DÍKY AKCI PÁLENÍ ČARODĚJNICÍM SLEDOVALO UTKÁNÍ MUŽŮ PŘES STO DIVÁKŮ, ZÁPAS ROZHODL V NASTAVENÍ DAN JÁKL KRÁSNOU STŘELOU

04.05.2022

Sokol Vítězná - Sportovní klub Janské Lázně 2:1 (1:0)

Branky: Plch, Jákl - Kozák. Rozhodčí: Kuric. ŽK: 1:1. Diváků: 150.

V prvním poločase domácí z několika příležitosti využili pouze jedinou, a tak do druhého poločasu šli pouze s jednobrankovým náskokem. Na začátku druhé půle o něj mohli přijít po faulu ve velkém vápně, ale hosté pokutový kop neproměnili. Ale i přesto se jim v 57. min podařilo vyrovnat. Domácí se poté snažili strhnout vedení na svou stranu, ale do větších šancí se nedostali. Až v nastaveném čase se jim podařilo pěknou střelou Jákla strhnout vítězství na svou stranu.

Sestava: Daniel J. - Tichovský D., Jirásko S., Pacák J., Krákora T., Plch M., Pivoňka E. ( 75" Dušánek T.), Tomášek J., Jákl D., Balghouthi S. ( 46" Szamko J.), Andrle L.

Za pěkného počasí a pálení čarodějnic sledovalo na hřišti v Huntířově naše utkání přes 100 diváků. Soupeř který hlavně přečnívá vysokými hráči hrozil celé utkání brejky a standartky. Zápas na suchém tvrdém podkladu byl plný soubojů a v prvním poločase koncertu nepřesného zakončení, přesto se po nemoci dostal do celého zápasu Martin Plch, který nás v 21" poslal do vedení 1:0. Bohužel nám se nepodařilo přidat další branku a naštěstí obrana v čele s Danielem v brance za svá záda nepustili další šance soupeře.

Do druhého poločasu jsem vstoupili bez Sabera, který musel zpět do práce a s úzkým vedením 1:0. Asi jsem si mysleli, že zápas se už vyhraje sám, ale bohužel jsem nastoupili dost vlažně, kolem 50" mohl soupeř srovnat z penalty, když ve vápně Daniel hasil průnik ,,záchranou brzdou" soupeře, naštěstí penaltu soupeř neproměnil, to byl jeden z hlavních signálů, že by jsme měli přidat, ale my ne a ne, tempo spíš chvilku diktoval ještě soupeř a průnik stopéra hostujícího Kozáka znamenal již srovnání, když se uklidil míč k pravé tyči Danielova branky 57" 1:1.

To už naštěstí bylo vše ze strany soupeře a obraz jejich hry se podobal pak z prvního poločasu, naopak my chtěli konečně více, prostě vyhrát, akce za akcí, spousty soubojů, ze kterých si spousty hráčů odnesli nepěkné šrámy, ale stejně tak jak v prvním poločase se nám nedařila koncovka a nebo dokončit útočná akce, neboť suchý a hrubý terén stále nutil míč být neklidný a nikdy nikdo nevěděl kam uskočí. Posledních 5 minut tlačím, pak běží prodloužení a v poslední šanci se k zakončení dostává Dan Jákl, který spouští svou krásnou střelou euforii na naši stranu a smutek na stranu soupeře, v 92" dává na konečných 2:1 pro nás.

Dnes si zaslouží pochvalu i trio rozhodčích Kuric, Prokůpek a Boubín, že dnes zvládli bravurně celé utkání, které s přehledem řídili.

Nyní čeká muže trénink ve čtvrtek 5.5. od 18,00 hodin a v sobotu 7.5. zajíždí na horkou půdu do Libče, soupeře není radno podceňovat, ač nyní je na posledním místě tabulky, tak je nevyspravitelný, a důležitost přístupu k tomu to utkání, aby jsme získali další důležité body snad není ani třeba připomínat, proto vás všechny zveme pojeďte nás podpořit do Libče