DERBY JE NAŠE

26.08.2019

Po třech letech jsme hráli Královedvorské derby, opět to byl boj, který jsem naštěstí vyhráli.
Dravé mládí vyhrálo nad zkušeností.
Přes 100 diváků sledovalo fotbal, který se musel líbit a oko diváka nenechalo nudit.
Lukáš Andrle je střelecky při chuti a vystřelil dvěma brankami v 83 a 89 minutě výhru pro nás, hlavně poslední branka byla ,,pojď sem, kam jdeš".

Když přede mnou upadl Filda Krejsu, tak už jsem věděl kam to dám :)

Lukáš Andrle

Sokol Vítězná - TJ Jiskra Kocbeře 3:2 (1:1)

Branky: Andrle 2, Hlavatý - Krejsa, Kilevník (pen.).

Rozhodčí: Gereg.

ŽK: 4:2.

V Králevodvorském derby se hrál v prvním poločase bojovný zápas, hrálo se nahoru dolů ale s minimem vyložených šancí, domácí se dostali do vedení po rohovém kopu Hlavatým. Hosté ale střelou Krejsy asi z 35-ti metrů, kdy nachytal domácího gólmana v nedbalkách vyrovnali na 1-1. Ve druhém poločase se hosté z pokutového kopu, který proměnil Kilevník, dostali do vedení 1-2 . Domácí ale nesložili zbraně a v 83 min se jim Andrlem podařilo vyrovnat na 2:2, ale to ještě nebylo vše - stejný hráč v 89 min domácím vystřelil svým druhým gólem vítězství 3:2. Za nesmírnou snahu si domácí vítězství zasloužili.

předseda Jaroslav Kejzar

naše nejmenší naděje šli s našima hráči na hřiště

Byl to fotbal ,,nahoru dolu". V prvním poločase Kocbeře měli asi 4 až 5 trestňáků na naši branku. Neujal se ani jeden, v té největší šanci Kilevnikovu střelu vyráží na roh hlavou ve zdi Svaťa Robek. I my jsme měli několik šancí a rohů, ujala se naštěstí šance Martina Hlavatého, který ve 39 minutě se prosadil a díky němu jsem vedli 1:0, což nás trochu nabudilo a měli jsme chvilkovou převahu, bohužel golman Daniel nechytil střelu v poslední minutě prvního poločasu, když nikým neatakovaný Krejsa, který se napřáhl asi z 35m a nachytal Daniela na nedbalkách. 1:1. V prvním poločase ještě jinak slušně pískajícího rozhodčího Tomáše Gerega stojí za pomyslnou diskuzy, kdy nejprve běží na branku sám Lukáš Andrle, který projde přes 4 hráče obrany a poslední hráč Vašek Hanušu sahá za ,,ruční brzdu", ale faul to byl jen na žlutou kartu, prý v jeho úrovni stál ještě jeden obránce, který mohl do hry zasáhnout. Za podobný faul dostal hned červenou náš Tomáš Krákora v Dolní Branné. Být rozhodčím je někdy těžké, určitě mu to nemůžeme zazlívat, a třeba by se nám proti deseti ne-li devíti hrálo naopak hůře :) když vezmu ještě za povšimnutí jeden průnik Lukáše do vápna, kde míč před brankářem vypichuje a brankář hostí doslova rukama se po něm sápe a tím jej nedovolí hrát dál, sice nyní píšťalka hvízdla, ale k údivu všech pro faul na hostujícího brankáře. ,,Ale kdyby nebyly ryby, nebyly by rybníky".)

Už jsem šel pomalu ze hřiště, když najednou k údivu vidím, že jsem dostal jen žlutou kartu.

Do druhého poločasu i přes obdrženou branku byly všichni v kabině přesvědčeni, že to musíme zvládnout a dotáhnout do vítězného konce.

Bohužel začátek jsme trochu zaspali a soupeř měl malou převahu, naštěstí obrana dobře vše odehrála, krom asi dvou situací, kde jednou musel do střeli skákat Maritn Hlavatý a v té největší naštěstí Zbyňďa Šmídů netrefuje branku, bohužel v 53 minutě sahá naše obrana také nešetrně po pronikajícím Martinem Kilevníkem, který si to šikovně prohazuje mezi obránci a ve vápně padá, z následné penalty jde Kocbeř do vedení 1:2.

Ale my se nevzdali a jako by Kocbeři ,,docházeli síly", když jsme pomalu přebírali iniciativu na hřišti zas my, po několika šancích vyrovnává Lukáš Andrle na 2:2 v 83 minutě a v poslední minutě se náš štírek dostává v malém vápně před Krejsu, který k údivu padá na zem, čímž dává dál šanci se prosadit právě Lukášovi, ten si míč přehazuje ve vzduchu z jedné nohy na druhou, stahovačka a mezi dvěma obránci propaluje vše na přední tyči, nádherná euforie ovládla v týmu a mezi našimi fanoušky, běžela 89 minuta. Posledních pár minut jsme dohráli a mohli slavit domácí výhru v derby po několika letech. Bohužel ještě po zápase musel po jednom nešikovném souboji odjet si pro 6 stehů pro tržnou ránu za uchem David Vrbata, který byl na hřišti chvilinku, ale zápas statečně dohrál.

Do té doby všechny kontakty pískal, najednou tohle ne, nečekal jsem to.