REFERÁT SOKOLÍKŮ Z POSLEDNÍHO DUBNOVÉHO VÍKENDU 29.-30.4.2017

02.05.2017 09:44

ŽÁCI

Ve 4.kole soutěže nejdříve přivítali doma na našem hřišti Jánské Lázně, o poločase ještě remízovali 1:1, ale přeci jen všechny body doma vybojovali a porazili Jánky 5:2.

Pak čekali na zápas Jánských s Malýmá Svatoňovicema, kteří spolu remízovali 2:2.

Po tom to zápase naši Sokolíci hráli s Malýma Svatoňovicema, o poločase vedli naši Sokolíci 2:1 a ve druhé půli přidali ještě oba soupeři po gólu a tak zápas skončil konečných 3:2 pro naše Sokolíky.

Žáci drží 4. příčku se 46 body, stejně bodů má Podhůří na 3. místě, ale lepší skóre.

Žáky čeká:

ve čtvrtek 4.5. od 18:00 hodin trénink na hřišti

v neděli 7.5. zajíždí do Žacléře, kde se nejdříve utkájí od 9:00 hodin s domácíma a pak v 10:15 hod. v přímem souboji s Podhůřím o 3.místo.

MUŽI

Sokolíci zajížděli v sobotu na horkou půdu na Mostek, kde se utkali od 17:00 hodin.

Do zápasu se již mohl zapojit distancovaný Lukáš Andrle, těsně před zápasem s dlouhodobým zraněním se raději omluvil Martin Plch a tak místo něj musel naskočit Martin Hlavatý, kterému bylo doporučeno kvůli zranění z minulého zápasu, aby nehrál a počítalo se s ním raději jen na lavičku, kdyby musel tak jen na pár minut, odehrál celý zápas.

Letiště na Mostku bylo opět velmi pěkně připravené, ale realita byla taková, že kdo chtěl zabrat, tak se mu noha smekla i když měl třeba i kolíky.

S 25.zásahy vede náš Víťa Robek nadále tabulku střelců okresu a zajisté v našem týmu.

Ač začali naši Sokolíci hned od úvodu tlakem, který vyústil již v 11" ve vedení 1:0 po akci na jejíž konci byl druhý nejlepší střelec týmu Martin Hlavatý, tak jako by jsme se nechali unést a pustili soupeře do hry, místo toho, aby jsme jej dorazili dalšíma rychlýma gólama.

My polevili, hlavně obrana jako by z nervózněla a začala dělat hrubku za hrubkou.

Soupeř se dostával dlouhými nákopy za obranu, nebo po chybách obrany, nejdříve ještě obrana a Daniel tak tři velké šance zmařili, ale následně v 21" Mostek zahrával roh a na předním malém vápně nikým neatakován soupeř zavěsil hlavou na 1:1.

A aby toho nebylo málo, tak jeden z nejlepších hráčů Mostku Kubín ze standartky to poslal z naší půlky kruhu přímo na branku, a ejhle k údivu všech míč skončil za zády Daniela, 1:2 pro Mostek.

O poločase musela přijít zajisté sprcha od trenéra Andrleho v kabině a jak to řekl Víťa Robek, Mostek si šel od našeho gólu více pro výhru než my.

Druhý poločas jsme nastoupili tedy s úsilím vývoj utkání otočit a to se nám dařilo, soupeř se v útoku nedostal k něčemu vážnějšímu a my naopak hrnuli útok za útokem na branku domácích, bohužel z mnoha šancí byla proměněna jen jedna, a to jak přes kopírák z minulého roku, kdy Vojtíšek dal přihrávku Robkovi a ten se ve vápně již nemýlil a vyrovnal v 59" na 2:2.

Co se dělo, ale pak...hlavně za zmínku akce střídajícího Adama Hudoka, který v opět v 90" mohl dát vítěznou branku jak minulý rok, a sám před otevřenou brankou prostě míč narval co to jen šlo a k údivu všech míč letěl dáááleko nad branku, při tom stačilo jen trocha klidu a lehce to tam dát, a z Adama mohl být hned hrdina :)

Tak snad příště .-)

Bod na víc naštěstí aspoň Daniel vychytal v penaltách, když poslední penaltu potvrdil Lukáš Andrle.

A malá perlička ze zákulisí, jak je zvykem, tak po zápase se ptá Ulrych Daniela: ,,Kolik si dostal gólu a kolik si jich dal" :)

Neporazitelnost trvá, ač jsme přišli o bod, který na konci sezóny může znamenat hodně.
Škoda zbytečného gólu skoro z půlky, který ,,daroval" Daniel a spousty neproměněných šancí z našich kopaček.
Opět tak ztrácíme 4.body nyní na prvního, ale to jen proto, že Mladé Buky neodehráli zápas v Jánských Lázních pro špatné počasí.

