ÚVODNÍ ZÁPAS JSME ZVLÁDLI, JEDEME DÁL!!!

30.03.2022

Sokol Vítězná - Sportovní klub MFC Svoboda 3:2 (2:1)

Branky: Hlavatý, Plch, Krákora - Brát, Brejcha. Rozhodčí: Votoček. ŽK: 3:1. Diváků: 52.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří se v 8. min po chybě domácích dostali do vedení. Do konce poločasu se domácím podařilo skóre otočit. Ve druhé polovině se hostům opět po chybě domácích v obranné fázi cca 15 min před koncem podařilo vyrovnat. Štěstí se nakonec přiklonilo k domácím, kteří 1 minutu před koncem po rohovém kopu vstřelili 3 branku a tento výsledek vydržel už dokonce.

SESTAVA: 18 DANIEL - 7 KRÁKORA (C) - 17 KŇOUREK (24" TICHOVSKÝ) - 6 HLUŠIČKA - 4 PIVOŇKA (70" RYKR) - 3 DUŠÁNEK - 9 HLAVATÝ (46" SZAMKO) - 15 TOMÁŠEK - 12 JÁKL - 13 PLCH - 10 ANDRLE (89" KUTÍK)

PŘIPRAVENI: 1 CHLEBORÁD / 11 ZVELEBIL / 16 ŽÁK

První branku zápasu vstřelil lacině soupeř, když z levé strany na těžkém tvrdém terénu míč netrefil při odkopu Daniel a dotírající hostující hráč využil této chyby již v 8".

Do zápasu jsme šli s plnou lavičkou a po delší době nám přišel pomoc Martin Hlavatý a přes to, že nemá nyní čas na tréninky, tak to byl právě on při největší chuti hrát, jeho pohyb nutil všechny a zásluhou mu byla úvodní branka našeho týmu v 17" na 1:1. Bohužel raději dnes se šetřil Standa Jirásko po zranění a ke všemu v zápase již ve 24" musel ze hřiště zraněný Filip Kňourku.

I když v zápase jsme byli hlavně mi, ti co dobývali branku soupeře, mnoho šancí skončili před vápnem, když jsme si poslali nepřesnou přihrávku nebo opět pracoval tvrdý terén, ale podmínky bylo pro oba soupeře stejné. Ale přesné pušky nebyli dobře seřízeny, když míč končil vedle branky nebo v brankáři. Soupeř si vypracoval jen nákopy z pravé strany za obranu a čekal jen na naše chyby, ty naštěstí většinou končili před velkým vápnem a standardky následně končili naštěstí v dobře postavené zdi. Zde si musíme přiznat, být všichni na tréninku, kde si tu přihrávku a střelbu vyzkoušíme, tak dnes třeba vyjde lépe a nemluvě o svalových a vazových problémech.

První poločas jsme ještě zvládli otočit v náš prospěch, když ve 33" se prosadil Martin Plch (Čambus), který dnes mohl dát určitě ještě tak dvě branky.

Do kabin jsem šli relativně uklidněni, ale potlučeni ne jen od soupeře. S mírnou nervozitou na kopačkách jsme vstoupili ne zrovna dobře do zápasu. V některých pasážích zápasu jsme se hodně přizpůsobovali ,,herní chůzi" soupeře, jen soupeře nedělal zbytečné hrubky a dobýval se pro změnu více o k našemu vápnu. V 72" využil chyby dorozumění mezi Danielem a Krákorou na velkém vápně, kde se dostal k míči a prostřelil Daniela, 2:2.

My rozhodně nechtěli tento zápas prohrát nebo i remizovat, všichni vědí, že každý bod je pro nás důležitý, chtěli jsme zápas vyhrát, postupně jsme zvyšovali rychlost, sice ne furt tak na velký stupeň, ale díky tomu jsme se dostávali více do šancí, které končili bohužel stále mimo. Vše ale pojistil kapitán Tomáš Krákora v 89" na konečných 3:2 a my tak mohli slavit jak první jarní výhru a důležité první 3 body, tak Milana Kutíka narozeniny.

Bohužel přichází zas chladnější počasí, ale snad s ním i déšť a trochu pokropí hřiště a bude měkčí. V sobotu nás čeká cesta do Podhůří, které si na úvod poradilo se St.Bukama, soupeře známe již z podzimu, kde jsme ho v obou zápasech porazili doma 5:3 a u nich 1:4. To však nic neznamená, každý zápas je jiný a hlavně naše nasazení musí být 110% a proměnit aspoň 2/3 z šancí a nedělat zbytečné chyby, takže prostě hrát fotbal a makat :)

Důležité je, mít v sobě zodpovědnost a být i na lavičce, když je totiž plná lavička, tak se v zápase dá dělat mnoho věcí, hlavně když pak jsou zranění. Tak snad zas v sobotu pojede většina krom zraněných a ti co nyní nemohli. I hráč na lavičce je důležitou součástí týmu a neví nikdy, zda tým zachrání tř.v poslední minutě.

V PODHŮŘÍ HRAJEME V SOBOTU 2.4. JIŽ OD 13:30 HOD!!!