MUŽI - První jarní zápas body nepřinesl ...

SOKOL VÍTĚZNÁ - FK VOLANOV

1:2 (0:1)

Branka: vlastní

ŽK: 1:2

Ač se jednalo o dohrávku 12. kola z podzimu, tak se určitě k zápasu z naší strany nepřistoupilo tak, jak by se slušelo a čekalo od druhého celku OP, který na podzim předváděl poměrně pohledný a útočný fotbal.

Hráče lze pochválit za hojnou účast, ale to je asi tak vše.

Na umělce v Trutnově předvedli 90 minut chaosu, chůze a nulové nápaditosti, která je tak zdobila celý podzim.

I přesto, že měli možnost přes zimu na umělce trénovat díky Víťovi Robkovi, tak jsme dnes na hřišti působili malátně, chaoticky a bez nápadu.

Jeden příklad za všechny...a to když si útočníci chodí na vlastní polovinu pro míč, aby si vůbec zahráli a odvedli práci zálohy, která se dnes nedostavila.

Trpělivý soupeř po dvou našich chybách skóroval a naše bezzubé okupování vápna hostí vedlo k 6 pokusům někam do stráně a jedním pokusem do náruče hostujícího gólmana.

Nepomohla ani správně odpískaná penalta ve 43. minutě, která směřovala někam do horních kostiček ochranné sítě.

A to bylo v době, kdy jsme od 19. minuty prohrávali 0:1.

Ještě hůře mohlo být po malé domů, kdyby ji hosté v 35. minutě lépe zvládli.

A ve 45. minutě měl ještě šanci náš Tomáš Krákora, ale hostující gólman ho z úhlu vychytal.

Do druhé půle vyslal realizační tým dvojici rychlých a silových hráčů na krajích zálohy a aspoň jsme zavřeli soupeře na jeho polovině.

To vedlo i k vyrovnání po skrumáži na 1:1 v 60. minutě.

Místo, abychom tlak udrželi, tak přišla desetiminutovka odpočinku a následně křeč, jak se k tomu soupeři dostat.

Opět naší chybou jsme završili výkon druhým inkasovaným gólem v 88. minutě a nebylo co řešit, protože i s nastavením jsme stejně nic nevymysleli.

Za uznání a poděkování stojí výkon všech třech rozhodčích, kteří pod taktovkou hlavního arbitra pana Prokopa odvedli velmi slušný výkon a přispěli tak aspoň něčím hezkým na dnešním odpoledni.

Je potřeba pogratulovat soupeři, že za svou trpělivost, bojovnost a týmovou jednoduchou hru bere tři body.

U nás se jedná o zbytečnou ztrátu, která je kolektivní a nemělo by vůbec smysl hledat příčiny nikde jinde než v nás samotných.

Je potřeba si sednout a rozpomenout se na podzim a taky začít zase zodpovědně trénovat a makat na sobě, máme to jen ve svých rukou a nohou.