https://www.facebook.com/SokolVitezna

DRAMATICKOU VÝHRU V ZÁVĚRU S PODHŮŘÍM POTVRDIL SVÝM 4.GÓLEM V ZÁPASE DAN JÁKL

16.08.2021

Do zápasu s Podhůřím jsem vstoupili s respektem, ne, měli jsem chuť konečně vyhrát, hlavně když to je na našem domácím hřišti. Soupeř vzadu se zkušeným Mlejnkem se snažil čelit našemu náporu.

Tušili jsem, že dokud nedáme první branku v této sezoně, tak se budeme trápit. Sice v zápase dal první branku soupeř, po zbytečné chybce již v 5.minutě. Ale naše chuť byla naštěstí větší.

Opět přes mnoho omluvenek jsme do zápasu šli nyní se 14 hráči.

Sestava: Chleborád - Szamko, Jirásko, Hlavatý, Andrle (81" Daniel), Krákorá, Špůr (68" Zvelebil), Jákl D., Hlušička (46" Kňourek), Tomášek, Dušánek.

Branky: Jákl Daniel 4x Tomášek Jaroslav 1x

Naštěstí první poločas nám mohl pomoc ,,starosta", který po poločase musel na své povinnosti a jeho vystřídal po delší době navrátilec při chuti Filda Kňourku.

Snažili jsme v zápase hrát kombinačně na našem malém hřišti a vyvarovat se zbytečným nákopům, které soupeř zvládal sbírat. Bohužel nepřesnosti v přihrávce nám kazili chuť, ale proto hrajeme okres a máme na čem pracovat, a jen tréninkem a dalšími zápasy vše zpřesníme. Bohužel zápasy odehráli i někteří polo ranění hráči, kterým patří velké poděkování za obětování.

Dnes hlavně měl svůj den Dan Jákl, který dnes hrál tak jak si od něj představujeme, díky tomu si zaznamenal ne jen svou první branku v nové sezoně, ale i svůj první ,,hattrick" a přidal k němu ještě branku na víc. Ale úvodní branku vstřelil také novic v týmu ,Jarda Tomášek a zaznamenal si tak také první zářez v nové sezoně. 

Hoši, první branka v sezoně, lahvinka, hattrick 15L soudek pivka :)

A že těch branek mohlo být více, nespočet akcí nedotáhl jak Dan Jákl, tak i Lukáš Andrle, hned první velkou šanci měl i na hlavě Martin Hlavatý.

Vše vypadalo na hladký průběh do konce zápasu, ale po střídání Andrleho v 81" přišli zbytečné chyby, které soupeř využil a utkání zdramatizoval a v 87" již na rozdíl jediné branky. Ale jen díky dnes dobře chytajícímu Romanovi v brance, který vychytal i nájezd Mlejnkovi, tak hlavně v posledních minutách reflexivně na malém vápně vychytal poslední šanci soupeře.

Následně právě svou čtvrtou brankou vše uklidnil Dan Jákl po úniku obraně, když obstřelil hostujícího brankáře.

První branka dnes byla důležitá, dnes jsme měli větší chuť vyhrát, ale nic proti Podhůří, pokud budeme chtít vyhrávat i jiné ,,těší" zápasy, budeme muset hlavně zpřesnit přihrávky, lépe bránit a proměňovat více tutové šance. Hlavně každý trénink nám ke konci ukáže, kam co a jak jsme udělali proto, aby nás soupeř nepředčil i fyzicky.

Nyní čeká marody doléčení, tréninky jsou opět v úterý a ve čtvrtek od 18,00 hodin, a v sobotu 21.8. hrajeme v Dolní Branné se Strážným, snad přivezeme i první body z venkovního hřiště do Vítězné .-) Držte nám pěsti a pokud můžete, přijeďte nás podpořit.


Sokol Vítězná - TJ Jiskra Podhůří 5:3 (2:1)

Branky: Jákl 4, Tomášek - Šebela,Peterka pk.,Příbramský. Rozhodčí: Nývlt L. ŽK: 1:1. Diváků: 40.

Hosté se dostali do vedení již v 5 min po nedorozumění v domácí obraně, domácí si poté vytvořili několik šancí ale s jejich proměňovánim byli na štíru ale přesto se jim podařilo v rozmezí 33 a 43 min výsledek otočit a jít do kabin s vedením 2:1. Na začátku druhé půle si domácí vytvořili během 2 min dvě 100% šance ale bohužel opět z toho nic nebylo. Nakonec se jim přece jen v rozmezí 59 a 64 min dvě šance podařilo využít a jít do trháku, ale to bychom nebyli my abychom zápas ještě nezdramatizovali a v 85 a 87 min nejdříve z penalty a poté po chybě. v obraně snížili hosté na rozdíl jedné branky. Hosté poté ještě zahrozili a mohli dokonce vyrovnat ale domácí podržel brankář a vyrovnání nedovolil. V 90 min domácí Dan Jákl dnes střelecky dobře naladěný přidal v zápase svůj 4 gól a rozhodl o vítězství 5-3. 

zrdoj: https://www.ofstrutnov.com/clanky/vysledky-vikendovych-utkani-14-15-8-2021