DERBY PLNÉ SOUBOJŮ, ROZHODNĚ SE NEMÁME ZA CO DNES STYDĚT, JEN CHYBĚLI GÓLY

06.06.2022

SK Spartak Hajnice - Sokol Vítězná 1:0 (1:0)

Branka: Kruliš. Rozhodčí: Šiling. ŽK: 5:4. ČK: 1:1 (Šereš - Andrle). Diváků: 25.

Domácí byli lepší přesně o jednu branku. Výhra jde především za domácím gólmanem Vinšem, který vychytal hned několik brejků soupeře. Zároveň si poradil i s pokutovým kopem Tomáška. Souboji ověnčený zápas končily oba týmy v deseti lidech.

Důležité body do tabulky pro Hajnici, bohužel marodka se opět o něco rozšířila.

Na derby jsme se všichni těšili a na pěkné hřiště v Úpici, vždy tyto zápasy jsou jiné. Ale zákeřnost některých hráčů soupeře se záměrem ublížit je až za hranicí slušného chování, soupeř měl touhu nám ,,oplatit domácí zápas", aspoň tak to sám řekl před zápasem, i když v něm měl sám to co nám naservíroval, on k tomu dnes opět přidal i domácí ,,trenér Havlík", který svým nevybíravým chováním ukázal, jaký je hulvát a proč ho nemají i někteří jeho svěřenci rádi.

Popis utkání z naši strany: Věděli jsem, že musíme ještě více držet ,,jazyk za zuby" než jindy, o to jsme se snažili a víme, že v poslední době nám to dělá problém, ,,bohužel mladá krev se blbě kočíruje", snad je to časem naučíme. Věděli jsem, že soupeř dokáže být zákeřný, viz. počin Nožky v druhém poločase, který sice nechtěně způsobil kopačkou v pádu šrám v obličeji Kutíkovi ( druhý den zjištěn otřes mozku), ale to že všude měl lokty a souboje dohrávali, to jsme věděli už z minula. A k tomu šrámu Kutíka předcházelo roztržení našeho dresu právě před pádem. Tento dres asi napovídá jeho počinu, nebo si to snad Kutík roztrhl sám? :D a Krulišovi dojezdy známými z divize, kdy nohy nahodil do výšky kotníků a kolen byli přehlédnuty, pak ale dostal v 65" první ŽK, ale v 80" kdy fauloval před hranicí velkého vápna Andrleho si opět nenechal svou ,,etudu", kdy opět chtěl našemu hráči prošlápnout nohu a způsobit zranění, jako to udělal nesmyslně v zápase u nás Hlušičkovi, kterému přišel z jejich obrany a doslova mu prošlápl celou silou paty nohu, když byl rozhodčí otočen. Kruliš ani za tento faul ani za toto ,,nesportovní chování" nedostal druhou ŽK, a naopak Andrle dostal ČK, který se bránil a Kruliše kvůli jeho ataku se ,,100kg" od sebe odstrčil svými ,,50 kg" a to z pozice v sedě, že sebou Kruliš ,,ochotnicky doslova padl na zem". Otázka na tělo: ,,Co je lepší, nechat se zranit nebo se bránit". Že by se Lukáše někdo bál, no on také dnes dost všechny provětral vč. Kruliše, a ne jen dnes.¨ Každopádně stojíme dnes za Lukášem a ČK dostal dnes velmi přísně, z pohledu dění a za jaký důvod považujeme údiv, že dohrál ten, co vlastně fauloval a vyprovokoval tuto akci.

A nejsme si vědomi, že by jsme dělali delegace rozhodčích, jako si stěžují právě z Jánek v referátu po zápase. Kdy v zápase v derby se Svobodou, kde pískal Roman Chleborád (sice náš brankář). Roman je aktivní rozhodčí, který je nestranný nebo tím chtějí Jánské říci, že nám snad OFS nadržuje? Není to tak dlouho, aby jsme připomenuli my jim, kdy ještě aktivní ,,trenér" Havlík v Jánských pískal naše utkání s nimi u nich jako delegovaný rozhodčí.

