MÁME POSUNUTO NĚKOLIK UTKÁNÍ NA JINÝ TERMÍN, NEŽ OSTATNÍ A PŘESTO NÁS V TAK DŮLEŽITÝCH ZÁPASECH PÍSKAJÍ MLADÍ ROZHODČÍ, KTEŘÍ DNES DĚLALI CHYBY NA OBĚ STRANY, TŘI REGULÉRNÍ GÓLY NÁM NEUZNALI, V ROZSTŘELU BYLI ŠŤASTNĚJŠÍ DOMÁCÍ

04.04.2022

TJ Jiskra Podhůří - Sokol Vítězná 2:2 (1:1) penalty 3:2

Branky: Najman, Urban - Tomášek, Szamko. Rozhodčí: Mader. ŽK: 2:4. Diváků: 50. ( naše branky jsou špatně napsané: Andlre, Balghouthi).

Domácí napsali po zápase:

Ve velmi chladném počasí a v netradičním čase (hrálo se od 13,30hod.), se v Hartě utkali první dva týmy tabulky OP "o udržení". Hosté se ujali vedení brankou Tomáška, ale herní převahu dokázali domácí hráči vyjádřit vyrovnávací brankou Najmana. Poločasová přestávka prospěla zřejmě víc hostům, protože druhou půli byli lepším týmem. Harta hrozila z rychlých protiútoků a jeden po spolupráci Smejkal-Urban proměnil posledně jmenovaný ve vedoucí branku. Když už se zdálo, že všechny body zůstanou domácím, proměnila Vítězná v 90 minutě centr po rohovém kopu a šlo se na penalty. V nich se Hartečtí nemýlili, zatímco Vítězná jednou neproměnila. Harta tedy získala dva body a Vítězná jeden bod do tabulky OP.

Dá se říct, že jsme darovali soupeři dva laciné góly a rozhodčí nás nemilosrdně připravil o další tři branky. Jsme zvědavi na hodnocení počinu mladých rozhodčích v tak důležitých zápasech, jako jsou naše. Ne jen, že my máme tak tři zápasy upraveny tak, že díky nám mohou rozhodčí stíhat další zápasy, ale nominace rozhodčích na tento zápas si myslíme, nebyl zrovna ten nejlepší los. Mládí vpřed, ale zkušenost tam prostě chyběla. Chyby které jsme zaznamenali, nebyli jen na naši stranu, a hlavně to nedělá opět dobrou reklamu fotbalu všem, před ostatními diváky, kteří jen s údivem sledovali jejich počin.

Zápas začal hrou nahoru dolu, možná s mírnou převahou domácích, kteří si vypracovali šance, které končili buď před vápnem nebo ve vápně, ale naštěstí první kdo udeřil jsem byli my, Oproti soupeři jsme si vypracovali několik ložených šancí, které i skončili v síti, ale k údivu všech a zároveň radosti domácích nám míč, který skončil v síti nebyl uznán pro ,,údajný offside". Naštěstí se prosadil štírek Andrle 1:0. I když regulérně jsme měli vést minimálně 2:0.

Bohužel, o chvilku později při odkopu od naši branky míč zbrzdil ve vzduchu vítr a domácí nikým nějak neatakován si našel cestu rovnou do vápna, kde si poradil i s vyběhnutým Danielem 1:1.

Druhý poločas byl podobného obrazu, jak ten první. My se dostávali pomalu do hry, bohužel hrubka na středu hřiště znamenala průnik do vápna a z levé strany přihrávkou na zadní domácí zvýšili opět svůj náskok na 2:1.

Naštěstí to naopak povzbudilo nás a soupeř trochu odpadal, my si vytvářeli několik šancí, mnoho faulů domácích byli i za hranicí morálního chování a jen s údivem, že hráč č. 5 nedostal ČK, za opakované fauly a bez míče, hlavně když porovnáme za co dostal náš Dan Tichovský zbytečnou ŽK.

Jednu z největších šancí měl na kopačce opět štírek Andrle, který prostřelil brankáře, ale toho zachránil obránce, který vykopával míč z branky. Naštěstí se prosadil navrátilec do týmu Sabeur Balghouthi 2:2, to již běžela 88". My toužili po vítězství, hezký ťukec několika našich hráčů končí v 90" u Tomáš Krákory, který obstřelí kolmo brankáře na malém vápně a dobíhající opět Sabeur střílí branku, Euforie začíná!!! Kterou záhy kazí opět pomezní rozhodčí, když zvedá praporek pro údajný offside a tím ovlivňuje celý výsledek zápasu, proto že nám neuznává následně hlavní rozhodčí branku.

Následně konec a jde se na penalty. První se štěstí proměňuje Dan Tichovský, ale domácí Mlejnek také. Na druhou penaltu se staví Dan Jákl, který pohybem brankáře byl tak zaskočen, že zaskočil i sebe a jeho střela jde šouráčkem mimo branku, domácí proměňují další, ve třetí sérii vykřesáme naději, když proměníme, Daniel sice vystihl soupeřovu střelu, ale natáhl se více do vzduchu na míč po zemi, a tak si jen pro na.....sáhl konečky prstů na míč, který končí v brance, to znamenalo pro nás místo 3 bodů, které jsme mohli vést do Vítězné a větší klid, že jsme odjeli jen s 1 bodem a soupeři darovali prozatím první místo v tabulce a 2 body na víc.

Poučení pro příště, více napadat, nehrát jak baletka, nedrbat, zrychlit, více běhat a pálit ostrými i z větší dálky a nenosit to až do kuchyně.

Další zápas v záchraně nás čeká v sobotu 9.4. opět již od 13:30 hod. na našem hřišti v Huntířově a to tým Starých Buků, rozhodně nic lehkého, ale věříme, že pokud naše lavička bude plná a budeme moc s čím v průběhu hry vymýšlet, tak že soupeře porazíme!

PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT, JSTE NÁŠ DVANÁCTÝ HRÁČ HRÁČ NA HŘIŠTI!!!