PROKLETÍ PROLOMENO, NA NAŠEM HŘIŠTI JSME PORAZILI PODHŮŘÍ

24.05.2022

Sokol Vítězná - TJ Jiskra Podhůří 3:1 (0:0)

Branky: Pivoňka, Tomášek (pen.), Andrle - Pařez. Rozhodčí: Smola. ŽK: 3:4. ČK: 0:2 (Chalupa, Dašek). Diváků: 40.

Sestava: Daniel - Krákora, Pacák, Hlušička, Jirásko, Pivoňka, Andrle, Tomášek, Plch (30" Rykr - 79" Dušánek), Jákl, Balghouthi

Na střídačce: Rykr, Dušánek

Po vyrovnaném prvním poločase, který se odvíjel bez šancí se domácí ujali vedení v 58 min pěknou střelou Pivoňky z hranice velkého vápna. Hosté poté od 71 min hráli po vyloučení v deseti a domácí toho využili o pár minut později kdy po faulu v e vápně proměnil pokutový kop Tomášek. Když v 84 min byl do šaten poslán druh hráč hostů zdálo se že domácí v klidu zápas dovedou do vítězného konce. Ale opak byl pravdou hostům se po zaváhání domácí obrany, která nedokázala odkopnout míč i v devíti hráčích podařilo Pařezem snížit na 2:1. Další překvapení domácí ale již nepřipustili a v nastaveném čase svůj gólový účet Andrlem završili na 3:1 a chvilku poté rozhodčí zápas ukončil.

No opět měl trenér Andrle nelehkou úlohu, když čekal kdo vlastně dorazí na domácí zápas, spousty zranění dál panuje, ale hlavně dnes opět dva hráči dali vědět, že dorazí, pak se ani neozvali a byli spatřeny jak si to štrádují do knajpy. No každého volba, ale smutné je, že nám dali jasně najevo, že jim je jejich tým vlastně jedno, jak letos dopadne.

Naštěstí dnes jsme šli do zápasu se dvěma hráči na střídačce. Bohužel přes snahu Jardy a Káji připravit hřiště se nám nedaří jej dostat do kondice, naše hřiště momentálně je v děsivém stavu od zápasu se St.Buky a těžko se vzpamatovává, podle toho i hra vypadala.

Dnes se náš tým chtěl porvat o důležité tři body a ke všemu doma, což se povedlo, ač první poločas jsme ani nevyzkoušeli, jak hostující brankář chytá a naštěstí ani hosté si nevytvořili nějakou nebezpečnou loženku.

Druhý poločas už byl z naši strany lepší, hlavně při střelecké chuti byl dnes Erik Pivoňka, který se krásně napřáhl z hranice kruhu velkého vápna soupeře a vypustil střelu do proti směru brankáře. Soupeřovi šance dnes zastavovala dobře obrana a soupeřova obrana naopak přitvrdila za cenu hrubých faulů a jejich nedisciplinovanost je vedla ke zbytečným dvěma ČK. Za další přestupek a faulu na dotírajícího se Lukáše Andrleho ve vápně přišla zaslouženě penalta, trochu se nejdříve každý bál vzít na sebe rozhodnutí, ale na konec se k ní postavil Jarda Tomášek a zvýšil tak náš náskok na 2:0.

Jak je zvykem, tak my proti 10 hrát neumíme :) A to soupeř vše vrhl do útoku a využil v devíti jedné z mála chybek naši obrany, když jsem stačilo míč jen odkopnout, místo toho jsem zbytečně vymýšleli a soupeř snížil na 2:1. Ale pojistku po pěkné akci na konci zpečetil levou nohou Lukáš Andrle na konečných 3:1.

Pak už jsme mohli slavit výhru a narozeniny :)

Nyní čeká muže ve čtvrtek 26.5. trénink od 18,00 do 19,30 hod. a budeme doufat, že si všichni dají šrámy do soboty 28.5. do kupy a ukážou se ti, co nemohli nyní a pomůžou snad překvapit ve Starých Bukách.