V POHÁRU JSME VYŘADILI KUKS, NYNÍ I M.BUKY, A ČEKÁ NÁS V BŘEZNU HAJNICE, KTEROU MÁME V SOUTĚŽI A PRÁVĚ TUTO SOBOTU OD 13,30 HOD. NA NAŠEM HŘIŠTI V HUTÍŘOVĚ

02.09.2021

Na naše hřiště v Huntířově přivítal ambiciózní tým Mladých Buků, který hraje ve stejné soutěži, ale ve druhé skupině B, kde si nevede vůbec špatně. Neboť má dvě výhry, jednu remízu a prohru na penalty, ale poslední zápasy vyhrál rozdílem 6 a více branek. Trochu obavy jsme měli z toho, že se toto pohárové utkání hraje ve středu, jak se sejdeme, ale můžeme říct, že vlastně lépe než o víkendu, trochu paradox :)

Střídačka snad od začátku sezony nebyla tak silná, jako nyní, když tam čekal naskočit Martin Plch, Filip Kňourek, Vláďa Křížu a Jakub Daniel.

Do zápasu jsme šli s chutí si zahrát a vyhrát a to bylo také znát, Navázali jsem na výkon z Třemešné, kde jsem tím ze začátku předčili dnes soupeře, s chutí jsme hlavně trefovali ,,zařízení". Soupeř byl znám tím, že hraje hru centry za obranu a brejky, což se nám podařilo dnes pohlídat.

No naopak ale hned v první minutě dostal namazáno za obranu Lukáš Andrle, který do této doby srovnával své střelky na nohách, ale nyní již hned první šance a k míči se dostal dříve než hostující brankář, následně míč usměrnil za jeho záda, Ejhle, vedeme 1:0!!!

Bohužel Luky se při tom střetl s vyběhnutým brankářem tak, že oba to hodně bolelo, brankář hostí neobdržel sice kartu, ale oba po tomto střetu museli později střídat.

My na koni, běžela 4.min. a Jarda Tomášek zvyšuje už na 2:0.

Po té to soupeř trochu z nervově nedal, začal být hrubý, dohrával souboje, byl vulgární, možná proto i trenér hostů některé aktéry vystřídal, ač nyní po shlédnutí a kontrole soupisky po zápase vidíme, že soupeř měl střídaní, které tam ani není evidované...

My ještě přidali další branku po krásné hlavičce Kuby Pacáka a to již na rozdíl tří branek...euforie, vypadalo to na ručník...to běžela 25.minuta.

Bohužel se pak hra ,,za hranicí" morálního chování hostů hodně rozkouskovala a my ubrali plyn a po nástupu do hry Juraje Sucháně a díky jeho pohybu se dostával soupeř do hry, což hned sám střídající hráč ukázal proměněnou šancí v 35.minutě a snížil tak na 3:1.

My přestali po obdržené brance hrát, a když soupeř rychle ke všemu rozehrál aut, tak sice branku vsítil za záda Romana, ale rozhodčí branku nemohl uznat, neboť aut se hází z lajny a ne ze hřiště (a proto učíme děti házet auty a ne je hrát ze země :). Bohužel my se zatáhli, i záloha najednou byla celá v lajně s obranou, proč...to by musel vysvětlit sám každý hráč, ale tím jsem hlavně otevřeli hru ve středu a čekali, kdy si najde někdo cestu, a taky našel. Sice už běžela asi 48.minuta prvního poločasu, ale přesto soupeř akorát před hvizdem konce půlky rozhodčího snižuje na rozdíl jedné branky na 3:2. Tím jsem se dostali zbytečně pod tlak a místo dobré nálady při odchodu do šaten panovala v hlavách najednou jako by panika a nasr...

Do druhého poločasu již nenastoupil štírek Lukáš Andrle, místo něho šel na hrot to rozvířit Martin Plch, následně se do hry dostali všichni hráči ze střídačky, hra byla nahoru dolu, ale stejně jako soupeř jsme se nedostali již k zakončení. I když, soupeř ještě ano, ten v 79.minutě využil chybky a s trochou štěstí poslal míč na branku z poza vápna, kde někdo z našich hráčů tečoval míč na druhou stranu bezmocného Romana, a kdo to byl? Opět Juraj Sucháň.

Soupeř si ke konci stěžoval na tvrdost naši hry, ale měl by si zamést nejdříve před svým prahem, když od začátku zbytečně dohrával souboje i do ležících hráčů na zemi, proto nechápajíc je údiv, když nám pak sami říkají ,,zítra jdeme do práce" jako by my ne.

Bohužel do konce zápasu se již branka nevstřelila a proto se šlo na pokutové kopy. Do branky na penalty se postavil po dohodě s Romanem Jakub Daniel, všichni mu věřili a on je nechtěl zklamat, jen doufal, že všichni naši borci promění, což se stalo a když v šesté sérii Kuba chytá a poslední kop proměňujeme, tak můžeme říct, že dnes zaslouženě porážíme M.Buky a postupujeme do dalšího kola, kde vyzveme opět Hajnici, ale až v březnu 2022. Nejdříve s ní zahrajeme ještě derby na našem hřišti již tuto sobotu 4.9. od 13,30 hod. Tak neváhejte přijít a podpořit nás a dát si něco dobrého.