FK Mostek A - Sokol Vítězná 2:2 (2:1) PK 5:6.

Branky: Piwko J., Kubín - Hlavatý, Robek.

Rozhodčí: Seidel.

ŽK: 2:3.

Diváků: 70.

Sestava: Daniel J., Čechovič L. (K), Kňourek F., Černota P., Tichovský D., Vrbata R. (60" Hudok A.), Hlavatý M., Vojtíšek M., Krákora T. (60" Špůr J.), Robek V., Andrle L.

Domácí začali zakřiknutě, možná pod dojmem neúčasti střelce Lashchuka. Hosté zahrozili hned v 11. min z první střely na branku, kdy se dostali do vedení brankou Hlavatého. Domácí se oklepali v 21. min, kdy po rohovém kopu hlavou srovnal J. Piwko. O několik minut později Kubín pumelicí z 45 m nachytal na "švestkách" Daniela a mostečtí šli do vedení. Do konce poločasu se hrál vyrovnaný zápas s náznaky šancí na obou stranách. Druhý poločas se odehrál v režii hostů. Byli kombinačně zdatní, fyzicky na výši. Domácí se pouze bránili a sporadicky se snažili zaútočit do tříčlenné obrany hostů. V 59. min zaváhal cca 15 m před pokutovým územím Jirák, Vojtíšek našel ve vápně zcela volného Robka, který stav utkání srovnal. Hektické utkání mohl rozhodnout střídající hráč hostů, který v 90. min netrefil odkrytou svatyni domácích. V pokutových kopech byli, jak je na Mostku zvykem, úspěšnější hosté.

FK MOSTEK napsal po zápase:

Miroslav Lebeda, trenér:
Po několika prohrách za sebou vstupovali domácí do souboje s Vítěznou s přáním konečně se poprat o dobrý výsledek, byť si byli vědomi, že hosté mají stále reálnou šanci postupu do 1.B třídy a konečně nastoupí kompletní. Domácí sny se rozplynuly poměrně brzy. Nejlepší střelec týmu Saša Lashchuk se ze zápasu omluvil a Jiří Kuhn, domácí rychlík, odstoupil z utkání pro svalové zranění již ve 14. min. To už domácí prohrávali od 11. min 0:1, když do zápasu nastoupili ustrašeně. To neustálé couvání před soupeřem je k uzoufání. Proto si mohl Hlavatý bez problému vystřelit a poslat hosty do vedení.
Přesto jsme mohli záhy vyrovnat. Právě nastoupivší Hampl potáhl míč, poslal ho do běhu Kubínovi, který nechal vyniknout Daniela. O chvíli později se opět Kubín, který hrál ve velké euforii, řítil sám na branku, ale těsně před zakončením mu Čechovič míč ukopl na roh. V 21. min zahrál Kubín rohový kop "od hodin" a na přední tyči naskočivší J. Piwko poslal míč hlavou nezadržitelně do sítě. Zhruba po pěti minutách hosté faulovali poblíž půlícího kruhu. Míč si postavil Kubín a k překvapení všech vyslal na hostující branku pumelici, která skončila ve vinglu marně se natahujícího Daniela. Domácí fanoušci byli ve varu.
Zbývajících dvacet minut prvního poločasu byl míč více v držení hostujícího týmu, ale občasné závary ukončené střelou nebo standardkou Vacík spolu s obranou docela slušně vyřešili. I my jsme zejména z rohových kopů občas zahrozili, zejména hlavička osamoceného Truhláře nás při lepším vyřešení mohla posunout ke zvýšení skóre.
Druhý poločas byl pro domácí fanoušky hororem ne nepodobným holywoodským thrillerům. Vítězná chtěla vyhrát. Měla velkou územní převahu. Mostek se bránil "zuby nehty" především proto, že zejména mladým hráčům začaly velmi rychle docházet fyzické síly. Ach to netrénování!?! I když hostující defenzíva byla nejslabším článkem hostujícího týmu, neměli jsme síly jim výrazněji zatápět. Pod tlakem se pochopitelně bránící tým dopouští chyb. Jednu z nich vymyslel Vojta Jirák, který se asi 15 m před vápnem chtěl kličkou zbavit protivníka, který mu míč uzmul. A v té chvíli přišla famóznost Cícy Robka. On se umí perfektně uvolnit, využít vzniklé situace. Hlídali jsme ho po celý zápas, ale teď, v 59. min nám unikl, dostal míč do vápna a střelou do vinglu nedal Vacíkovi šanci.
Uf, do konce zápasu půlhodina, my na lavičce s jediným náhradníkem (druhý byl gólman). Koho dřív střídat? Karta padla na Marka Čajku a do pole přišel Honza Polák. Trochu jsme zamíchali sestavou, ale příliš to nepomohlo. Do vyložených šancí jsme hosty nepouštěli, ale jeden míč za druhým létal z jejich kopaček do vápna. A tady se sluší zmínit se o Danu Vacíkovi, brankaři z Borovnice. Právě on svým klidem a rozhodností při vybíhání zamezil všem problémům ve vápně. Všechny míče, které měl mít, chytil s naprostou jistotou!
Do konce zápasu chybělo pár vteřin. Minulý rok u nás vyhrála Vítězná v 91. min centrem skoro z půlky 3:2. A deja vu, situace se mohla opakovat. Hosté rozjeli poslední útok, rozebrali naši obranu a úplně volný hostující střídající hráč odmítl prázdnou zívající domácí svatyni a přestřelil?!? To abychom šli zapálit svíčku do kaple sv. Anny!!!
A pak už přišly na řadu penalty, které jsme na domácím hřišti snad nikdy nevyhráli, a bohužel,  i tentokrát to skončilo vítězstvím hostů, i když se kopalo déle než jindy, snad 8:9, ale to už je teď jedno. Důležité je, že se naši hráči otřepali z letargie, kterou předvedli ve Třemešné a na hřišti nechali všechno. Jenom doufejme, že stejným způsobem zabojujeme proti Bohuslavicím, které mají parádní fazónu.

