovicemi. Jeho protagonisté více než stovce přihlížejících diváků dopřáli osm vstřelených branek.

Velké bitvy ale přinesly hlavně dva duely týmů z úplného čela tabulky. Rezerva Vrchlabí vedla na hřišti Trutnova C 2:0 už po devíti minutách, nakonec ale z utkání odešla poražena gólem Petra Chvaliny z poslední minuty.

Na vrchol tabulky se tak mohl dostat tým z Vítězné. Ten ale až v 85. minutě zachraňoval remízu proti Strážnému a alespoň dvoubodový zisk mu zajistil vyhraný penaltový rozstřel.

PROGRAM MUŽŮ:

19.10. ČTVRTEK od 17:00 - trénink (sraz na hřišti, obuv jak na trávu tak i na umělku)

21.10. SOBOTA od 15:30 - 11.zápas ve Vrchlabí na umělce

NÁŠ PŘÍŠTÍ SOUPEŘ FC VRCHLABÍ ,,B":

Poslední zápas Vrchlabí v Trutnově

Muži B MB: MKF Trutnov C - FC Vrchlabí B

3:2 (1:2).

Branka FC Janoch, vlastní.

Sestava: 1 Tuž David, 2 Bürger David, 3 Zajíc Jan (K), 4 Hájek Lukáš, 5 Cink Jonáš, 6 Jech Kryštof, 7 Janda Václav, 8 Montagna Rino, 9 Pokorný Vladimír, 11 Janoch Martin, 15 Blažek Pavel, 10 Panýr Jaroslav, 14 Sedláček Martin, 13 Tauchman Martin.

Vrchlabí utrpělo první porážku v soutěži především kvůli své disciplíně. Po rychlém vedení 2:0 se Trutnovu podařilo ve 41. minutě snížit a vrchlabským byl vyloučen za protesty brankář.

V úvodu druhé poloviny domácí vyrovnali a poslední minutě dokonali obrat.

Příští týden vrchlabská rezerva přivítá celek Vítězné, která se dostala po našem zaváhání na špici tabulky OP.

Na těžkém terénu nastoupilo torzo domácích hráčů proti vedoucímu týmu, který doposud neztratil ani bod.

Začátek utkání byl pro Céčko hrůzostrašný - ve 2. min Šimočko hlavičkou překonává brankáře, bohužel vlastního 0:1.

V 9. minutě neobsazený hráč hostů uniká po pravé straně a nedává Dřímalovi šanci 0:2.

Po tomto gólu domácí vyrovnávají hru a předvádí to, co jim bylo řečeno v kabině.

Hrají v pevném b...loku a nepouští Vrchlabí do hry.

Ke konci poločasu po dobře zahrané standartce se prosazuje důrazný Teichmann a ve skluzu prodlužuje míč do sítě hostů.

Vrchlabský brankář dostává po tomto souboji žlutou kartu a za následné protesty červenou.

Tato situace s hosty na dlouhé minuty otřásla.

Ve druhé půli pokračoval zodpovědný a bojovný výkon trutnovské rezervy, který byl odměněn v 56. minutě šťastný vyrovnávacím gólem, který vstřelil Vomočil.

V 75. minutě oslabil domácí tým zbytečným faulem, za který viděl druhou žlutou kartu, Šimočko.

Ke konci zápasu to již vypadalo, že jsou již obě mužstva smířená s remízou, ale proti byl domácí Chvalina, který v poslední minutě zajistil přesnou hlavičkou vítězství domácímu celku!

zdroj: FACEBOOK MFK TRUTNOV ,,C"

Vrchlabí do soboty neztratilo, když své zápasy doma hraje na umělce, kterou využívá a na ní hraje, což je velká jejich výhoda a rozdíl pro nás, když my hrajeme jen na trávě a ,,blátě":)

V Hajnici na úvod vyhrálo 1:2

Pak doma porazilo Podhůří 8:0 (na umělce)

Se Strážným na hřišti v Dolní Branné vyhrálo 1:3

Volanov porazili 3:0 (na umělce)

V Bohuslavicích vyhráli 1:2

Rytni porazili 7:2 (na umělce)

M.Svatoňovice porazili 5:1 (na umělce)

V Jánských vyhráli 0:5