MUŽI DÁL V KRIZI, JAK ROBIN HOOD, BOHATÝM BRAL, CHUDÝM DÁVAL, NAPRAVÍ TO TUTO SOBOTU V HUNTÍŘOVĚ OD 17,00 HODIN PROTI PODHŮŘÍ???

16.05.2022

Sportovní klub MFC Svoboda - Sokol Vítězná 4:2 (2:1)

Branky: Haider 2, Ficner, Hrušovský - Andrle 2 (1x pen.). Rozhodčí: Nývlt L. ŽK: 2:4. Diváků: 50.

Pro domácí konečně příznivé utkání. Neuplynulo ani 20 minut a již se poprvé rozvlnila síť v brance soupeře. Ale v zápětí po nedorozumění domácích obránců hosté odpověděli vyrovnávacím gólem. Potom se na obou stranách vytvořilo několik slibných šancí, leč bez gólového efektu, až 10 minut před poločasem po krásné akci šli opět domácí do vedení. Bohužel začátek druhého poločasu opět domácí zaspali a hosté mohli vyrovnat z nařízené penalty, leč bravurním zákrokem domácího brankáře Matějky neuspěli. Ale o pár minut později se radovali, když přímo z rohového kopu vstřelili vyrovnávací branku. Poté již tradičně domácí nevyužili několik tutovek až se musel krásně trefit Ficner z trestného kopu. Ke konci ještě vítězství domácích pečetil druhým gólem Haider.

Na slušně připraveném hřiště do Svobody jsme zajížděli s rozpaky, kdo vlastně dnes bude opravdu moc hrát. Na poslední chvíli jsme požádali o pomoc Jardu Pácalta, kterému patří velké poděkování. Jarda opět předvedl, že hrát stále umí a předvedl velmi slušný výkon.

Sestava: Daniel - Pácalt, Krákora, Hlušička, Jirásko, Pivoňka, Tomášek, Andrle, Dušánek (71" Kutík), Rykr (46" Plch), Balghouthi

Vojta Zvelebil - dlouhodobé zranění.

Vojtěch Jakl - byl spatřen asi na jednom tréninku, vždy mu do toho něco skočí, nedá se na něj spolehnout.

Toto byl zbytek hráčů, kteří pomohli nebo by mohli pomoc v této sezoně 2021/2022, proto jezdíme do zápasů nyní v takových sestavách, jak skončí sezona je na každém hráči bez ohledu, všichni patří do týmu Sokola Vítězná.

Snažili jsem se oslovit o pomoc i více hráčů ,,ve výslužbě", bohužel nemohli pomoci.

Do zápasu vstoupili ke všemu zranění Daniel, Andrle, Balghouthi.

Když se vrátíme k zápasu, tak proč jsme prohráli, jednoduše, lacině obdržené góly, chyby jak v obraně, tak v brance i v útoku a záloze, nepřesnost každého hráče v poli, fyzička a mnoho a mnoho nevyužitých 100% šancí a to vč. penalty.

Momentální situace v týmu není ideální, neboť sestava se míchá, poslední tři zápasy jsem prohráli dá se říct zbytečně a zachovali jsme se jako ,,Robin Hood", neboť jsme obrali lídra a teď dáváme body týmům pod námi, proto nervozita mezi hráči je velká, místo klidného postavení v první čtyřce. Důležitost zápasů je všem vědoma. Každý by si ale měl sáhnout na srdíčko, zda opravdu dává vše tomu, aby svůj výkon byl aspoň s 90% nasazením. Ale problém je i v tom, že přes zimu se nenabrala taková notná dávka fyzičky v tréninků a proto by měl být každý hráč soudný vůči hlavně sám sobě, obzvláště, když sám nyní nechodí na tréninky. Prostě i ten jeden trénink v týdnu musí chybět a být v zápase znát.

Začátek jsme trochu zaspali, vytvořili jsem si polo-šance, naopak soupeř využil našeho zaváhání v 19" dostal se za obranu a ,,šmudlou" pod-střelil Daniela, škoda, pač se to dalo chytit :( Naštěstí následná akce byla využita a Lukáš Andrle srovnal na 1:1, takže jsme byli na začátku a zas ve hře.

Soupeř se dostával k našemu vápnu, kde dnes měřítko rozhodčího Nývlta bylo pomyslně jednosměrné, neboť ,,fauly" u našeho vápna byli z hlediska velmi přísných rozhodnutí a třeba ten Standy Jiráska, kdy dostal za zaháčkování míče a následné přepadnutí protihráče přesně ke všemu žlutou kartu. Naštěstí domácí soupeř nevyužil této nabídky, i když měl pak několik dalších velkých šancí, které zastavila obrana nebo Daniel v brance. Bohužel přišla ve 36" další chyba, kterou soupeř využil opět sám před Danielem a opět se nemýlil 1:2.

Do konce poločasu se toho moc nezměnilo, jen nás mrzí, že soupeřovi fauly byli nevyslyšeny nebo dokonce nelogicky otočeny.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, vypracovali jsme si několik tutových šancí vč. penalty, které do teď s přehledem proměňoval Saber, bohužel se mu to dnes nepovedlo a nekopl to jak by určitě sám chtěl. Do toho jsme dvakrát netrefili doslova prázdnou branku. Přesto se ,,ukopl" naštěstí opět Lukáš Andrle a to přímo z rohu v 58" a srovnal na 2:2.

Bohužel soupeř si vzal opět lacině vedení za chvilku zpět, když domácí Ficner se postavil opět k trestňáku, ale nyní nachytal Daniela, když poslal ostrou střelu na jeho stranu. 2:3.

Z naši strany jsme si ještě vypracovali nějaké šance, ale i soupeř mohl zvýšit, my už pak hráli ,,vabank" v křeči a vše vložili do útoku, což vše pečetil soupeř a dalším unikem a pod-střelením Daniela dal tak na konečných 2:4.

Nic, nedá se svítit, doufáme, že se hráči spíš semknout, je třeba zapomenout a poučit se, přijít zodpovědně ve čtvrtek na trénink za každou cenu a v sobotu nechat na hřišti vše.

V SOBOTU 21.5.2022 OD 17,00 HODIN HRAJEME DOMA S PODHŮŘÍM, PŘIJĎTE NÁS PODPOŘIT, BUDEME TO POTŘEBOVAT