https://www.facebook.com/SokolVitezna

PŘÁNÍ A JEDNOTLIVÉ HODNOCENÍ TRENÉRŮ MLÁDEŽE

08.12.2021

MINI PŘÍPRAVKA 

- trenér Patrik Čechovič -

Podzimní část sezony se nám docela podařila. Na to, že jsme z malého klubu malé obce, dokázal nás přehrát pouze dobře hrající Dvůr Králové. S ostatními týmy jsme hráli vyrovnané partie, nebo jsme je s přehledem přehrávali. Odměnou nám za to bylo pomyslné druhé místo v tabulce. Jedinou kaňkou byla velká nemocnost, kterou bohužel neovlivníme. Na zápasy i na tréninky jsme se scházeli minimálně v šesti borcích a to bylo docela dobrý. Užili jsme s i předávání medailí po posledním zápasu, třetí místo na turnaji v Úpici a hlavně ukončení sezony s čerty. 

S dětmi i s rodiči jsme vytvořili docela dobře fungující tým, který šlape.

Všem přeji pěkné vánoce, hodně dárků a do Nového roku zdraví a úspěšnou nejen fotbalovou sezónu. Pořádně si přes zimu odpočněte. 

To neznamená, že se budete flákat. Choďte ven se psem, s bráchou, s mámou, tátou nebo s někým jiným a v březnu to zas vypukne.

MINI přípravka na turnaji v Úpici
MINI přípravka na turnaji v Úpici

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA 

- trenér Dan Tichovský

Je za námi podzimní část sezony, ve ktere se většinou děti seznamovali s větším hřištěm a novými spoluhráči. Naším cílem bylo i vyřešit pozici gólmana, se kterou nikdo z hráčů neměl žádnou zkušenost. A proto hrajeme poklidný střed tabulky i přesto že, jsme hned 3 kola z 10 sehráli s nejsilnějšími celky a 1 kolo jsme dokonce kvůli nemoci vůbec neodehráli. Ale když to shrnu, tak se podzim určitě vydařil. U všech dětí bylo vidět veliké zlepšení za pouhé dva měsíce, i obraz samotné hry byl o dost lepší koncem října než začátkem září. Objevili jsme i budoucí golmanskou jedničku (Jakub Šrámek), který zatím sází góly v mini přípravce(za podzim jich dal sám přes 70), protože tam se ještě na gólmana nehraje. Přišli k nám i dva nový kluci. Jediná kaňka podzimu je snad, že když už se něco natrénovalo a kluci se začli sehrávat, tak nás potkala nějaká chripajzna a byli jsme rádi, že jsme se sešli na zápas. Jednou jsme dokonce museli i zrušit zápas. Nicméně jsem rád za to, že to děti baví a že mají velikou podporu i od rodičů. A za to patří všem rodičům veliké dík a pochvala za přístup k tréninkum a zápasům.

Na závěr sezóny byla rozlučka, kde si rodiče i děti zasoutěžili a dostali i nějakou nadílku od Mikuláše.

Teď si děti i já od fotbalu chvíli odpočinem. Příprava nám začne v únoru. Ale určitě podpořte své děti i k jiným aktivitám a sportu přes zimu, ať se udrží v dobré kondici.

Na závěr bych Vám chtěl popřát hezké prožití Vánočních svátků a Šťastný Nový rok.

Mladší přípravka ve Vítězné
Mladší přípravka ve Vítězné

STARŠÍ PŘÍPRAVKA 

- trenér Jakub Daniel

Letní pauza nám dala možnost dobít baterky a otevřeně trénovat i za chmurného počasí.

Letní příprava je vždy krátká, neboť jsou děti, hráči různě na výletech, dovolených či babiček i tetiček.

Proto po dlouhé pauze byla třeba do hráčů dostat ,,postcovidová" fyzička ve velmi krátké době, někteří se ze začátku trápili, ale všichni se s tím náramně porvali, více času by nám určitě i pomohlo k ještě lepších výsledkům.