Dnešnímu delegovanému rozhodčí bych vzkázal jedno ,,proč, snad tam nemáš nějaký záměr???". Jsme rádi, že ve fotbale jsou s námi i ti co mají rádi fotbal, hru fair-play vč. rozhodčích i některých soupeřů, ale vypadá to, že tu jsou i tací, co nám chtějí vzít chuť k fotbalu a špinit tak práci všech vč. jich samotných.

První poločas byl nahoru dolu, soupeř měl několik přísných standartek na nás z poza vápna, když hlavně Nožka ochotně padal, a jak říkají děti u nás ,,dělám Neymara, tak proto možná má od nás dnes přezdívku Neymar". Z těchto několika standartek jednu Daniel bravurně vytáhl, ale následující již domácí soupeř zužitkoval, když jsem provedli jednu z mála chyb a naše zeď se rozestoupila při signálu na přední tyč a Daniel udělal bohužel také pohyb a již se nedokázal vrátit zpět. 0:1. Škoda.

My měli šanci dát gól z penalty, kterou jsme bohužel neproměnili. Pak jsme měli ještě asi 2 tutové šance. Bohužel ne a ne to proměnit.

Ke všemu po ,,faulu" na Vláďu Kříže ve vápně, kdy bez míče ho podebral domácí bek ve vzduchu a posadil ho na zem, ač tedy podle všech to faul nebyl, Vláďa zápas nedohrál a museli jsem střídat hned dvakrát do poločasu, když si ještě obnovil zranění Erik Pivoňka. Už teď nevíme s kým dohrajeme sezonu.

Poločas skončil hratelně 0:1 pro domácí Hajnici o minutu dříve, když si musel ošetřit obnovené zranění Daniel v brance. Za pěkného slunného počasí jsme věděli, že musíme začít šetřit silami, ale rozhodně jsme se nevzdali a makali až do konce.

Do druhé poločasu jsme vstoupili aktivně, soupeř dělal chyby, dá se říct, že si druhý poločas domácí nic nevypracovali, zatím co my měli několik brejků, které jsme neproměnili a přišli tak o možnost zvrátit výsledek, neboť jsme napočítali tak 6 tutových šancí vč. penalty. Proto nás dnes výsledek mrzí, bylo by klidněji, rozhodně jsme si nezasloužili prohrát a natož přijít o Andrleho.

Vzkaz všem, my máme fotbal rádi a vadí nám, když ho chce někdo pošpinit i jinde, neboť tím dělá černou kaňku všem co se tomu věnujeme od pondělí do neděle a to téměř každý den a zadarmo, snad dohrajeme sezonu v duchu ,,fair-play".

PROSÍME TY, KTEŘÍ NECHTĚJÍ ČÍST NAŠE ČLÁNKY, ABY JE NEČETLI, ALE JE TO JEDINÁ PRESUMPCE NEVINY A OCHRANA.

NECHTE NÁS HRÁT, JSOU JEŠTĚ VĚTŠÍ MEDIA, KTERÁ BY SE V TOM MOHLI PITVAT, A ANO DĚLÁME CHYBY VŠICHNI A NEBÝT JINÝCH INFORMACÍ, TAK PAK NEBUDEME MUSET MOŽNÁ PSÁT PODOBNÉ ČLÁNKY, KAŽDÝ TO VIDÍME JINAK A MÁME SVÉ INFORMACE JINAK, JE 21.STOLETÍ, JSOU KAMERY I ODPOSLECHY, SNAD SE NAJDE SPOLEČNÁ CESTA, KTEROU BUDEME VIDĚT HRU FOTBALU TAK, ABY SE KVŮLI NĚKTERÝM NEMUSELI ROZHODČÍ HÁDAT S HRÁČI A ZAČAL VŠECHNY FOTBAL JEN BAVIT A TO I DIVÁKY.