MUŽI SI PŘIVEZLI ZBYTEČNOU NADÍLKU OD LÍDRA Z BUKŮ

30.05.2022

TJ Sokol Staré Buky - Sokol Vítězná 6:0 (2:0)

Branky: Pálinkáš 2, Felker, Knap, Pištora, Merta. Rozhodčí: Pilný. ŽK: 0:1. Diváků: 40.

Domácí nastoupily do utkání s touhou prodloužit vítěznou sérii,což se jim povedlo.Hrstka věrných fanoušků,kteří dali přednost okresnímu fotbalu před utkáním hokejové reprezentace,sledovala parádní akce a pěkné branky domácích Sokolíků.Hráči z Vítězné nekladly příliš velký odpor a tak si s chutí hrající domácí připsaly do tabulky zaslouženě 3 body.Výborný výkon předvedl hlavní rozhodčí se svými asistenty,domácí fanoušek tak opět odcházel spokojený.

Sestava: Daniel - Tichovský, Szamko, Hlušička, Jirásko, Balghouthi, Tomášek (60" Kříž), Krákora, Pivoňka, Jákl, Rykr

Připraveni: Chleborád a Kříž

V první řadě musíme poděkovat hráčům, kteří mohli jet na toto předem vědomě těžké utkání a nenechali svůj tým na holičkách. Jsme rádi i že se dali do kupy Dan Tichovský a Honza Szamku. Začátek utkání nenasvědčoval, že by jsme si z Buků odvezli takový ranec. Neboť ještě do 24 minuty jsem zaskočili domácího soka a měli jsem příležitost hned jít do vedení, kdyby jsem aspoň jeden z několika rohů lépe zakončili. Bohužel, zde opět platilo pravidlo ,,nedáš, dostaneš".

Věděli jsme, že si musíme dát pozor na Andrleho, Palinkáše a Šošovičku. A právě prvně jmenovaný to nebyl náš Andrle, ale Petr domácího soupeře, který ve 24 minutě využil našeho zaváhání a vymotal co šlo, pak před Danielem místo zakončení poslal chytře míč na zdaní, kde pro nás se smůlou Standa Jirásko ještě mohl odkopnout, ale se štěstím pro Buky se míč dostal až na Palinkáše, 0:1.

Tím jsem dodali větší chuť soupeři a po zbytečné ztrátě hned za 4 minuty na středu hřiště si vypracoval dálší gólovou šanci, 0:2.

Zatím co soupeř se postupně dostával do hry, my začali ,,usínat". Soupeř k nám přistupoval rychle a důrazně, využíval každé chyby, vypracoval si ještě několik šancí, naštěstí již ne gólové a proto že my jsme také nedokázali pořádně vystřelit, tak se šlo v poločase do kabin za stavu 0:2.

To jsme si říkali, že není ještě nehratelný výsledek, ale vstup do druhého poločasu byl neefektivní. Sice jsem si za druhý poločas vypracovali také asi 6 příležitostí, ale bez gólového efektu. Soupeř přidal další branku a my vrhli vše do útoku. Ale prostě ne a ne to trefit, naopak soupeř nás trestá za každou chybu protiútokem a obrana si moc neodpočine a tak soupeř jen kosmeticky zakončil zápas 0:6.

Říkáme si, kurnik, kde je ta chyba, ale musíme si přiznat, že chyba je jen v nás samotných.

Dále jsme se podívali na poslední počin našeho týmu, neboť když se podíváme na tabulku, tak máme skóre 19:25 z deseti zápasů, co z toho pramení, že máme více obdržených branek než jsme dali. Ale můžeme říct, že máme oproti roku 2020 trochu lepší skóre, kde se hrálo jen 9 zápasů a měli jsme skóre 18:30. V roce 2019 jsme odehráli 14 zápasů a měli skóre 36:41.

V roce 2018 je naposledy kdy jsme měli skóre kladné 64:43 v tomto roce se dohrála soutěž, skončili jsme třetí, byli jsme druhý s nejméně obdrženými branky v soutěži a v té době si v sezoně zahrálo 24 hráčů, dnes také 24 hráčů.

Z 25 zápasů a 64 branek měl na kontě 13 branek Vojta Vladeka, který již už u nás není, pak 10 branek Lukáš Andrle, který má zatím 5 branek z 10 utkání nyní, pak 9 branek měl Martin Hlavatý, který nám zatím mohl pomoci jen v jednom zápase a hned připsal branku, pak 7 branek Martin Plch z 22 zápasů, který má nyní z 5 zápasů 2 branky, 6 branek měl Kuba Holouš, který již také nemá tolik času a nehrál teď, pak po 4 brankách měli Jirka Kobrýn, který také již nemá tolik času a dlouho době zraněný Pepa Špůr :(

To je dost gólových hráčů co nám dnes chybí, ale zas máme šikovné Sabera Balghouthi, Dana Jákla, Jardu Tomáška, Tomáše Dušánka, Kubu Pacáka, Erika Pivoňku a Sebu Rykra a ostatní stálice našeho týmu, jen prostě více si věřit v zakončení a nebát se do toho praštit. Ano, tréninky jsou dnes hrozivé, ale kde ne, kolik dnes i týmů z B.třídy i vyšší soutěže trénuje jen jednou týdně a někdy se také ani nesejdou, všichni hrají ze zkušenosti a náš tým si musíme přiznat stále ,,sedá", bohužel v dost napjatou situaci, neboť chceme všichni udržet OP ve Vítězné.

Věříme svým hráčům a doufám, že ve středu 1.6. vstoupíme do června s výhrou, že ze všech spadne ostych a na svém hřišti si vezmeme 4.místo zpět a do konce sezony jej už nepustíme, snad i fotbalové štěstíčko se k nám více přikloní a my budeme pálit ,,ostrými o sto-šest"

Přijďte nás podpořit, budeme vás potřebovat .-)

VE STŘEDU 1.6. NA NAŠEM HŘIŠTI OD 18,00 HODIN.