PORAZILI JSME V DERBY NEPORAŽENOU HAJNICI, BYL TO DOSLOVA BOJ

20.04.2022

Dnes jsem táhli všichni za jeden provaz. Zatím co soupeř asi vzpomínal na to jak nás vyřadil hladce v poháru na umělce, tak dnes nečekal, že se hraje fotbal na travnatém hřišti. A jak je zvykem, tak zápasy s Hajnicí jsou známy jako derby a jsou někdy hodně vyhrocené. Proto přístup k zápasu je jiný, než jindy. Nyní jsme nebyli měkký a nenechali jsme si jen tak nakopat, ukázali jsme kdo je tady doma. Hlavně se nám podařil vstup do zápasu, ač jsme obdrželi zbytečně branku na 1:1, tak dnes to vyšlo oběma střelcům. jak Danovi Jáklovi, tak hlavně gól Jardy Tomáška, kdyby jej někdo natočil, tak ho večer vidíme na Nově :)

Soupeř se zvučnými hráči jako je Kruliš, Nožka, Řehák a Gančařík asi nečekal, že narazí na nás.

Hráli jsem dobře, nenechali jsem si bez pardónu nic líbit. To také vyústilo v druhém poločase, naneštěstí pro všechny zápas mohl být ukončen předčasně nebo nedohrát tak z každého týmu několik hráčů. Vše ale vyřešil hlavní rozhodčí s přehledem. Zápas se již následně jen dohrával. U soupeře jsme věděli, že si musíme dát pozor na tyto hlavní čtyři hráče a že Šimek a Nožka rádi padají k zemi obětavě.

Hajnice, která do dnes neznala hořkost porážky i přes obavy našich zranění dnes podlehla týmu, který se nedal a bojoval jak ,,český lev".

Sokol Vítězná - SK Spartak Hajnice 3:1 (3:1)

Branky: Jákl 2, Tomášek - Šereš. Rozhodčí: Votoček. ŽK: 6:2. Diváků: 50.

Domácí do zápasu s dosud neporaženou Hajnicí vstoupili lépe když již v 8 min šli do vedení brankou Jákla, který asi z 18 metrů přeloboval vybíhajícího hostujícího brankáře . Hostům se podařilo Šerešem polonůžkami vyrovnat ve 23 min na 1:1. Domácí ale ve 26 min po podobné akci jako při prvním gólů jen s rozdílem, že Jákl vybíhajícího brankáře obstřelil šli do vedení 2:1. Poté měli hosté šanci na vyrovnání, ale Kruliš z penalty pouze nastřelí břevno domácí branky. A tak domácí ve 41 min utěsněnou střelou Tomáška z cca 20 metrů nachytal hostujícího brankáře na švestkách a na ukazateli posunul stav na 3:1. Ve druhém poločase se stav i po několika šancích na obou stranách nezměnil, a tak si domácí připsali do tabulky další 3 body.

Nyní čeká kromě léčení šrámů naše hráče trénink ve čtvrtek 21.4. od 18,00 hod. a v sobotu 23.4. zajíždí na ,,letiště" do Mostku. Zkušený soupeř není radno podceňovat a do konce sezony je to ještě daleko a čeká nás trnitá cesta pro záchranné body.

,,JEDEN ZA VŠECHNY, VŠICHNI ZA JEDNOHO"!!!