ROZHOVOR - PRVNÍ PRO JARO S VILIAMEM ULRYCHEM

Viliam Ulrych
Vy ho ještě neznáte? To je náš brankář, který to umí roztočit i v poli.

Vildo,...
Díky práci jsi dost časově vytížen, jaký byl pro tebe impuls, že sis našel zas cestu mezi tři tyče?
 Tak co se týče mé práce, tak je opravdu časově a psychicky náročná, jelikož pracuji v oboru financí a tam si člověk nemůže dovolit udělat žádnou chybu.
Impuls byl od mého dlouholetého kamaráda, kterého jsem poznal ve fotbalovém oddílu Dvoře Králové nad Labem, Jakuba Daniela, který mě přemlouval od začátku, když jsem ukončil kariéru ve Dvoře Králové.
Po 2 letech přemlouvání jsem si řekl, že bych to mohl zkusit a trošku si odpočnout při fotbale od své práce.

Jak moc se těšíš na jarní sezónu ve Vítězné?
Tak zimní příprava je vždycky nutná, ale potřebné zlo a je delší než letní. Myslím si, že každý hráč, se těší, až bude moci zúročit ty tři měsíce drilu na tréningu.
Takže já se těším na 110 %. :)

Co říkáš na přáteláky?
Přáteláky beru jako doplnění do přípravy.
Nikdy by ale mužstvo nemělo spoléhat na to, když se mu daří v přípravných zápasech tak, že mistrovské zápasy půjdou stejně.
Říkám, že mistrovské zápasy jsou na úplně jiné diametrální úrovni.

Už se těšíš na mistráky?
Ano. Těším. Tyto zápasy mají aspoň náboj a myslím si, že na jaře je stále o co bojovat.

Jaké jsou podmínky ve Vítězné a co na ně říkáš?
Sám jsme mile překvapen podmínkami ve Vítězné.
Hrál jsem pár let divizi ve Dvoře Králové, a kdyby mě někdo řekl, jak jsou dobré podmínky ve Vítězné, tak bych tomu nevěřil.
Velké díky patří samozřejmě našemu big bossovi Pavlu Hauserovi, který nám tyto podmínky realizuje a bez jeho pomoci a práce pro klub by to nešlo.
Dále sponzorům HDG PATRIOTS a ADIDAS, a také pracovitému předsedovi klubu Jaroslavu Kejzlarovi, který řeší veškerou administrativu v klubu.
A všichni lidé kolem klubu, který svůj volný čas věnuji klubu.

Jak hodnotíš přípravu?
Myslím si, pokud pomýšlíme na cíle nejvyšší a to já pomýšlím vždy. Tak trénovat 1 x v týdnu i na okresní přebor v 8 lidech je opravdu málo. Mladí hráči by si měli vzít přiklad z našeho kapitána Lukáše Čechoviče, který za zimní přípravu nevynechal ani jeden tréning a jeho přístup se mi opravdu velice líbí, přitom patří k těm zkušenějším hráčům, kteří mají doma rodinu, nevymlouvá se na malichernosti.

Letos se nejelo ani na soustředění, není to škoda?
Tak škoda to určitě je. Ale já jsem zrovna jeden z těch hráčů, kteří nemohli jet. Pokud by se pravidelné trénovalo ve 12 lidech 2x v týdnu, tak žádné soustředění ani potřeba není. Tak soustředění je spíše tmelení party.

Jak hodnotíš podzim a na které zápasy se těšíš nejvíc na jaře?
Podzim hodnotím kladně. Máme nový mladý tým, kterému samozřejmě pár zápasu trvalo, než se sehrál. Ke konci sezony to byl tým, který může do jednoho roku pomýšlet na postup do 1.B třídy, pokud se bude pravidelné trénovat. Těším se určitě na souboj s Buky jak Starými tak Mladými a Kuksem, protože tam mám mnoho známých lidí.

Jsou zápasy z podzimu, které tě mrzí nebo těší?
Mrzí mě prohra s Bílou Třemešnou B a remíza s Podhůřím. Těší mě výsledky ke konci soutěže s Mladými a Starými Buky a Poříčím.

Kde by si rád viděl do budoucna Vítěznou?
Jak jsem již psal výše. Rád bych s Vítěznou postoupil do 1.B třídy.

Co je pro to potřeba podle tebe udělat?
Pravidelně trénovat 2x týdně, každý zápas tomu dát maximum, hrát s pokorou a jít zápas od zápasu pro výhru.

Ať se ti dál daří jak v rodinném či pracovním životě, ale hlavně s námi, ať tě fotbal dál baví a ty bavíš lidi fotbalem.
Děkujeme za tvou podporu a přízeň Sokolu.