REFERÁT Z FOTBALOVÉ NEDĚLE 9.4.

MUŽI

v neděli 9.4. zajížděli ke svému 2.mistrovskému utkání do Kuksu kde se utkali od 13:00 hodin.

Dá se říct, že největším našim soupeřem byly naše chyby a souboje s hřištěm, naštěstí soupeř ohrozil naši svatyni jen párkrát s čímž si poradila buď obrana nebo sám strážce Viliam Ulrych.

Za pěkného počasí hriště vypadalo na pohled pěkně, bohužel při hře se zjistilo, že je terén dosti hrbolatý a můžeme být rádi, že jsme odjeli bez zranění.

Na pravé záloze se objevil novic Robin Vrbata, bratr zraněného Davida Vrbaty, a v prvním poločase byla na něm znát nervozit, když se mu moc nedařilo, ale hned od začátku druhého poločasu ze sebe schodil ostych a vše se zlepšilo.

Do zápasu odjelo 13 Sokolíů z toho 2 brankáři a 3 brankář přijel později.

Po minulém zápase má Lukáš Andrle stop 3.zápasy.

vs.

Jiskra Kuks                       Sokol Vítězná

0               :                       4         (0:2)

Branky: Špůr Josef ml., Robek Víťa 2x, Hlavatý Martin pen.

ŽK: 2:1

Diváků: 44

Sestava Sokola: Ulrych Viliam, Čechovič Lukáš (K), Pivoňka Erik, Kňourek Filip (73" Krákora Tomáš), Tichovský Daniel, Vrbata Robin, Hlavatý Martin, Vojtíšek Mira, Špůr Josef, Robek Víťa, Plch Martin (80" Daniel Jakub)

Začátek zápasu bylo seznamování s hřištěm a podle toho to tak vypadalo.

Největší šanci domácích nejprve zlikvidoval Vilda a následně po pár minutách jsme netrefili několikrát branku, až v 28" se po akci Martina Hlavatého odrazil míč k nejmladšímu hráči týmu Joskovi Špůrovi, který se nemýlil a zavelel k útoku a tím se zapsal mezi střelce 1:0.

Ještě před pauzou se trefil kdo jiný než naopak nejstarší hráč týmu a to náš ostrostřelec Víťa Robek 2:0.

Po pauze už docházeli soupeři síly a pouze se snažil dostat do útoku nakopávanýma balónama, kdež to my se snažili ještě tvořit akce.

Naštěstí pro klid našich duší se dostal do vápna Víťa Robek, který nejdříve obošel obránce a pokusil se udělat kličku i golmanovi, ale ten trefil konečky prstů nejdříve nohy Víti, který nemohl pokračovat v akci a následně byla nařízena penalta ke které se postavil Martin Hlavatý a vzýšil tak na 3:0.

Deset minut před koncem nastoupil do útoku náhradní golman Jakub Daniel místo dobře hrajícího Martina Plcha a hned po pár minutách si to řítil na branku s Víťou Robkem 2na2. Daniel poslal přihrávku za obranu, na kterou si Víťa zaběhl a dal na konečných 4:0.

Soupeř z Kuksu napsal:

První domácí zápas v jarní části sehráli hráči Kuksu proti týmu Vítězné. Od začátku utkání hru režírovali hlavně hosté, kteří měli převahu ve středu hřiště, kde jim domácí nechávali příliš prostoru. První šance hostů končily mimo tři tyče, ale ve 28. minutě a před koncem prvního poločasu už se dokázali střelecky prosadit. Domácí měli také šance, ale s jejich neproměňováním se potýkají už od začátku sezóny. Ve druhé půli se domácí snažili snížit, ale opět ztroskotali v koncovce, a tak trestali hosté. Nejprve zvýšili z nařízeného pokutového kopu a vítězství pečetil pár minut před koncem svým druhým kolem hráč zápasu Víťa Robek. Soupeři gratulujeme k zasloužené výhře.

Díky výhře a klopýtnutí jiných soupeřů jsme se vyhoupli na 3. místo a nyní nás dělí 4body od 2.místa.

Nyní nás čeká trénink ve středu 12.4. na hřišti a v sobotu hrejme doma s Podhůřím od 17:00 hod.

ŽÁCI

První mistrovský turnaj hráli žáci na domácí půdě v neděli 9.4. od 9:00 hodin.

První soupeř byl Žacléř se kterým jsme ruply 1:3 a po malé pauze jsme hráli s Jánskýma Lázněma, které jsme porazili 2:0.

Nyní nás čeká ve středu 12.4. trénink na hřišti a 16.4. v neděli zajíždíme ke 2.mistrovskému turnaji na hřiště do Jánských Lázní kde se utkáme od 9:00 hodin s domácíma a pak Podhůřím.

PŘÍPRAVKA

Zajížděla také v neděli 9.4. ke svému prvnímu mistrovskému turnaji do Rudníka kde se utkala od 10:00 hodin nejdříve se spojeným týmem Staré Buky a Pilníkov.

Náš tým odcestoval ,,menším" počtu hráčů vzhledem k náročnosti týdne 10-16.4. a převážně starší hráči týmu.

První poločas jsme vyhráli díky skvělému nasazení 6:3!

Bohužel druhý poločas si vybrali naši golmani své chvilky a ze stavu 7:3 jsme prohráli 7:8, za prohru ale nemohli jen golmani, bohužel jsme chtěli všichni tak vyhrát, že jsme nechávali volné hráče za náma, kteří se tak lehčeji dostávali k šancím.

Zajisté po prohře přišel velký smutek a nechuť, a věřte mi jako trenér uklidnit více smutných a nešťastných dětí je hodně náročné.

STŘELCI ZA SOKOL PROTI ST.BUKŮM/PILNÍKOVU:

Druhý zápas jsme nastoupili proti domácím z Rudníka.

Ze začátku jsme drželi krok, ale prohra z prvního zápasu nás tolik tížila, že jsme se už nevybičovali k lepším výkonům.

První poločas jsme prohráli 6:2, ale zas do druhého poločasu jsme už nastoupili s větší chutí podle toho to vypadalo, bohužel druhý poločas jsme remízovali 3:3 ač jsme soupeře tlačili a tak skončil zápas 5:9 pro Rudník.

A opět ten smutný pohled.

STŘELCI ZA SOKOL PROTI RUDNÍKU:

No, ponaučení, musíme lépe bránint a golamni lépe chytat, nikam nespěchat s rozehrávkou a nezklopit hlavy Sokolíci.

Nyní nás čeká:

V pondělí 10.4. trénink zrušen

Ve středu 12.4. zajíždí všichni na přátelák do Horní Branné od 17:30 hod. Odjezd od kabin v 16:30 hod.

V sobotu 15.4. zajíždí hráči ročníku 2010-2012 k přáteláku (minipřípravky 3na3 menší hřiště a branky) do Bílé Třemešné od 10:00 hod. Odjezd od kabin v 9:00 hod.

V neděli 16.4. hrajou starší ročníky svůj druhý mistrovský turnaj na našem hřišti od 10:00 hod. Sraz v 9:30 hod. Soupeři Hostinné a spojený tým Rtyně s Úpicí.

TOČÍME: KRAKONOŠE 12* A KOZLA 11*