Krkonošský deník napsal:

Už po jedenácti minutách otevřel skóre hostující Hlavatý, Mostek se ale oklepal brzy. Po trefách mladíčků Piwka s Kubínem vedl ve 26. minutě 2:1. Druhá půle se hrála v režii Vítězné. Zasloužené vyrovnání zařídil Robek, přesto hosté poprvé na jaře ztratili. Díky lépe zvládnutým penaltám však jen bod.

Nyní čeká muže:

Ve čtvrtek 4.5. trénink na hřišti.

A v neděli veledůležitý zápas ve Vrchlabí, kde se budeme snažit obhájit momentálně 3.místo. Což na půdě Vrchlabí bude velmi těžké, neboť rezerva je vždy doplněna A.týmem a ten hraje v sobotu, takže počítáme, že bude doplněn tým o zkušenější matadorce, na druhou stranu i my máme silný tým .-)

Rezerva Vrchlabí porazila v prvním kole Žacléř 2:0 na půdě Žacléře, ve druhém kole nestačilo na Staré Buky, kde u nich rupla 4:0, ve 3.kole dostalo v azilu na umělce právě ve Vrchlabí 4:1, a ve čtvrtém kole si přivezla výhru z Mladých Buků když je porazili 1:0, a teď porazili doma Rtyni 2:0.

Rozdíl mezi náma jsou 2 body.TADY PŮJDE O HODNĚ, tak neváhejte nás jet prosím podpořit za vítězstvím v neděli do Vrchlabí!!!

PŘÍPRAVKA

Přípravka zajížděla v neděli na půdu Rudníka, kde se jim nedaří, stejně jako v první kole jara tam prohráli v první zápase i když vedli nad soupeřem a nyní to bylo s Hostinném 8:9.

Pak nestačili na silný Rudník, který nás porazil 9:15.

Za zmínku stojí pěkné akce kdy si naši hráči více jak jednou přihráli a ke všemu skončili gólem.

Vyzvdvihnout musím opět Erika Přiklopila, který má již na jaře na svém kontě 46 branek a je jen otázkou na kterém čísle se zastaví jeho hody na konci sezóny.

Bohužel, dostáváme opět laciné góly a při napadání protihráče, který má míč, tak na něj jdou snad všichni a pak zůstávají volní hráči za obranou a lehce se dostávají k zakončení.

Opět tedy musíme zapracovat na bránění a postavení při hře a napádní, přihrávkách a hlavně na golmanech.

Nyní čeká přípravku:

Trénink ve středu 3.5. od 17:30 hod. na hřišti

A pak v neděli 7.5. od 9:00 hodin hraje ve Vítězné nejdříve proti spojenému týmu Staré Buky/pilníkov a pak od 11:00 hodin s Rudníkem.

A KAM VÁS JEŠTĚ ZVEME NA FOTBAL O VÍKENDU 6.-7.5.?