PONDĚLNÍ TISK - KRKONOŠSKÝ DENÍK

Ambiciózní Vítězná na úvod v Poříčí nezaváhala

Trutnovsko - Okresní přebor dospělých nabídl o víkendu kompletní program 17. kola.

Jediným střelcem zápasu v Kunčicích byl kocbeřský Vojtěch Hulík.

Tříbodový náskok na čele tabulky si na úvod jara vytvořil Sokol Vítězná. Do druhé poloviny sezony lídr vstoupil cennou výhrou z Poříčí a odvrátil tak plánovaný atak právě domácího mužstva. Aktuálně druhé Staré Buky měly navíc v 17. kole volný los a třetí Kunčice nečekaně zaváhaly na vlastním hřišti proti kocbeřské Jiskře.

Poříčí u Trutnova - Vítězná 2:3 (1:2)

Branky: Nývlt, Kuric z pen. - Šourek, Andrle, V. Robek. Rozhodčí: J. Říha st. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (Zdeněk Tomšík ml.). Diváci: 110.

Utkání mužstev z horní poloviny tabulky bylo mizerné úrovně. Šlo více o okopávání a simulování, než o hru samotnou. Nakonec si tři body z Poříčí odvezli šťastnější hosté z Vítězné.

Kunčice nad Labem - Kocbeře 0:2 (0:2)

Branky: V. Hulík 2. Rozhodčí: Zlámal. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Hostující hráči byli pohyblivější a ukázali větší produktivitu v zakončení. Jejich výhra je zasloužená. Domácí trochu nečekanou porážkou odmítli zůstat na dostřel vedoucím celkům soutěže.

Strážné - Podhůří 3:1 (2:1)

Branky: Stejskal 2, Sokol - Smejkal. Rozhodčí: Matras. ŽK: 2:1. Diváci: 80.

Na těžkém terénu se nehrál příliš pohledný fotbal. Celý zápas byl herně vyrovnaný, ale domácí byli produktivnější. Podhůří neproměnilo v prvním poločase pokutový kop a domácí se poté ujali vedení 2:0. Hosté stačili do pauzy snížit. Když ale ve druhé půli zvýšilo Strážné na rozdíl dvou branek z penalty, bylo o výsledku rozhodnuto.

Mostek - Rtyně 1:2 (1:0)

Branky: Hampl - Novák, Brát. Rozhodčí: Kučera (OFS Jičín). ŽK: 1:3. Diváci: 60.

Fotbalovými momenty zápas zrovna neoplýval, a tak se bojovalo. Lepší v tomto směru bylo hostující družstvo, ovšem domácí neměli utkání špatně rozehrané. V prvním dějství se ujali vedení, kdy po průniku do vápna skóroval Hampl. I začátek druhé půle ještě patřil domácím, jenže pak hosté vyrovnali po standardní situaci, kdy se na malém vápně odrazil míč k volnému Novákovi. O výhře Rtyně rozhodl v 70. minutě gólem přímo z rohového kopu Brát. V nastavení Hamplovu střelu odvrátili hosté na brankové čáře.

Janské Lázně - Bohuslavice 5:1 (3:0)

Branky: Miloš Dvořák st. 2, Michal Dvořák 2 (1 z pen), Hradecký - Kozák z pen. Rozhodčí: Prokop. ŽK: 3:1. Diváci: 50.

Utkání hrané na umělém trávníku v Trutnově mělo od začátku jednoznačný průběh. Skóre otevřel už v 6. minutě proměněnou penaltou Michal Dvořák a první poločas domácí vyhráli o tři branky. Jedním z hrdinů zápasu byl nestárnoucí Miloš Dvořák, jenž vstřelil dva góly a při dalších třech šancích nebyl daleko od hattricku.

Vrchlabí B - Lánov 2:0 (2:0)

Branky: Sommer 2 (1 z pen.). Rozhodčí: Tandler. Hráno bez karet. Diváci: 85.

V derby se ze tří bodů radovali domácí fotbalisté, kteří o svém vítězství rozhodli již v prvním poločase. Po pauze se již utkání spíš jen dohrávalo.

Více na: https://krkonossky.denik.cz/fotbal_region/ambiciozni-vitezna-na-uvod-v-porici-nezavahala-20150413.html