Fyzička se nám dá říct dohnala dobře, někteří hráči předčili i starší spoluhráče, v rámci přípravy jsme si pak dovolili i hrát v přípravě tř. proti Mostku takřka ,,bez střídání" zatím co jiní jeli pomoc mladším žákům.

Krom některých zápasů, kdy byla velká marodka, jako byl třeba dvojzápas v Lánově hodnotím velmi kladně, zajisté je stále co zlepšovat po fotbalové stránce, ale mohu říct, že jsem viděli čím dál větší zlepšení a to hlavně díky přístupům hráčů k zápasům.

Jsem rád, že máme tým, který není závislý na jedincích, ale snažíme se každého hráč nechat hrát na různých postech s pravidelným střídáním všech.

Starší přípravka ve Vítězné
Starší přípravka ve Vítězné

Někdy to byli nervy, dnes je problém ,,nesoustředěnost", kterým trpí většina určitě i ve škole a doma :)

Když to vezmeme statisticky tak mnoho branek nastřílel Ondra Čubič, který i na mnoho přihrál a také i mnoho branek zabránil a také štírek Lukáš Pejchu vstřelil mnoho branek, a mohl dát i více a ne jen on, ale všichni. Co mě osobně těší, že více jak polovina hráčů má více jak polovinu účastí na trénincích, akcích a zápasech, nejvíce má Jindra Žaba, za ním Alex Daniel a Ondra Čubič. Zajisté nerad bych vyzdvihoval jednotlivce, neboť hrajeme jako jeden tým a ten tým hrál dobře a i Ondra nebo Luky dali těch mnoho branek i díky spoluhráčům.

I za nás nastupovali hráči z nižší kategorie, aby si to zkusili a nevedli si špatně, hlavně bojovali všichni jako správní český lvi.

Nastříleli jsme 122 branek v 16 zápasech, obdrželi jako druhý nejméně branek a také jsme v pomyslné tabulce obstáli krásné druhé místo, před námi zůstala pouze Svoboda n.Ú. kde sice první zápas s nimi nedopadlo dobře, ale o to více nás těší ten druhý, který jsme vyhráli a jsme tak jediní, kteří je porazili.

Sezonu jsme zakončili akorát, i když jsme chtěli plnohodnotně využít listopad k tréninkům v hale, tak přes velkou marodku jsme museli improvizovat a málo hráčů se zapojilo do tréninků s mladšími žáky.

Poslední akcí byla rozlučka na konci listopadu, původně jsme chtěli využít jiných podmínek a užít si to více a se všemi, ale opět velká marodka a omezení nás donutila improvizovat a tak jsem uspořádali společně s žáky rozlučku v hale.

Nyní máme prosinec, leden volno, to zajisté by pro hráče nemělo znamenat vzít telefon, xbox a gaučink u TV, ale najít jiné aktivity, přijít na jiné myšlenky vč. nás trenérů, tzv. dobít baterky a natěšit se na jaro.

Doufám, že začneme v únoru, budeme moc sehrát aspoň dva halové turnaje, zatím jsme přihlášeni do Jičína, kam jezdíme již téměř každý rok. Další otázkou za jakých podmínek budeme moc vykonávat sport a pohyb. Snad si přes vše všichni ve zdraví fotbal na jaře užijeme a třeba i budeme moc sjet na zimní soustředění.

Závěrem bych rád poděkoval jak hráčům, vedení klubu, kolegům trenérům ne jen z našeho týmu, i rozhodčím, děvčatům z klubovny, rodině a rodičům, a také hlavně partnerům a sponzorům.

Mým přáním je, aby jsme všichni byli moudří, nikdo nikoho neshazoval, ale jeden druhého podpořil, i kdyby jsme měli sebe horší jiný názor, a hlavně přeji všem i vašim rodinám a blízkým pevné zdravíčko, užijte si jak vánoce, tak snad i sněhovou nadílku a budu se na všechny těšit na hřišti.


MLADŠÍ ŽÁCI 

-  trenér Jan Tulach

Ahoj Sokolové z Vítězné,

dovolte mi krátké ohlédnutí za uplynulou sezónou 2020-2021 v kategorii mladších žáků.

