STARÉ BUKY SI ODVEZLI OD NÁS 3.BODY

11.04.2022

Sokol Vítězná - TJ Sokol Staré Buky 2:3 (2:3)

Branky: Balghouti (pen.), Tichovský - Palnkáš 2, Andrle. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 5:1. ČK: 0:1 (Pištora). Diváků: 16.

Zápas se hrál po nočním dešti na těžkém terénu a do vedení se dostali hosté ve 13 min a ve 22 min už svítil na ukazateli stav 0:2. Domácí ale poté ve 25 a 27 minutě stav srovnali na 2:2. Hosté to ale nijak do kolen nesrazilo a hned ve 28 min šli opět do vedení 2:3. Tento stav se již do konce zápasu nezměnil i když domácí ve druhé půli se o to snažili a nevyužili ani svou převahu v počtu hráčů na hřišti po vyloučení hostujícího hráče. Snahu domácích brzdilo v druhé polovině i počasí které se podepsalo na kvalitě hřiště během tohoto poločasu svítilo sluníčko, padal sníh, pršelo a hřmělo.

Aby se vůbec v tento aprílový den odehrál zápas mužů a kvůli obavám o zdraví dětí jsem po dohodě zrušili dopolední zápasy přípravek, které budou hrát v týdnu.

Nikdo nečekal, že před zápasem hřiště dostane ještě zásah v podobě sněhové přeháňky, po nástupu však svítilo slunko. To ale nic neznamenalo, z hřiště se stalo obávané blátivé kluziště, které snad dáme ještě do kupy. Sebe těžší hráč neměl šanci udělat pohyb do protisměru a zanechal v hrací ploše díru ,,jak po granátu." Toho však dokázal využít soupeř při rychlých útočných akcí téměř na jeden dotek, naše obrana ze sebe více se snažila, ale na takovém podkladu to prostě nešlo. První branka, padla již ve 13", kde jsme i přes upozornění na Andrle Petra a Palinkáše, tak prvně jmenovaný se dostal do vápna a prostřelil vyběhnutého Daniela. A o deset minut později opařeni domácí trestá druhý jmenovaný hráč hostí, který se štěstím doráží míč za obránce Erika, který přes snahu míč vykopnout z branky se nemohl na tomto terénu dostat k míči dříve a měl co dělat se sebou. 22" 0:2.

To nás ale už nakoplo a začali jsme hrát také dopředu, a však ani né o 3 minuty později svou aktivitou získáváme šanci z rohu, kde centrovaný míč ještě vyráží, ale před tím dotírajícího Tichovského ve vápně sestřeluje hostující hráč, následně je nařízená penalta ve které se nemýlí navrátilec Sabeur Balghouthi, je sníženo 1:2. A nyní naopak opaření hosté se nestíhají vzpamatovat a o další 2 minuty udělají hrubku, když centrovaný míč Tichovského z půlky na přední tyč si sám uklízí hostující hráč, a je vyrovnáno 2:2!!! To už ale zas nabudilo něco dělat hostující hráče, ti se dostali k naši brance z pravé strany, míč do vápna projde mezi několika hráči skoro na zadní stranu kde nikým atakovaný opět Palinkáš proměňuje, 2:3.

Do poločasu jsem si vypracovali několik šancí, stejně tak i soupeř.

Poločas tak skončil 2:3 lépe pro hosty, druhý jsme nezačali moc dobře, ještě před nástupem přišli opět sněhové vločky a u nás nepřesnost, zbytečné fauly a mnoho standartek z poza vápna. Soupeř na koni. Nám tento zápas sebral další body a poničený hřiště, ale nemůžeme dávat jen vinu a vymlouvat se, zápas sám o sobě jsem si prohráli sami, po zbytečných chybách, ze kterých se musíme poučit a být u některých situací nad věcí, být více koncentrovaní a odhodlaní. Ke konci zápasu přišli ještě kroupy a hřmění, soupeř se snažil držet míč co to šlo dál od své branky a přidat z brejku nebo z naši chyby uklidňující branku, to se jim naštěstí nepodařilo.

Další zápas nás čeká v sobotu 16.4. od 17,00 hodin na našem hřišti v Huntířově proti Hajnici.

Soupeře jsme bohužel letos už vyzkoušeli v poháru 19.3. na umělce v Trutnově, zápas s týmem který posílil zkušeným Krulišem a střelcem Nožkou jsem prohráli, soupeř byl při větší chuti.