ROZHOVOR S TRENÉREM ANDRLEM

06.01.2016 10:23

Jaký post máš v týmu?

Mixážní trenér.

Jak dlouho jsi ve Vítězné a proč?

Trénuji rok a půl. Přišel jsem za výbornou partou lidí, se kterou si rozumím. Taky kvůli trenérovi a hlavně člověku, který dělá vše pro chod Sokola. Tím je Pavel Hauser.

Koho jsi trénoval před tím?

Mladší a starší žáky Dvůr Králové - krajská soutěž, mladší a starší dorost Dvůr Králové – divizní soutěž, mládež Bříšťany – okres, taky starší dorost Dvůr Králové – oblastní soutěž. A nyní Sokol.

Jak hodnotíš předešlé dvě sezóny, tedy 2013/2014 a 2014/2015?

Druhá polovina sezóny 2013/2014 se zvedla hlavně díky Víťovi a novým hráčům. Tím se udělal tým jak řemen a sezóna se zachránila v posledním zápase. Další sezóna, ve které jsme skončili druzí, tak první půl rok výborný, a to jak v morálce, tak v tréninku. Jaro pod dojmem, že se nemůže nic stát, se přestalo trénovat, a podle toho výsledky dopadly. Kdyby se trénovalo jak má, Sokol by určitě skončil jako první.

Měl podle tebe Sokol postoupit do B třídy?

Teď říkám, že ne, ale v době možnosti myšlenky na postup jsem si to přál jako každý. Ale jak píšu v předešlé odpovědi, za morálku v druhé půli sezóny jsme si to nezasloužili.

Jak hodnotíš podzim? A který zápas tě potěšil a který naopak zklamal?

I přes účast na začátku sezóny a před posílením jsem čekal, že na tom budeme lépe. Potěšil mě zápas s Kocbeří. Tam jsme předvedli své přednosti, to, na co opravdu máme.

Nejzklamanější jsem byl stejně jako trenér Černota ze zápasu v Bohuslavicemi, kde jsem v životě stejně jako všichni přítomní nic podobného nezažil. Dvakrát vedeme o dva góly a na konec prohrajeme na penalty. Další zápasy, na které nerad vzpomínám, jsou ty v Mladých Bukách, a se Strážným u nich, kdy zápasy silně ovlivnili rozhodčí.

Problém v účasti, který neprovází jen Sokol, vidíš v čem?

Zdraví, práce, doba, rodina a peníze.

V čem by se měli sokolští muži zlepšit?

Momentálně v přístupu k tréninku. Dobře hrát fotbal umí všichni, ale fyzička všem ubírá a je třeba zabrat.

Na co myslíš, že Sokol má momentálně?

Má na první čtyřku!

Hodně hráčů z minulých sezón se nezapojilo. Na kterém postu ti chybí hráč?

V útoku. Ať je Lukáš můj syn nebo ne, je to hráč jako každý jiný, a jeho góly a přihrávky chybí. Nejspíš budeme hledat stoperskou dvojici, protože v současnosti je to tak, že jednoho z týmu tíží rodinné starosti. A taky mi chybí hokejista na pravé záloze. Nebudu jmenovat :)

Co byste rádi na jaře změnili a na co chcete s Honzou tým připravit?

Změnit docházku. To nevím, zda se povede. Nicméně od toho se to všechno bude vyvíjet. Vše nám napoví soustředění, proto nebudu dávat další cíle

Jak myslíš, že jaro skončí?

Doufám v klidný střed tabulky a přípravy týmu na vyšší post.

Co by sis se Sokolem přál?

Klidnější nervy, lepší umístění a do dvou let postup výš.

Ať se ti s týmem daří v novém roce a doprovází tě pevné zdraví!

Přeji celému kolektivu, jak vedení, tak hráčům, aby se předváděly výkony jako v loňské sezoně a aby naše hra přilákala více lidí na ochozu :)