BOHUŽEL DRUHÉ DVORSKÉ DERBY JSME NEZVLÁDLI A TÍM NÁM UTEKLA MOŽNOST JÍT NA PRVNÍ PŘÍČKU SKUPINY

25.04.2022

Fotbalový klub Mostek A - Sokol Vítězná 2:1 (0:0)

Branky: Čajka, Borůvka - Tichovský. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:4. Diváků: 100.

Domácí tým opět nastoupil značně oslaben do dalšího důležitého utkání proti týmu Vítězné. Prvních 20minut bylo "velmi koukatelných", poté ale domácí začali hrát fotbal, který bavil domácí fanoušky, méně již soupeře. Nicméně poločas skončil bez branek. druhý poločas se do stavu 2:0 odehrával v režii domácích, nicméně poté převzali iniciativu hosté. Brankář domácích ale tým podržel, a tak konečně zasloužené body putují k domácím. Pochvala za celý tým i dvojici rozhodčích.

Dlouhá desetizápasová série bez výhry za 3 body konečně skončila, a to když se nám podařilo na domácím hřišti porazit rivala z Vítězné 2:1. K první půli není moc co říct, bojovalo se o každý míč, šancí bylo málo, hosté hrozili jen střelami z dálky, se kterými si buď poradil Hlušička nebo letěli mimo bránu a domácí měli šance především ze standardních situací. Tu největší měl Dušan Duchek, který si zaběhl na dlouhý balón za obranu a i díky zásahu gólmana skončil míč na břevně a následující závar před bránou gólem neskončil. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Druhá půle začala skvěle, jelikož Čajka využil přímého volného kopu a krásně uklidil z dálky míč do rohu branky. 1:0. O čtvrt hodiny později se dostal opět k míči Čajka a přihrávkou mezi beky poslal do běhu Borůvku, který se řítil sám na gólmana a střelou po zemi zvýšil vedení na 2:0. Zbytek utkání jsme si chtěli dvougólový náskok pohlídat, což se nám bohužel nepovedlo, jelikož obránce Vítězné v 78. minutě snížil hlavou po centru z rohového kopu. O pár minut později přišel klíčový moment utkání, kdy se hostující záložník dostal přes naší obranu až ke gólmanovi a jen díky tomu, že místo přihrávky spoluhráči před prázdnou bránu, volil střelu, kterou Hlušička skvěle chytil, jsme se mohli po závěrečném hvizdu radovat z výhry.

Dá se říct, že jsme měli více ze hry, více šancí, ale obávané trápení na ,,letišti" v Mostku se stalo zkutečností. A dnes jsme byli měkčí. Soupeř byl připraven lépe a hrozil hlavně z brejků a standartek. V prvním poločase to bylo tak 4:2 na tutovky, kde nás hlavně podržel Roman Chleborád v brance a hosty zas Kuba Hlušička. Proto stav zůstal poločasu 0:0.

Do druhého poločasu jsem chtěli utrhnout vedení, bohužel bylo to o tom kdo dá první gól. Soupeř ochotně padal a při jedné této situaci využil standartky z levé strany, kdy načapal na holičkách na čáře v brance Romana, který místo klidného zákroku asi chtěl pobavit diváky a jeho lapačka jen promáchla okolo letícího míče do branky, 0:1. Bohužel si tuto špatnou chvíli Roman vybral z zrovna v nevhodnou situaci. To byl hřebíček do rakve, neboť jsme si to nezasloužili, ale fotbal je o gólech a né o šancích, nedáš, dostaneš. My si vytvářeli opět nějaké šance, ale žádná ne a ne skončit v brance Hlušičky. Soupeř se po naši chybě dostal po pravé straně do brejku a vyběhnutého Romana podstřeluje v zápase na přední tyč podruhé. 0:2. To už se dostáváme do křeče, nervy jsou na pochodu, naštěstí konečně zvýšíme výkon a tlačíme šanci za šancí, konečně rychleji i kombinujeme. Ale zakončení volíme opět špatně. Šance na kontakt přišla až v 78", když se prosazuje Dan Tichovský, ale to je od nás vše, soupeř dohrává zápas podle svých představ a ustává naše šance. Vyzrála zkušenost nad dravostí.

Bohužel si ze zápasu také odvážíme dva monokly a jiná zranění. Pro nás to znamená zbytečná ztráta a místo možnosti slavit prozatímní první příčku a klid v horní části tabulky skupiny, tak se dostáváme opět na startovní čáru a soupeři darujeme 3.body. Tím se ke všemu na nás dotírá o 3.body, naštěstí St.Buky si s Hajnicí po remíze rozdělili body v penaltách a na prvním místě na ně ztrácíme 2 body.

To pro nás znamená se více koncentrovat na další utkání a trénovat zakončení, které se nám dlouhodobě nedaří.

Bez tréninku to prostě nepůjde, zde nepomůže jen zkušenost a dravost. Nemůžeme vzpomínat jen na zápas s Hajnicí, musíme hrát ještě lépe, ať hrajeme s jiným soupeřem.

Nyní nás čeká v sobotu 30.4. od 17:00 hod. na našem hřišti v Huntířově SK Jánské Lázně, pokud budeme ,,tahat za jeden provaz, jeden za všechny, všichni za jednoho", tak pak můžeme i slavit za kabinami pálení čarodějnic, na které zveme všechny.