Na jaře se nám posunul začátek sezóny což ještě více zkomplikovalo některým hráčům jejich start v této kategorii. Nakonec se upravená soutěž rozehrála a náš tým se pomalu seznamoval s novými podmínkami mladších žáků. Takřka roční pauza se projevila jak po stránce fyzické, tak herní.

Postupně se, ale družstvo sehrávalo a nakonec se podařilo i dosáhnout vítězství.

Po letních prázdninách jsme se opět výsledkově i herně zpočátku trápily. Družstvo se sehrávalo a fyzicky zocelovalo. V průběhu září se u mužstva vystřídali trenéři a přišlo několik nových hráčů.

Trenéři postupně hledali pro některé hráče nové posty a v několika případech se to skutečně povedlo. Bohužel nás na podzim trápila také veliká marodka a tak jsme častokrát byli rádi za pomoc hráčů ze starší přípravky.

Celkově se během podzimu zlepšil jak herní projev družstva, tak i výsledky a zejména práce hráčů při tréninku a jejich účast na trénincích.

Za toto bych chtěl poděkovat všem hráčům. Jejich rodičům za podporu a trpělivost, vedení klubu za pomoc jak materiální tak psychickou a v neposlední řadě i dámám z naší kantýny za to že naše hráče, rodiče i trenéry nenechali hladovět ani při trénincích.

Na závěr mi dovolte abych Vám všem popřál krásné Vánoční svátky, do Nového roku

hodně štěstí, zdraví a pevné nervi v této podivné době. A těším se že se na jaře opět sejdeme na hřišti.

Zdraví Vás Honza Tulach

- trenér Matthew Saska

Shrnutí podzimní sezónu začnu tím, že se za mě zlepšila komunikace rodič-trenér. Začátek podzimu byl těžký, ale tým se ztmelil a účasti na tréninku se zvedly. Výkonnost týmu šla nahoru a chuť hrát fotbal se velice zvýšila.

Nastala zimní pauza, ve které se samozřejmě nebudeme flákat a občas si půjdeme ,,čutnout". Jaro začneme v plné síle a odpočatí.


Mladší žáci ve Vítězné
Mladší žáci ve Vítězné

- trenér Filip Balcar

Podzimní část sezóny je za námi a tímto bych ji rád shrnul a zhodnotil.

Na začátku sezóny jsme se docela trápily, hlavně výsledkově. V průběhu září přišlo několik nových hráčů. Kluci se teprve sehrávali a my jsme se snažili najít posty, kde se jim bude dařit nejlépe a to se v hodně případech výborně povedlo. Podle mě se za podzim zlepšila bojovnost, je vidět, že chtějí vyhrávat a každý zápas do toho dávají všechno, tým se stmelil a podle mě kluci vytváří dost dobrou partu. Zlepšili jsme taky celkovou hru, výsledky a zvýšila se taky účast na trénincích. Občas nás ale trápila marodka, takže nám na hodně zápasů pomáhali kluci ze starší přípravky, za což jsme moc vděčni. Podzimní část jsme ukončili na druhém místě s 98 nastřílenými góly, což je nejvíc v tabulce a ztrácíme 7 bodů na první Úpici. Teď je před námi zimní přestávka, kde si všichni odpočneme, ale nebudeme se flákat, abychom nevypadli z kondice.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich nasazení a pozitivní přístup, jak tréninkům, tak k zápasům a byli bychom rádi, aby to vydrželo. Dále bych chtěl poděkovat všem rodičům za podporu a za výbornou komunikaci s námi. Taky bych chtěl poděkovat vedení týmu za podporu a pomoc ve všech stránkách a holkám z naší kantýny, že za každého počasí měli pro nás připraveného něco dobrého.

Na závěr bych chtěl všem popřát krásné Vánoce a hodně štěstí a hlavně zdraví do nového roku a těším, až se na jaře zase sejdeme na hřišti.

Filip Balcar

- trenér Vašek Hanuš

- upřesní