https://www.facebook.com/SokolVitezna

TAK JSME 3.NO A COOO

17.06.2019

V poslední zápase k nám přivítal nedaleký soupeře z Volanova. Ač soupeř přijel jen v desíti, tak se snažil hrát fotbal, což bylo pro nás lepší. Také musím pochválit slušnou diváckou kulisu, která je přijela podpořit, až na výjimky, ale to se najde všude ne:)

Šancí z našich kopaček bylo ,,haba kuk", ale ujali se jen tři. Nejhezčí byla asi Martina Hlavatého, kterou se napřáhl asi z 20m a poslal míč přímo pod ,,klacek". Bohužel jako je známo, v termínu posledního zápasu jsou různé akce, na kterých nesmí někteří naši hráči chybět, škoda a tak i my jsme nebyli zrovna kompletní, když na lavičce zůstali připraveni Daniel, Kiss a kdyby fakt musel po zranění Patrik Černota. O poločase jste mohli za vstupenku vyhrát ne jen vínko, či jiné zajímavé ceny, ale také podepsaný plakát Vaťáků, kteří nám přijeli jako vždy na domácí zápas fandit, děkujeme .-)

Když to vezmeme zkráceně, tak je škoda některých zápasů, které jsme prohráli jen naší malou aktivitou, na druhou stranu jsme jako jediný porazili lídra a hráli slušné ,,mače" se soupeři co chtěli hrát fotbal. Někde to bylo o nervy, ale někde jsme se opravdu mohli radovat. Myslím si, že můžeme sezónu hodnotit kladně, tréninky měli průměrně okolo 10hráčů, zápasy krom pár byly vždy služně obsazeny, i diváci nás jeli podpořit ven na některé zápasy, jako třeba ve Rtyni, kde jsme zrovna nehráli to nej..., hodně dělalo dusno a marodka a zranění. Na první místo to prostě nebylo, ale na druhé jsme se určitě mohli dostat, ale ,,kdyby nebyly ryby, nebyly by rybníky". Naši hráči určitě mají na lepší výsledky, ale vždy je to jen o nasazení a někdy i o fotbalovém štěstí.

Nyní už víme, že se k nám vrací do soutěže z B.třídy Hostinné a Kocbeře, z nižší soutěže se opět setkáme po roce s Mostkem a v sobotu 22.6. se v baráži rozhodne zda pojedeme zas na ,,hřiště" do Hajnice nebo na hřiště do Bohuslavic. Naši soutěž opustil Lánov.

V číslech jinak sezóna zaznamenala, že jsme se oproti minulé umístili o jednu příčku lépe, ale dali o 11 branek méně a o 12 branek dostali více, letos jsme měli o 3 výhry méně a o 3 prohry více, přesto o 8 bodů méně než minulou sezónu právě stačilo na 3.místo, letos jsme hráli o jednu remízu více, kterou jsem prohráli, letos nejvíce minut odehrál Vojta Vladeka 2249 min. za ním hned kapitán Robin Vrbata s 2213 min.(minulou sezónu 1886 min.) a pak Lukáš Andrle s 2178 min.(minulou sezónu 1473 min.) Letos nejlepším střelcem týmu je Vojta Vladeka s 13.zásahy, za ním je Lukáš Andrle s 10.zásahy (minulou sezónu 15) a třetí je Martin Hlavatý s 9.zásahy (minulou sezónu 2.branky). Letos jsem posbírali o jednu červenou kartu více, letos má o dvě žluté více největší sběratel týmu Martin Hlavatý a to 15 karet!!! Za ním si drží druhé místo Lukáš Andrle, který má také o dvě karty více a to 9, a třetí flek si letos dělí Filip Kňourku s opět 5 karty s Vojtou Vladekou a Danem Tichovským. Zatím co minulý ročník ovládl střelce okresu ještě náš Víťa Robek s 20.zásahy, tak letos je s 13.zásahy Vojta Vladeka osmý nejlepší střelec. Návštěvnost: na naše hřiště si letos nejvíce našlo cestu na zápas s lídrem soutěže a to 95 diváků, jinak to bylo okolo 50 (minulou sezónu jsme u nás přivítali 100 diváku proti Podhůří, 80 proti Mostku, 52 Strážnému, 51 Hajnici a 50 Žacléři) zatím co venku na nás letos přišlo se podívat nejvíce u lídra soutěže v Žacléři 118 diváků, pak 100 v Hajnici, 85 v Rudníku a Rtyni, 70 v Lánově (minulou sezónu 150 v Hajnici, 120 v Podhůří, 105 ve Vrchlabí,...) V letošním ročníku se podílelo 24 hráčů na umístění 3.místa (minulý rok 23 hráčů vč. funkcionářů) Ale z kabiny slyšíme z klidnění řad a stabilizaci kádru, který budeme jen doplňovat v případě zájmu jiného hráče, nikdo zatím neřekl, že by nepokračoval v nové sezóně, což je velkým plusem do další sezóny.

Zranění raději nepočítáme. Tak snad v novém ročníku budou čísla ještě pozitivnější :)


Sokol Vítězná - FK Sokol Volanov 3:1 (1:0)

Branky: Hlavatý 2, Andrle - Gabriel.

Rozhodčí: Lebeda.

ŽK: 1:0.

Diváků: 50.

Hosté přijeli k zápas pouze v 10 hráčích a tak domácím "usnadnili" vítězství v tomto zápase Domácí býlí po většinu zápasu lepší a jen díky dobrému výkonu hostujícího brankáře se stále drželi v utkání. Hostům se podařilo snížit až za stavu 3:0 kdy domácí polevili, ale zápas dovedli do vítězného konce a zajistili s tím konečné 3 místo v tabulce.

Předseda týmu Jaroslav Kejzar

TÝM SOKOLA VÍTĚZNÁ, DĚKUJE VŠEM ZA PODPORU A TĚŠÍ SE NA DALŠÍ SEZÓNU 2019/2020